Krušnohorský penzion Javor

*
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Česká republika, Karlovarský kraj, Horní Blatná
Název ubytování Krušnohorský penzion Javor
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem od 1 890 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis stravování

Snídaně

Popis ubytování

PopisHorní Blatná je horské městečko na hřebenu západní části Krušných hor v nadmořské výšce 900 m.  Historické jádro města patří k nejzachovalejším v Krušných horách a je městskou památkovou zónou. Protože Horní Blatná leží na samém hřebeni Krušných hor je ideálním východiskem pro turistiku a cykloturistiku - nečekají Vás žádná drastická převýšení, takže terén je vhodný i pro fyzicky méně zdatné jedince. Je zde množství přírodních rezervací a chráněných území, okolí vyniká množstvím přírodních pozoruhodností, rozhleden, technických památek a turistických cílů. Další výhodou Horní Blatné je skutečnost, že leží v dosahu západočeských lázní a je tedy možné účastnit se lázeňského života a za pobyt zaplatit daleko méně.

Příjemný rodinný penzion ležící v malebném orském městečku Horní Blatná. Penzion disponuje pro své klienty:


Jídelna: podává se zde snídaně formou bufetu a dále večeře ( na vyžádání) - jídla domácí české a slovenské kuchyně. V penzionu vaříme pouze pro ubytované hosty, převážně jídla na objednávku dle vlastního výběru. Jídelna je určena pouze pro ubytované hosty a zároveň slouží jako společenská místnost pro oddych, posezení u krbu, hraní společenských her nebo jiné společenské či firemní akce. V jídelně je pro hosty celý den k dispozici nápojový automat. Podává se zde též občerstvení včetně točeného piva.
Lyžárna / kolárna: místnost, kde je možné uzamknout své sportovní náčiní, odložit sportovní oděv ... – každý pokoj má od této místnosti vlastní klíč a je dosažitelná zvenku i z penzionu.
Venkovní posezení: Venkovní ohniště / gril s posezením, kde se dá posedět s kamarády u ohně, nebo připravit vlastní grilovanou specialitu.
Parkování: Odstavná plocha pro vozidla (parkoviště), která je v areálu penzionu mimo veřejné komunikace a je osvětlená veřejným osvětlením. Prozatím nehlídané.
Recepce: Na recepci je odpovědná osoba (majitel/ka) přítomna podle potřeby, popřípadě dosažitelná na telefon. V recepci je možno zakoupit drobné hygienické potřeby (zubní pastu, kartáček na zuby, holení …).
Ostatní: V penzionu je možné zapůjčení společenských her, drobných sportovních potřeb a knih , v případě potřeby je možné i vyprat prádlo.LyžováníPřevažuje lyžování. V bezprostřední blízkosti jsou lyžařská střediska Pernink, Nové Hamry, Potůčky a od roku 2014 nově otevřený moderní skiareál Plešivec dále pak 15 km středisko Neklid (Boží Dar) a 18 km vzdálený Klínovec. Pro milovníky běžek vede těsně kolem Horní Blatné lyžařská stopa Krušnohorská magistrála s mnoha odbočkami a přípojkami.TuristikaV Horní Blatné a jejím nejbližším okolí najdete kromě nádherné a nepoškozené přírody a přírodních rezervací i technické a kulturní památky.

Horní Blatná sama o sobě je městskou památkovou zónou. Unikátní je především tím, že město nevzniklo spontánně ale plánovaně a to roku 1532 jako hornické (proto Horní) město se 199 obytnými domy. Kromě půdorysu je zde i mnoho zajímavých památek: Kostel sv.Vavřince, měšťanské domy, kaple sv. kříže a další. Z Horní Blatné vede středně náročná naučná stezka vycházející z náměstí Sv. Vavřince za kostelem a končí v muzeu cínu ve stejné obci seznamuje návštěvníka na 7 informačních tabulích s obory geologie, historie, hornictví a lesnictví.

V okolí Horní Blatné najdete cestou na Blatenský vrch 1044 m n.m.pozůstatky po důlní činnosti Vlčí jámu a Ledovou jámu ve které i parném létě leží sníh. Na Blatenském vrchu je Zitina vyhlídka - rozhledna ze které je nádherný pohled do kraje. V okolí Horní Blatné a Blatenského vrchu se vyskytuje velké množství pozůstatků po těžbě cínových rud, která zde probíhala od 16. století. Kromě propadliny dolu Jiří, nazývanou Ledová jáma – led zde zůstává i v letním období a propadliny a dobývky dolu Wolfgang, nazývané Vlčí jámy, propadliny a dobývky dolu Vavřinec, pozůstatky dolu Konrád, sejpy na svazích Blatenského vrchu a haldy po těžbě železných a manganových rud u dolu Marie Terezie.Stravasnídaně formou bufetu, možnost objednání večeří na místěTyp ubytováníDvou a čtyřlůžkové prostorné pokoje s vlastním hygienickým zařízením, předsíní a ložnicí. Na pokojích je televizor a  internet.Cena zahrnujeubytování se snídaníPovinný poplatekpoplatek městu 15 Kč / osobu nad 18 let / den (platba na místě)Fakultativní poplatekmalý pes 150 Kč / noc, ostatní velikosti psa 300 Kč / nocZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.