Od Baťova kanálu přes Slovensko až na Pálavu a do Mikulova

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Česká republika, Jižní Morava, Lednice, Hodonín, Pálava
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 2 999 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poznávejte skvosty jižní Moravy, která vám má co nabídnout! Krásný Lednicko-valtický areál s rozlehlým parkem, plavba po Baťově kanále a jako bonus na vás čeká degustace vína!

Program zájezdu

1. den, Baťův kanál, skanzen Strážnice, degustace vína

Odjezd v ranních hodinách. Poplujete lodí po Baťově kanále a během plavby uvidíte krásy okolí. Podíváte se do skanzenu Strážnice - Muzea vesnice jihovýchodní Moravy. Expozice vám představí způsob života a bydlení jak v horských oblastech Slovácka, tak v úrodné části Pomoraví. Uvidíte také vinohradnické stavby, které ukazují historii pěstování vína od starých dob po současnost. Příjezd na hotel, kde se ubytujete. Poté se vypravíte do rodinného vinařství Bartonik. Zažijete gurmánský večer spojený s večeří formou bufetu a širokou ochutnávkou specialit z vína a hroznů (19:00 - 24:00). Během večera si také prohlédnete provoz vinařství s výkladem. Odjezd na hotel.

2. den, Lednicko-valtický areál, Skalica, večer s cimbálovkou

Ráno odjezd do Lednicko-valtického areálu. Prohlédnete a projdete si celý jeho komplex. Uvidíte malebný zámek Lednice a vyrazíte na prohlídku rozlehlého anglického parku, který s ním sousedí. Lednický zámek je obdivuhodná a okouzlující stavba zapsaná také na seznamu kulturního dědictví UNESCO. V parku kromě množství vzácných stromů a květin najdete šestnáct tzv. salet, drobných staveb, které zde pro své potěšení vztyčili Lichtenštejnové. Mezi nejznámější z nich patří známý orientální minaret, ze kterého je nevšední výhled do okolí, nebo umělá zřícenina Janův hrad. Hrad byl postavený už jako neobyvatelný a od svého počátku slouží jen pro potěchu oka. Navštívíte také Valtický zámek, který možná není tak známý jako jeho soused, ale i přesto stojí za návštěvu. Barokní zámek se krásně vyjímá nad malým městečkem a za sebou skrývá rozlehlý zámecký park. Přejedete na Slovensko, kde navštívíte historické městečko Skalica, ve kterém se prolíná několik různých kultur. Dochovaly se zde například části městských hradeb z 1. poloviny 15. století. Město skrývá hned několik dalších památek jako třeba františkánský kostel Panny Marie Sedmibolestné s klášterem nebo Rotundu sv. Juraja. Večer se vrátíte na hotel a bude vás čekat&

3. den, CHKO Pálava

Autobusem se přemístíte do vesnice Pavlov - oblasti CHKO Pálava. Z Pavlova půjdete procházkou přes Pavlovské vrchy na Dívčí hrady, které se dominantně vypínají nad krajinou. Dále se vydáte přes Sirotčí hrádek až do Mikulova. Procházka zabere přibližně 5 hodin. V Mikulově proběhne krátká prohlídka města. Následně budete mít vyhrazen volný čas, například na pozdní oběd. V odpoledních hodinách odjezd z Mikulova.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.