Český ráj na kole

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Česká republika
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 7 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pohodová cyklistika krajinou pískovcových skal a skalních hradů

Program zájezdu

1. den

Individuální příjezd do oblasti Sedmihorky v Českém ráji, ubytování se v penzionu okolo 17 hod. Večeře a seznamovací večírek.

2. den

Hruboskalsko: Přímo z ubytování okruh na kole po cyklotrasách největším skalním městem v Českém ráji, horolezci známým jako „Skalák“. Pěší odbočky na vyhlídky na pískovcové skalní skupiny, hluboká údolí, úzké rokle, symbolický hřbitov horolezců, zámek Hrubá skála, hrad Valdštejn, roubený Kopicův statek. Poté Podtroseckým údolím s rybníky a po Zlaté stezce Českého ráje zpět. (30 km, ↑600 m, ↓600 m)

3. den

Podél řeky Jizery a Maloskalskem: Z ubytování okruh na kole přes město Turnov, malebným údolím Jizery a výjezd do skal. Pěší okruh úžasným skalním labyrintem a skalním městem Besedické skály, výstup na vrchol Sokol (562 m) s vyhlídkou na Suché skály. Z Malé Skály zpět po příjemné cyklotrase Jizera Greenway po druhém břehu Jizery. (na kole 35 km, ↑400 m, ↓400 m, pěšky 1,5 hod, ↑150 m, ↓150 m)

4. den

Nejznámější část Českého ráje - Prachovské skály. Kratší pěší túra - vyhlídky na pozoruhodné skalní útvary, skalní rokle a průchody. Na kole okruh přes Rumcajsův Jičín (na kole 20 km, ↑200 m, ↓200 m, pěšky 2 hod, ↑200 m, ↓200 m). Navíc možný výjezd na horu Tábor s rozhlednou (na kole +15 km, ↑+450 m, ↓+450 m). Na závěr možné vykoupání v Jinolických rybnících.

5. den

Splutí Jizery na kánoi: Z Malé Skály po klikatící se řece nádhernou krajinou pod skalami a mezi lesy, základní varianta do vsi Dolánky, ideální pro vodácké začátečníky (9 km, 3 hod). Možná prohlídka roubené historické usedlosti Dlaskův statek. Zájemci mohou pádlovat dále pod zámkem Hrubý Rohozec, až do vsi Svijany s pivovarem (+11 km, +3 hod). Individuálně možné nevodácké varianty programu.

6. den

Horská etapa na vrchol Kozákov (744 m): Přímo z penzionu na kole výjezd na nejvyšší vrchol Českého ráje s rozhlednou. Po trase možná návštěva zříceniny skalního hradu Rotštejn. (40 km, ↑700 m, ↓700 m).

7. den

Od Drábských světniček (pěší prohlídka skalních pískovcových bloků s historicky vytesanými místnostmi) na kole okruh na významný hrad Kost. Cestou zřícenina skalního hradu Valečov, písčitý Komárovský rybník s možným koupáním či památková rezervace lidové architektury Vesec u Sobotky. (na kole 40 km, ↑400 m, ↓400 m, pěšky 1,5 hod, ↑150 m, ↓150 m)

8. den

Hrad Trosky: Návštěva ikonické zříceniny na dvou skalních čedičových sucích. K hradu kolem malebných rybníků (20 km, ↑400 m, ↓400 m). Individuální odjezd.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.