Králický Sněžník a Rychlebské hory

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Česká republika
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem od 5 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Turistika zapomenutým krajem na severu Moravy a Slezska

Program zájezdu

1. den

Příjezd do horské chaty, ubytování se, večeře, seznamovací večírek.

2.-7. den

V závislosti na počasí je naplánován následující program:

A

Z Velkého Vrbna kolem grafitového lomu Konstantin na Palaš. Krásnou hřebenovkou přes Travnou horu (1125 m) a Brousek (1115 m) na nejvyšší vrchol Rychlebských hor Smrk (1127 m). Cestou zpět se posilníme vyhlášenými borůvkovými knedlíky na chatě Paprsek. (6 hod, ↑500 m, ↓500 m)

B

Z okraje vesnice Králíky krásnými loukami podhůřím Kralického Sněžníku až na vrchol Klepáč (1144 m) s rozhlednou a fenomenálním výhledem na Orlické hory přes polskou oblast Miedzylesie. (8 hod, ↑650 m, ↓650 m)

C

Celodenní výstup ze Stříbrnice na nejvyšší horu celého pohoří - Kralický Sněžník (1424 m) po východním hřebenu kolem pramenu řeky Moravy. Při sestupu zastávka na občerstvení ve vyhlášené prvorepublikové turistické chatě alpského stylu Návrší. (7 hod, ↑850 m, ↓850 m)

D

Z obce Mladkov nejrozsáhlejší naučnou stezkou Kralické pevnostní oblasti - betonová hranice v nejvýchodnějším výběžku Orlických hor na rozhlednu na Suchém vrchu (995 m). Na stezce lze zhlédnout řadu unikátních objektů lehkého i těžkého opevnění z doby 2. světové války. (8 hod, ↑800 m, ↓800 m)

E

Okružní túra v samotném srdci Rychlebských hor z Horních Hoštic přes Vysoký kámen (691 m) na Borůvkovou horu (899 m). Dále po hřebeni až do sedla Růženec a přes Šafářovu skálu zpátky do Hoštic. (7 hod, ↑700 m, ↓700 m)

F

Z obce Javorník překrásným Račím údolím kolem Tančírny přes zříceninu hradu Rychleby až na skalní vyhlídku Čertovy kazatelny. Přesun auty do vesničky Nové Vilémovice, procházka malebnou krajinou Rychleb do zaniklé osady Hraničky. (7 hod, ↑500 m, ↓500 m)

8.den

Snídaně, dopolední odubytování, odjezd, pro zájemce možnost krátké procházky po naučné stezce Vojenské historie poblíž obce Králíky a komentované prohlídky dělostřelecké tvrze Hůrka.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.