Po hřebenech Krkonoš

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Česká republika
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 5 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Přechod našich nejvyšších hor s výstupem na Sněžku

Program zájezdu

1. den

Sraz účastníků ve 13 hod ve Špindlerově Mlýně na parkovišti v Medvědím koleni a výstup údolím Bílého Labe přes Luční boudu s nejvýše položeným pivovarem ve střední Evropě a dále na horskou chatu Výrovka. Ubytování, večeře, seznamovací večírek. (4-5 hod, ↑ 700 m, ↓ 150 m)

2. den

Z chaty sestup do Pece pod Sněžkou a přesun místní autobusovou linkou do Jánských lázní. Výstup na Černou horu (1299 m) s rozhlednou a dále po široké zpevněné cestě kolem Černohorského rašeliniště s vyhlídkovou věží ke Kolínské a Pražské boudě. Odtud přes Liščí horu (1363 m) po Liščím hřebeni zpět do místa ubytování. (6 hod, ↑ 350 m, ↓ 800 m)

3. den

Z místa ubytování výstup Obřím dolem kolem kapličky a bývalé štoly Kovárna na vrchol Sněžky (1603 m), odtud do Obřího sedla a hřebenovkou česko-polského přátelství přes Polední kameny ke Špindlerové boudě a dále přes vyhlídku na Ptačím kameni (1310 m) k horské chatě Brádlerovy boudy. (8 hod, ↑ 900 m, ↓ 1100 m)

4. den

Výstup z chaty přes Martinovu boudu na Velký Šišák (1410 m) a po hlavním krkonošském hřebenu kolem Sněžných jam k České budce a skalisku Tvarožník nazvanému na památku výroby krkonošských sýrů. Dále do sedla Svinské kameny a traverzem přes Voseckou boudu kolem pramene Labe zpevněnou horskou cestou k Labské boudě a zpět do místa ubytování. (5-6 hod, ↑ 550 m, ↓ 550 m)

5. den

Z místa ubytování přes Medvědí boudu do Labského dolu a proti proudu Labe k Labskému vodopádu a kolem Labské boudy dál po horském chodníku k Mohyle Hanče a Vrbaty, pak širokou zpevněnou cestou po Zlatém návrší až k horní stanici lanové dráhy na Medvědíně (1235 m). Odtud sestup po sjezdovce zpět do Špindlerova Mlýna (6 hod, ↑ 600 m, ↓ 900 m, možno zkrátit lanovkou o ↓ -500 m). Fakultativně možnost návštěvy Aquaparku nebo muzea Lega ve Špindlerově Mlýně   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.