Beskydy

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Česká republika
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 4 300 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Nejvyšší vrcholy Moravskoslezských Beskyd

Program zájezdu

1. den

V dopoledních hodinách sraz v Trojanovicích. Sedačkovou lanovkou na Pustevny (1018 m) s dřevěnými stavbami Libušínem a Maměnkou postavené dle návrhu Dušana Jurkoviče. Kolem sochy pohanského boha slunce, hojnosti a úrody Radegasta pozvolné stoupání až na bájnou a mýty opředenou horu Radhošť (1129 m) s kaplí svatého Cyrila a Metoděje. Možnost jedinečné atrakce Stezky Valaška s jedinou prosklenou vyhlídkou bez ocelového zábradlí v Evropě s variantou prodloužení trasy přes vrchol Tanečnice (1084 m). Sestup do Trojanovic (5 hod, ↑300 m, ↓700 m). Možná také varianta sjezdu lanovkou či koloběžkou z Pusteven do Trojanovic (↓400 m). Přejezd na ubytování.

2. den

Vrchol programu: Přímo z ubytování nejprve podél říčky Poledňana do Masarykova údolí, odtud zahájení výstupu na nejvyšší bod - královnu Moravskoslezských Beskyd – Lysou horu (1323 m) s jedinečným panoramatickým 360° výhledem. Za dobré viditelnosti lze spatřit cíp Vysokých Tater a další významná slovenská pohoří. (9 hod, ↑1050 m, ↓1050 m)

3. den

Trasa pro opravdové labužníky: Po překrásném panoramatickém hřebeni Gruň s poeticky vyhlížejícím dřevěným kostelíkem Panny Marie a idylicky posazenou nejstarší chatou Beskyd - Švarnou Hankou na Bílý Kříž (896 m) s výhledem na Malou Fatru a následně po česko–slovenském pohraničí k vyhlídce u Vlčích skal s nádherným výhledem na Lysou horu. Dále údolím říčky Černé Ostravice a návrat na hřeben Gruně ke Švarné Hance. (8 hod, ↑600 m, ↓600 m)

4. den

Z obce Ostravice výstup na druhou nejvyšší horu Moravskoslezských Beskyd, přezdívanou také jako beskydská K2 – Smrk (1276 m). Po úpatí Malého Smrku (1174 m) sestup na Krkavčí stezku a na dohled největší přehradní nádrže Beskyd – Šance, návrat zpět do Ostravice. (7 hod, ↑900 m, ↓900 m)   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.