Moravské a rakouské Podyjí na kole

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Česká republika, Česká Kanada, Slavonice
Typ ubytování Pension
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 4 950 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Malebné Podyjí a Česká Kanada na kole.
Krásné cyklotrasy přírodou.
TIP: Objevte neznámá místa Dolního Rakouska.

Putování v malebně zvlněné oblasti Česko – rakouského pohraničí. Trasa je vedena po méně frekventovaných asfaltových, z části po širokých lesních a polních cestách. Na trase mnoho zajímavých míst s výhledy. Řeka tvoří meandry a najdete zde i zbytky lužních lesů.

Program zájezdu

1. den

Odjezd v ranních hodinách, přesun na Vysočinu. Cyklotrasa Za památkami Vysočiny. Třešť – Telč – Kostelní Vydří – Dačice – Slavonice, celkem 49 km. TŘEŠŤ – prohlídka muzea unikátních betlémů a vycházka k několika dalším zajímavým místům ve městě. TELČ – městská památková rezervace zapsána na Seznamu UNESCO. DAČICE – zajímavostí je, že právě zde byla vyrobena první kostka cukru. K barokním památkám patří areál františkánského kláštera s kostelem sv. Antonína Paduánského, sousoší Panny Marie před novým zámkem a kostel sv. Vavřince, který s přilehlou renesanční věží tvoří dominantu města. SLAVONICE – městská památková rezervace, renesanční měšťanské domy.

2. den

Cyklotrasa Oblastí rakouské Dyje, z části po bývalé železnici podle řeky v Dolních Rakousích. Göpfirtz an der Wild – Waidhofen an der Thaya – Dobersberg – Slavonice, celkem 49 km. GÖPFIRTZ AN DER WILD – malebné městečko leží v samém srdci regionu Waldviertelu, křižovatka cyklostezek. WAIDHOFEN AN DER THAYA – historické centrum města s městskými hradbami. Nejseverněji položené okresní město Rakouska.

3. den

Cyklotrasa v oblasti Dolních Rakous podle Moravské Dyje. Drosendorf – Raabs an der Thaya – Písečné – Slavonice, celkem 45 km. DROSENDORF – malebné městečko na Dyji, obklopené lesy a pestrou říční krajinou. Jako jediné rakouské město je obepnut pásem kompletně dochovaných městských hradeb. Barokní fasády a staré měšťanské domy rámují náměstí. RAABS AN DER THAYA – dominantou města je na vysoké skále položený rozsáhlý hrad. Velmi dobře se dochovaly nejen mocné věže, zdi a klenby, ale i kamenné točité schodiště, gotické fresky, čtyřicetimetrová studna i hradní kaple. Město leží na soutoku Moravské a Rakouské Dyje. Možnost vykoupání v termálních lázních.

4. den

Cyklotrasa Napříč Českou Kanadou. Slavonice – Pfaffenschlag – Landštejn – Kunžak – Telč, celkem 58 km. PFAFFENSCHLAG – česká Troja. Archeologické naleziště na místě středověké vesnice. LANDŠTEJN – zřícenina mohutného hradu, pěkný výhled z věže. KUNŽAK – centrum České Kanady. V odpoledních hodinách odjezd a cesta domů.Tip z okolí
Maříž – keramika ze vsi, která měla beze stopy zaniknout Mastná tupeská hlína sebou plácla o hrnčířský kruh. Bochník tmavé země z dědinky u Starého Města se pohodlně usadil a čeká. Čeká, až se kruh roztočí a zvolna se ho dotknou ruce hrnčířky Marty Tůmové. Zkušené prsty, léta se dotýkající podobných vdolečků, se noří do středu. Hlína se zvolna rozestupuje.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.