Jižní Morava - turistika krajem vína

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Česká republika
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem od 5 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pálava, Slovácko, vinné sklepy a otevřená moravská srdce

Program zájezdu

1. den

Individuální příjezd na jižní Moravu do vinařské obce Velké Pavlovice, ubytování se v penzionu. Večeře a seznamovací večírek.

2. den

Vycházka přes Dunajovické kopce: Okruh z vinařských Dolních Dunajovic přes vinohrady na travnaté a terasovité vršky Malá Slunečná, Velká Slunečná (283 m), Liščí kopec s výhledy na Pálavu (3-4 hod, ↑250 m, ↓250 m). Odpoledne individuálně prohlídka Lednice – nádherný park u lednického zámku, možný výstup na Minaret.

3. den

Túra přes bělostnou Pálavu: Mezi vinicemi výstup na zříceninu Dívčí hrady se super výhledy a na nejvyšší vrchol Pavlovských vrchů Děvín (550 m). Po skalnatém okraji do Soutěsky, pod skalami Martinka a Trůn dále přes CHKO, zřícenina Sirotčí hrádek a výhled ze Stolové hory (459 m). Z Klentnice přejezd naším busem do nádherného Mikulova – možnost výstupu na vyhlídkový Svatý kopeček (363 m), prohlídka města individuálně (6-7 hod, ↑500-750 m, ↓400-550 m). Na ubytování večerní posezení ve vinném sklípku s degustací.

4. den

Túra v CHKO Bílé Karpaty: Z Radějova na vršek Žerotín s ojedinělými jeřáby oskerušemi, na Holý vrch (389 m) a Travičnou (380 m) s rozhlednami. Dále úžasnou krajinou bělokarpatských luk v orchidejové rezervaci Čertoryje. Na závěr možné koupání ve vodní nádrži Lučina. (6-7 hod, ↑500-550 m, ↓450-500 m)

5. den

Na kánoích po řece Moravě: Splutí nejatraktivnějšího úseku - přirozených meandrů Osypané břehy (vhodné i pro naprosté vodácké začátečníky) (15 km). Po plavbě návštěva unikátního souboru vinných sklepů Plže v Petrově.

6. den

Nejhezčí túra v přírodním parku Chřiby: Po skalnatém hřebeni pralesní bukové rezervace Holý kopec (548 m), na známý hrad Buchlov (fakultativní prohlídka), přes vrch Barborka (510 m) s kaplí. Možno po dalším skalnatém hřebeni a na vyhlídku Břestecká skála. Sestup do Buchlovic s nádherným parkem okolo zámku (5-6 hod, ↑400-650 m, ↓550-800 m).

7. den

Pěší túra po vinařských vesnicích a mezi vinohrady: Linkovým busem do nedaleké vsi Vrbice s vinnými sklípky unikátně ve dvou úrovních nad sebou. Túra přes rozhledny na vršcích Kobylí vrch (334 m) a Kraví hora (272 m), přes vinohrady a vinařské obce Kobylí a Bořetice s recesistickou vinařskou Republikou Kraví hora. Zpět jednu zastávku vlakem (5 hod, ↑200 m, ↓300 m). Závěrečný večírek.

8. den

Pěšky mezi vinohrady kolem Velkých Pavlovic: Rozhledna na vršku Slunečná (225 m) a okruh po naučné stezce „Krajem vína a meruněk“ přes Pavlovickou starou horu (3,5 hod, ↑150 m, ↓150 m). Individuální odjezd.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.