Český ráj

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Česká republika
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 7 700 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pohodová turistika v pískovcových skalách

Program zájezdu

1. den

Individuální příjezd do oblasti Sedmihorky v Českém ráji, ubytování se v penzionu okolo 17 hod. Večeře a seznamovací večírek.

2. den

Hruboskalsko: Přímo z ubytování okruh největším skalním městem v Českém ráji, horolezci známým jako „Skalák“. Vyhlídky na pískovcové skalní skupiny, hluboká údolí, úzké rokle, symbolický hřbitov horolezců, zámek Hrubá skála, hrad Valdštejn, roubený Kopicův statek. (6 hod, ↑550 m, ↓550 m)

3. den

Maloskalsko: Výstup na vrchol Sokol (562 m) s vyhlídkou na Suché skály. Dále úžasný skalní labyrint se skalním městem Besedické skály a s dalšími výhledy. Na druhém břehu Jizery výstup na Vranovský hřeben se skalním hradem Vranov – Pantheon (4 hod, ↑400 m, ↓400 m). Zájemci mohou pokračovat okruhem na zříceninu Frýdštejn a menší skalní město Drábovna (+2 hod, ↑+200 m, ↓+200 m).

4. den

Prachovské skály: Túra nejznámější částí Českého ráje. Vyhlídky na pozoruhodné skalní útvary s nejznámější Prachovskou jehlou, skalní rokle s nejmohutnější Císařskou chodbou, průchod úzkou Myší dírou (4 hod, ↑350 m, ↓350 m). Na závěr možno přes vyhlídky Přivýšina a Brada (+1,5 hod, ↑+100 m, ↓+100 m). Možnost vykoupání v Jinolických rybnících.

5. den

Splutí Jizery: Z Malé Skály na kánoi po klikatící se řece nádhernou krajinou pod skalami a mezi lesy, základní varianta do vsi Dolánky, ideální i pro vodácké začátečníky (9 km, 3 hod). Možná prohlídka roubené historické usedlosti Dlaskův statek. Zájemci mohou pádlovat dále pod zámkem Hrubý Rohozec, až do vsi Svijany s pivovarem (+11 km, +3 hod). Individuálně možné nevodácké varianty programu.

6. den

Vrchol Kozákov (744 m): Výstup na nejvyšší vrchol Českého ráje s rozhlednou. Dále trasa přes zříceninu skalního hradu Rotštejn a Klokočské skály (4-5 hod, ↑500 m, ↓500 m). Zájemci navíc přes vyhlídky z Betlémských skal (+1,5 hod, ↑+50 m, ↓+50 m).

7. den

Drábské světničky: Skalní pískovcové bloky s historicky vytesanými místnostmi. Okruh okolo vrchu Mužský přes zříceninu skalního hradu Valečov, další zbytky hrádků a skalní útvary. (6 hod, ↑500 m, ↓500 m)

8. den

Hrad Trosky: Návštěva ikonické zříceniny na dvou skalních čedičových sucích (1 hod, ↑100 m, ↓100 m). Možno si přidat túru kolem malebných rybníků v Podtroseckých údolích (+4 hod, ↑+350 m, ↓+350 m). Individuální odjezd.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.