Krušné hory s výletem parním vláčkem

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Česká republika
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 7 390 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

V případě neotevření hranic bude pořádán náhradní program - viz. doplnění u jednotlivých dnů.Ještě před několika lety byly Krušné hory synonymem zničené krajiny. Dnes už toto klišé neplatí, naopak Krušné hory jsou romantickou oblastí s voňavými lesy, naučnými stezkami, dalekými rozhledy.

Popis dopravy:
z Prahy

Popis stravování

V ceně zájezdu je zahrnuta 5x polopenze, snídaně formou bufetu, večeře servírované. Nápoje nejsou v ceně večeří zahrnuty, klienti si je hradí na místě sami.

Popis ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu Zelený dům v Božím Daru. Ubytování je ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím.
CK si vyhrazuje právo změnit místo ubytování dle aktuální situace.

Program zájezdu

1. den

(ne): Odjezd z Prahy v ranních hodinách. KARLOVY VARY – největší české lázně. Procházka v lázeňském centru města, prohlídka podzemí Vřídla, možnost navštívit nejstarší lázeňskou vyhlídku s kamzíkem - Jelení skok. Ubytování v Božím Daru.

2. den

(po): BOŽÍ DAR – nejvýše položené město ve střední Evropě, centrum letní i zimní turistiky. Je zde vlastivědné muzeum se sbírkou všech razítek, která byla použita na tzv. Ježíškově poště. Turistika v malebné krušnohorské krajině v okolí Božího Daru, různé trasy vhodné pro méně i více zdatné turisty. Božídarské rašeliniště - přírodní rezervace s naučnou stezkou o délce 3,2 km a dvanácti zastávkami s typickou rašeliništní florou. Ježíškova cesta - okruh o délce 5,6 km nebo 12,9 km navazující na naučnou stezku.

3. den

(út): Celodenní výlet na německou stranu Krušných hor. OBERWIESENTHAL - hodinová cesta historickým parním vláčkem krušnohorskou krajinou. ANNABERG-BUCHHOLZ - historické hornické město, SEIFFEN - krušnohorská obec s tradiční výrobou dřevěných hraček a vánoční dekorace, prohlídka hračkářské dílny s možností vyzkoušet si výrobu. Muzeum hraček a dekorace. V případě neotevření hranic výlet do oblasti města JÁCHYMOV (památka UNESCO), kde se nalézá muzeum Královská mincovna, doly. Výlet po naučné stezce JÁCHYMOVSKÉ PEKLO s informacemi o historii dolů, okolní přírodě a ekologii.

4. den

(st): HORNÍ BLATNÁ, bývalé královské horní město s velkorysým kostelem sv. Vavřince a muzeem cínu. Od něj turistická naučná stezka Vlčí jámy (cca 5 km) se sedmi zastávkami až na BLATENSKÝ VRCH s rozhlednou s působivým výhledem na saskou stranu hor a ke Klínovci. ABERTAMY, bývalé horní město vyhlášené výrobou rukavic. Vrch PLEŠIVEC (1028 m n.m.), dnes nový lyžařský areál, s osmibokou rozhlednou, ze které je úžasný výhled na hřebeny Krušnohoří.

5. den

(čt): KLÍNOVEC (1.244 m n. m.) - nejvyšší vrchol Krušných hor a oblíbený turistický cíl s kamennou rozhlednou, FICHTELBERG (1.215 m n. m.) - nejvyšší hora Saska s krásným výhledem a atrakcí Zvon míru. Pěšky pohodovou cestou zpět do Božího Daru. Cesta na oba vrcholy i zpět je nenáročná, přesto bude pro klienty k dispozici autobus. V případě neotevření hranic pokračujeme do vísky MĚDĚNEC – procházka na vrch MĚDNÍK protkaný štolami (památka UNESCO), Kaple Neposkvrněného početí panny Marie. Zřícenina hradu PERŠTEJN na vysokém skalním ostrohu, sídlo rodu Šumburků.

6. den

(pá): Královský hrad a město LOKET, dnes krásně zrekonstruované. Hrad a zámek BEČOV NAD TEPLOU se vzácným relikviářem sv. Maura, který je spolu s korunovačními klenoty nejcennější zlatnickou památkou České republiky. Příjezd v odpoledních až večerních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.