Krásy národních parků Českého a Saského Švýcarska

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Česká republika, Česko-Saské Švýcarsko, Hřensko,pirna, Bad Schandau
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 2 999 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Vydejte se objevovat jedinečné krásy národních parků Českého a Saského Švýcarska. Prohlédnete si město Pirna, pevnost a skalní útvary, vyšlápnete si k Pravčické bráně a vykoupete se v aquaparku. Nezní to jako skvěle prožitý víkend?

Program zájezdu

1. den, Pirna, Königstein, Basteibrücke

V dopoledních hodinách přijedete autobusem do německého města Pirna, které leží na řece Labe. S průvodcem projdete historické centrum plné významných pamětihodností, například kostel Panny Marie, hrad a zámek Sonnenstein nebo se projdete po Labské promenádě. Po prohlídce Pirny se vydáte k pevnosti Königstein, jedné z největších pevností v Evropě. Budete mít možnost absolvovat prohlídku nebo využít individuální volno k obědu a procházce areálem. Odpoledne přejedete do městečka Rathen, ze kterého se vydáte procházkou k nádhernému skalnímu útvaru Bastei s unikátním mostem Basteibrücke, který vám utkví nadlouho v paměti. V podvečer odjezd ubytování.

2. den, Hřensko, Pravčická brána, Divoká a Edmundova soutěska

Po vydatné snídani vás autobus přiveze do Hřenska a vysadí vás u rozcestníku Tři prameny. Odtud se vydáte s průvodcem na Pravčickou bránu po turistické stezce. Pravčická brána je symbolem Národního parku České Švýcarsko. Díky svému rozpětí necelých 27 metrů je považována za největší pískovcovou skalní bránu v Evropě. Po chráněném území se rozprostírají skalní masivy a zámeček Sokolí hnízdo. Od Pravčické brány budete pokračovat až na Mezní louku, kde si dáte zasloužený oběd a načerpáte síly na zbytek programu. Po obědě půjdete pěší trasou přibližně hodinu k přístavišti Divoká soutěska. Odtud se vydáte lodí na plavbu soutěskou se zajímavým výkladem. Po Divoké soutěsce vás bude čekat ještě jedna plavba, a to Edmundovou soutěskou. Po dobrodružných plavbách soutěskami dojdete přibližně půlhodinovou procházkou k autobusu, který vás odveze na hotel.

3. den, Děčín, koupání v aquaparku, Kamenický Šenov

Po snídani vyrazíte autobusem do města Děčín, ve kterém budete mít na celé dopoledne individuální program. Můžete se vydat na průzkum města nebo se zajít vykoupat do Aquaparku Děčín. Po přibližně 4hodinovém volnu proběhne zastávka v Kamenickém Šenově, ve kterém se projdete k Národní přírodní památce Panská skála. Místní čedičové varhany jsou neobyčejným přírodním úkazem v České republice. Konec zájezdu je plánován v odpoledních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.