Pivovarský dvůr Zvíkov

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Česká republika, Jihočeský kraj, Zvíkov
Název ubytování Pivovarský dvůr Zvíkov
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem od 2 210 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis stravování

Bez stravy

Popis ubytování

PopisRestaurační minipivovar s hotelem nedaleko hradu Zvíkov na soutoku Otavy a Vltavy byl založený v roce 1994.
Pivovarský dvůr Zvíkov se snaží znovu obnovit pivovárenskou tradici dávného pivovaru na hradě Zvíkov, kde se pivo vařilo po mnohá staletí.
Přímo v pivnici se vaří piva značky Zlatá labuť. Jde o tradiční piva plzeňského typu, ale v nabídce jsou i příležitostné svrchně kvašené speciály až 10 druhů piv. K dispozici jsou salónky a konferenční místnost s potřebným technickým vybavením a připojením na internet. Zajišťují zde zážitkovou gastronomii, kvalitní služby, večery s hudbou, outdoorové aktivity a také adrenalinové sporty. V nabídce je i relaxační centrum s vyhřívaným bazénem, vířivkou a saunou, terasou s výhledem.Stravasnídaně (100 Kč / osobu) i večeře lze zakoupit na místěTyp ubytování1,2 lůžkové pokoje s možnostá jedné přistýlky jsou vybavené TV a mají vlastní koupelnu se sprchou.Cena zahrnujeubytování bez stravy, místní poplatekFakultativní poplatekpoplatek za psa 50 Kč / nocVýletyHrad Zvíkov: Historický hrad Zvíkov se nachází na ostrohu nad soutokem řeky Otavy a Vltavy, nedaleko vesnice Zvíkovské Podhradí v Jihočeském kraji. Od roku 1950 je významnou národně kulturní památkou. Její význam lze posoudit z knih profesora Augustina Sedláčka který jej ve svém díle nazval „králem českých hradů“.
Zámek Orlík: Jihočeský zámek Orlík, umístěný na skalnatém ostrohu nad Vltavou je v pramenech poprvé doložen v polovině 13. století, tehdy ještě jako dřevěný hrádek a součást královského majetku, který plnil úlohu celnice (clo se vybíralo od proplouvajících lodí za převážené zboží). Postupně se na hradě vystřídala celá řada šlechtických rodů (mezi nimi například Zmrzlíci ze Svojšína, Švamberkové, Eggenbergové, Schwarzenbergové). V průběhu staletí byl hrad postupně přestavován a zvyšován. Poslední přestavba byla realizována Schwarzenbergy v polovině devatenáctého století ve stylu novogotickém.
město Písek: Historické jihočeské město Písek leží na řece Otavě. V Písku se nachází nejstarší český most ze 13. století, hrad, Kostel Narození Panny Marie, který je dominantou města a je na něm umístěna hodinová věž, a zbytky hradeb zbořených během průmyslové revoluce. Historicky cenná je také Putimská brána.
město Tábor: Město, jehož střed je památkovou rezervací, je významným centrem turistického ruchu. Lákadlem pro návštěvníky je zejména historie husitského hnutí.
Hluboká nad Vltavou: Zámek Hluboká nad Vltavou je jedním z nejznámějších a nejzdobnějších českých zámků. Je považován za nejkrásnější obytné panské sídlo v Čechách. V těsné blízkosti města, vedle loveckého zámku, se nalézá Zoo Ohrada
Milevský klášter: Založen Jiřím z Milevska roku 1184 až 1187, jedná se tedy o nejstarší klášter na jihu Čech.
Hornické muzeum Příbram: Příbram byla proslulá jako historické hornické město, což nyní připomíná Hornické muzeum Příbram, jedno z největších hornických muzeí v České republice spravující rozsáhlý skanzen.
Helfenburk u Bavorova: Helfenburk je zřícenina hradu asi 5,5 km od Bavorova. Nachází se na skalnatém vrchu Malošín v nadmořské výšce 683 m.
město Český Krumlov: Středověké centrum Českého Krumlova je od roku 1963 městskou památkovou rezervací a od roku 1992 je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.


 Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.