Jižní Morava - na kole krajem vína

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Česká republika
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem od 6 200 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pálava, Slovácko, vinné sklepy a otevřená moravská srdce

Program zájezdu

1. den

Individuální příjezd na jižní Moravu do vinařské obce Velké Pavlovice, ubytování se v penzionu. Večeře a seznamovací večírek.

2. den

Lednicko - Valtický areál (UNESCO) – okruh na kole: Okolo umělé zříceniny Janův hrad a po cyklostezce luhem Dyje ke staroslovanskému hradišti Pohansko. Po silničkách podél rakouské hranice do Valtic - zámecký park a fakult. prohlídka Zámeckých sklepů. Po lesních cestách s romantickými stavbami Rendez-vous, Svatý Hubert a U Tří Grácii k Lednickým rybníkům. Individuálně prohlídka Lednice – pěšky nádherný park u lednického zámku, možný výstup na Minaret (35-45 km, ↑50 m, ↓50 m).

3. den

Cyklotúra pod bělostnou Pálavou: Po bezva cyklostezkách okolo vodních nádrží Nové Mlýny s možností koupání, přes terasovité Dunajovické kopce a přes CHKO Pálava mezi vinohrady do nádherného Mikulova – prohlídka individuálně, možnost výstupu na vyhlídkový Svatý kopeček (363 m) (40 km, ↑250-300 m, ↓200-250 m, pěšky možno navíc (0,75 hod, ↑150 m, ↓150 m). Na ubytování večerní posezení ve vinném sklípku s degustací.

4. den

Cykloetapa „Moravskou Saharou“: Ze Strážnice s fakult. návštěvou skanzenu přes Veselí nad Moravou a po fajn cyklostezce do oblasti Vátých písků na silničky voňavými borovými lesy v Bzenecké Doubravě. Podél části Baťova kanálu u slovenské hranice na úpatí CHKO Bílé Karpaty, možné koupání ve vodní nádrži Lučina. (45-55 km, ↑50-150 m, ↓50 m)

5. den

Na kánoích po řece Moravě: Splutí nejatraktivnějšího úseku - přirozených meandrů Osypané břehy (vhodné i pro naprosté vodácké začátečníky) (15 km). Po plavbě návštěva unikátního souboru vinných sklepů Plže v Petrově.

6. den

Na kole z přírodního parku Chřiby na cyklostezku podél Baťova kanálu: Jízda chřibskými lesy s návštěvou Karlovy skály, do Buchlovic s nádherným parkem okolo zámku. Poutní místo Velehrad se slavnou bazilikou a v Modré fakultativně návštěva Archeoskanzenu nebo podvodního světa Živá voda. Po pohodlné cyklostezce do Starého Města u Uherského Hradiště, dále skvělá cyklostezka podél Baťova kanálu k městu Napajedla s tradicí chovu koní, možnost koupání ve štěrkovém jezeru. (40 km, ↑200 m, ↓400 m)

7. den

Cyklistika po vinařských vesnicích a mezi vinohrady: Okruh přímo z ubytování převážně po cyklostezkách a silničkách, přes Bořetice s recesistickou vinařskou Republikou Kraví hora do vsi Vrbice s vinnými sklípky ve dvou úrovních nad sebou. Možné relativně náročnější vyjížďky až na 3 rozhledny. V Čejkovicích fakultativní prohlídka Templářských sklepů. Návrat možný přes vyhlídku Zimarky (35-45 km, ↑250-600 m, ↓250-600 m). Závěrečný večírek.

8. den

Na kole do Zaječí: Mezi vinohrady na rozhledny na Přítlucké hoře (293 m) a na hoře U Kapličky. Po břehu dolní novomlýnské nádrže s výhledy na Pálavu a okruhem zpět do Velkých Pavlovic (30 km, ↑200 m, ↓200 m). Individuální odjezd.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.