Penzion Nova

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Česká republika, Jihomoravský kraj, Chvalatice
Název ubytování Penzion Nova
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem od 1 460 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

PopisRodinný Penzion NOVA leží v malebné obci Chvalatice, 3 km od Bítova nad romantickým údolím jedné ze zátok Vranovské přehrady. Nádherná krajina, čisté ovzduší, možnosti sportovního i kulturního vyžití v okolí spolu s poctivou kuchyní a příjemným bydlením nabízí možnost příjemně strávené dovolené. Jídlo se podává ve stylové restauraci, která je otevřená jen pro ubytované hosty. Posedět můžete i na venkovní terase s krbem a udírnou, kde je bazén 3 ⨉ 6 m.StravaJídlo se podává ve stylové restauraci. polopenze: snídaně formou bufetu, večeře tříchodové menu s výběrem ze 2 hlavních jídelTyp ubytování12 pokojů, dvou, tří nebo čtyřlůžkové, některé s balkonem, všechny mají vlastní sociální zázemí, TV, rychlovarnou konvici a WiFi.Cena pokoj zahrnujeubytování s polopenzí, parkováníPovinný poplatekPobytová taxa 10 Kč / osobu nad 18 let / denVýletyDoporučujeme vám historické památky v okolí – hrad Bítov, zříceninu Cornštejn, zámek Vranov nad Dyjí. Můžete vyrazit na výlet do nedalekých Jaroměřic, Telče a Znojma. Je to kousek k sousedům do Rakouska nebo do Národního parku Podyjí. Večer si můžete příjemně posedět v některém z vinných sklípků v okolí Znojma. Penzion NOVA je vhodná dovolenková základna pro milovníky pěší turistiky a cykloturisty – Chvalatice leží na cyklotrase vedoucí okolo Vranovské přehrady, ubytovaným hostům kola uschováme. Informace o cyklotrasách na Znojemsku najdete na Turistické trasy.

V Bítově navštivte malé Tatra Muzeum a vyzkoušejte místní Hasičský pivovar. Po cestě z obce Bítov směrem k hradu Bítov se zastavte na rohledně Rumburak, kde se můžete také naobědvat. Na druhém břehu Dyje naproti Bítovu stojí Cornštějn – romantická zřícenina hradu ze 14. století. Prohlídky s průvodcem jsou tam podle aktuálního programu doplňovány šermířskými vystoupeními.

Z Bítova si můžete výlet prodloužit o dalších 12 km až na státní zámek Uherčice. Dál byste mohli pokračovat třeba přes Vranov nad Dyjí do Lesné (30 km). Z Vranova pak můžete udělat několik okružních pěších a cyklo výletů různých délek a zaměření. Na státní zámek Dačice (30 km) nebo do Slavonic (35 km) je to z penzionu už trochu dál, ale také stojí za návštěvu.

Naši nedávnou historii si můžete připomenout u památníku Železné opony v Čížově, odkud jde pokračovat do Rakouska na prohlídku hradu Haardeg.


HRAD BÍTOV (cca 4 km): Hrad Bítov je Národní kulturní památka, která se nachází 4 km od penzionu. Můžete si vybrat z několika prohlídkových okruhů, můžete nahlédnout do mučírny, hladomorny nebo hradních zahrad. V průběhu léta se na hradě konají různé kulturní akce.
ZÁMEK VRANOV NAD DYJÍ (cca 12 km): Kdo si vzpomene na pohádku Nesmrtelná teta, tak právě na zámku ve Vranově nad Dyjí může nahlédnout do míst, kde se tento film natáčel. Během celého léta zde probíhají koncerty a výstavy.
ZÁMEK JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU (cca 20 km): Barokní zámek Jaroměřice nad Rokytnou patří k nejmohutnějším architekturám 1. pol. 18. stol. u nás i v Evropě. K zámku patří i překrásné zámecké zahrady. V srpnu se zde každoročně koná Festival Petra Dvorského.
HISTORICKÉ MĚSTO ZNOJMO (cca 30 km): Historické město, které bylo Přemyslem Otakarem I. povýšeno na královské, nacházející se blízko rakouských hranic. Jen pár kroků od centra se nachází brána do Národního parku Podyjí. Město láká turisty především vínem, románskou rotundou a kulturními akcemi, které tam probíhají po celý rok.
ROMANTICKÉ MÉSTO TELČ ( cca 35 km): Město zařazené mezi památky UNESCO. Na překrásném náměstí se konají nejrůznější kulturní akce.
ZÁMEK LEDNICE (cca 100 km): Úchvatný areál, ve kterém se nachází zámek, překrásné zahrady, zámecký skleník, akvárium a minaret. Celý areál je zapsán na Seznam světového kulturního a přírodního bohatství UNESCO.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.