Krušné hory na kole

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Česká republika
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 4 100 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Cykloturistika třemi krajinami severních Čech

Program zájezdu

1. den

Předpokládaný sraz po 18 hod v horském hotelu Adolfovský Dvůr, večeře a seznamovací večírek.

2. den

Od hotelu po stezce Zapomenuté pohraničí do obce Krásný Les se zámečkem do Rájce, odkud už nám budou pískovcové skály jako Hláska, Cipísek, Hlavy blíženců ukazovat cestu do Ostrova, nad kterými ční věže Policejní anton, Malý popravčí kámen, Orel, Orlice, Káča či Široká věž. Zchladit se případně můžeme i ve zdejším přírodním koupališti. Poté do Tisé, kde si pěšky projdeme malý či velký okruh zdejším skalním městem, kde se natáčely např. Letopisy Narnie. Budeme si tak moci prohlédnout Draka, Sněhovou věž, Cikánský hrad, Africkou věž, Faraonovu stěnu, Mumii, Kamenného sněhuláka či Hubeného doktora (pěšky cca 3 km, 2 hod). Kolem vojenského výcvikového prostoru Na Pastvinách k osadě Panenská a pak stoupáním kolem Nakléřovského průsmyku (680 m) zpět k ubytování. (40 km, ↑800 m, ↓800 m)

3. den

Od ubytování kolem rašelinné Černé louky a větrných elektráren na Fojtovické pláni na Komáří hůrku (808 m) s rozhlednou, sjezd do Krupky se zříceninou hradu a s minipivovarem a přes lázeňské město Dubí stoupáním k horské chatě Vitíška zpět do Krušných hor. Kolem Cínoveckých rašelinišť k horské obci Cínovec a horskými pláněmi zpět na Adolfův Dvůr. (45 km, ↑750 m, ↓750 m)

4. den

Od Adolfova přes Nakléřov sjezd do Velkého Chvojna a krajinou Českého středohoří až pod vrchol Blansko (545 m) se zříceninou stejnojmenného hradu. Možnost prodloužení k pozůstatku skalní kaple a via ferratě Poustevna za obcí Mírkov (+3 km, ↑+150 m, ↓+150 m). Poté proti toku Neštěmického potoka přes Arnultovice do Knínic a přes Telnici a kolem Liboňovských skalek vystoupáme zpátky do Adolfova. (40 km, ↑1000 m, ↓1000 m)   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.