Dycky Most a za chmelem do Žatce, oběd v Severce (hotel Cascade)

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Česká republika
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 1 850 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

***Na oběd do Severky.***
***Neobvyklá rekultivovaná krajina po těžbě uhlí.***

Víte, jak vypadá podhůří Krušných hor? Pojeďte se podívat. Najdete zde mnoho památek, rekultivovanou krajinu s jezery a mnoho dalších zajímavých míst. Navštívíte českou metropoli chmele Žatec a vypravíte se za Luďanem do Mostu. Zážitkem bude i vycházka přes středověké podzemí Jirkova a návštěva zámku Jezeří přímo nad lomem ČSA.

Popis ubytování

Hotel Cascade*** v centru Mostu. Dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Program zájezdu

1. den

Odjezd v ranních hodinách a přesun do Severních Čech. ŽATEC – s místním průvodcem si prohlédnete centrum bývalého královského města. Navštívíte Chrám chmele a piva, uvidíte v provozu Chmelový orloj a nakouknete do Chmelařského muzea. Z vyhlídkové věže Chmelový maják budete mít unikátní výhled na město, Krušné hory i chmelnice. Projdete si i klášterní zahrady a další památky města Žatec. Samozřejmě zdejší chmel ochutnáte ve zlatavé podobě. JIRKOV – navštívíte historické městské podzemí ze 16. století. Sklepy sloužily jako ochrana majetku, listin a zboží před všemožnými živly. ČERVENÝ HRÁDEK – procházka rozsáhlým zámeckým parkem s možností prohlídky barokního zámku.V podvečerních hodinách přijedete k hotelu Cascade*** přímo v centru Mostu. MOST – samostatně si poté můžete projít toto unikátní město, které vzniklo na násypce po uhelném lomu v 70. letech minulého století.

2. den

JEZEŘÍ – navštívíte postupně obnovovaný zámek na okraji hnědouhelné pánve přímo pod Krušnými horami. Říká se o něm, že se každý rok posouvá a sjíždí dolů do uhelného dolu. Od zámku jsou výhledy do jámy povrchového velkolomu Československé armády, na město Most i vrcholky Českého středohoří. MOST – kostel Nanebevzetí P. Marie, který se proslavil díky jeho unikátnímu přesunu. V Guinessově knize rekordů je zapsán jako přeprava nejtěžšího předmětu po kolejích, neboť stál v cestě těžby uhlí. Vy si prohlédnete jeho interiér a vystoupáte na věž, ze které jsou výhledy na rekultivovanou krajinu a nový Most. HNĚVÍN – replika starého hradu s vyhlídkovou věží. Na oběd se zastavíte v odpoledních hodinách v restauraci Severka, kam chodil ve známém seriálu Luďan za svými přáteli.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.