Orlické hory na kole

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Česká republika
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 4 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Cyklistika zapomenutým krajem strážce hor Rampušáka

Program zájezdu

1. den

Sraz účastníků od 18 hod na chatě Start v Deštném v Orlických horách, ubytování, večeře a seznamovací večírek.

2. den

Z Deštného výjezd Antoniiným údolím do vesnice Uhřínov. Krátká zajížďka k archeologickému skanzenu Villa Nova v Uhřínově. Dlouhý a rychlý sjezd přes Prorubky do Panské Habrové. Výjezd přes Lukavici, Debřeče a Skuhrov nad Bělou s rozhlednou a zříceninou hradu až do osady Lomy s nádherným výhledem na hlavní hřeben Orlických hor. Po lesních cestách návrat na ubytování (40 km, ↑750 m, ↓750 m). Alternativně možno prodloužit trasu do Rychnova nad Kněžnou se zámkem a synagogou a dále atraktivní průjezd přes přírodní park Les včelný s meandry Javornického potoka. (+15 km, ↑+250 m, ↓+250 m)

3. den

Královská etapa: Místní dopravou na parkoviště Šerlich – sedlo. Táhlým stoupáním výjezd na nejvyšší vrchol Orlických hor Velkou Deštnou (1115 m) se zcela novou rozhlednou. Po mírně zvlněném hřebeni kolem bývalého hraničního československého opevnění pod vrcholy Homole (1001 m), Komáří Vrch (992 m), Anenský vrch (992 m) s rozhlednou a kolem pevnosti Hanička sjezd do Rokytnice v Orlických horách. Návrat na ubytování přes Říčky v Orlických horách, Zdobnici a Luisino údolí (50 km, ↑900 m, ↓1300 m). Alternativně bez použití místní dopravy výjezd na parkoviště Šerlich – sedlo vlastními silami (+7 km, ↑+400 m).

4. den

Přes Sedloňov a Olešnici v Orlických horách výjezd pod Vrchmezí (1084 m) a přes Šerlišský mlýn na Masarykovu chatu na Šerlichu (1019 m). Dlouhý sjezd do Deštného v Orlických horách (30 km, ↑750 m, ↓750 m)

5. den

Auty do Rokytnice v Orlických horách. Stoupání k tvrzi Hanička. Technicky náročnějším sjezdem po široké lesní cestě s kameny a kořeny do Neratova s nově opraveným kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Přes Bartošovice v Orlických horách k přírodní rezervaci Zemská brána v údolí Divoké Orlice poblíž česko-polských hranic. Kolem vodní nádrže Pastviny přes Nekoř a Žamberk se zámkem ze 16. století zpět do Rokytnice (60 km, ↑950 m, ↓950 m). Ukončení programu kolem 16 hod a individuální návrat domů.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.