Rychlebské stezky Mtb

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Česká republika
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 4 200 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Legendární české traily v divočině Rychlebských hor

Program zájezdu

1. den

Příjezd do Černé vody na základnu Rychlebských stezek do 12 hod. Občerstvení a poté rozježdění na místním pump tracku. Vyzkoušení bikerských dovedností ve skills centru plném překážek přímo před základnou. Rozdělení do dvou skupin s rozdílnou náročností programu. Skupina A: Seznámení s místními lehčími traily, odpolední vyjížďka kouzelnou krajinou modelovanou pevninským ledovcem v době ledové, trailem Černého potoka na Vidnavský okruh a trailem lesů ČR zpět (25 km, ↑+200 m, ↓+200 m). Skupina B: Výjezd stoupajícím trailem Dr. Wiessnera pod Sokolí Vrch (967 m) a vyhlášeným užívacím trailem Superflow plným klopených zatáček a terénních vln zpátky dolů na základnu. (18 km, ↑+450 m, ↓+450 m)

2. den

Skupina A: Výjezd stoupajícím trailem Dr. Wiessnera pod Sokolí Vrch (967 m) a vyhlášeným užívacím trailem Superflow plným klopených zatáček a terénních vln zpátky dolů na základnu (18 km, ↑+450 m, ↓+450 m). Po občerstvení na základně opět výjezd nahoru a vyzkoušení techničtějších kamenitých trailů Prokletý, Velryba, Tajemný, Mramorový, Hupcuk a Sjezdy (18 km ↑+550 m, ↓+550 m). Skupina B: Výjezd stoupajícím trailem Dr. Wiessnera pod Sokolí Vrch (967 m). Sjezd na základnu technicky náročnějšími kamenitými traily Prokletý, Velryba, Obelix, Tajemný, Mramorový, Hupcuk a Sjezdy zpět na základnu (18 km, ↑+500 m, ↓+500 m). Po občerstvení opět výjezd tentokrát až nahoru těsně pod Sokolí Vrch (967 m) na začátek technicky náročného trailu Wales, který se málokomu podaří projet napoprvé čistě. Sjezd dolů trailem Superflow nebo kombinací trailů Naučná stezka, Velryba, Obelix, Tajemný, Mramorový, Hupcuk a Sjezdy (20 km, ↑+550 m, ↓+550 m).

3. den

Skupina A: Přejezd auty do města Javorník (18 km). Výjezd lesními cestami a cyklostezkami na Borůvkovou horu (899 m) s rozhlednou. Sjezd místy po lesních stezkách plných kořenů a kamenů, místy po cyklotrasách, přes sedlo Travná (660 m) a Čertovy kazatelny s výhledem na Račí údolí zpět do Javorníku (33 km, ↑+850 m, ↓+850 m). Okruh je možné libovolně zkrátit nebo v případě zájmu prodloužit. Skupina B: Pilování techniky na trailech Rychlebských stezek.

4. den

Po odubytování přesun na základnu. Skupina A: Celodenní ježdění na Rychlebských stezkách. Skupina B: Dopolední ježdění na Rychlebských stezkách. Ideální den pro výzvy jako sjezd Velryby, Obelix, Wales a Naučná stezka. Odjezd domů.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.