Skalní města Adršpachu a Broumovska na kole

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Česká republika
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 5 600 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pohodová cyklistika krajinou pískovcových skal

Program zájezdu

1. den

Předpokládaný sraz po 18 hod v penzionu na okraji Teplic nad Metují, večeře a seznamovací večírek.

2. den

Od penzionu proti proudu říčky Metuje do Adršpachu. Prohlídka Adršpašského skalního města s až 90metrovými ikonickými skalními věžemi, jakými jsou Starosta a Starostová, Milenci, Krakonošův zub či Džbán, úzkými soutěskami a mezi skalami skrytými vodopády (pěšky cca 3,5 km, 3 hod). Poté možná návštěva horolezeckého muzea v místním zámku či zříceniny hradu Adršpach (681 m) (pěšky 30 min). Poté opět na kole po západním úbočí celého skalního města až ke vstupu do Teplického skalního města za Ledním medvědem, Kancem, Psem a ochladit se v soutěsce Sibiř, kde často leží „věčný sníh“ až do léta (pěšky cca 3 km, 2 hod). Pak k zámku Skály – Bischofstein, možný pěší výstup na nejvyšší bod Adršpašsko-teplických skal, vyhlídku Čáp (786 m) (30 min). Na závěr dokončení okruhu zpět k penzionu (20 km, ↑400 m, ↓400 m).

3. den

Na kolech z pensionu do Vernéřovic a po Svatojakubské cestě k restauraci Amerika a poté pěšky do Broumovských stěn se skalními útvary Želva, Sova či Bumbrlíček až na vyhlídku Supí hnízdo (702 m) a přes Kovářovu rokli k restauraci Hvězda. Odpoledne kolmo do Broumova. Možnost prohlídky broumovského kláštera či pivovaru a poté vlakem zpět do Teplic nad Metují. (25 km, ↑300 m, ↓350 m)

4. den

Z Teplic nad Metují po cyklostezce pod stolovou horu Ostaš, pěší prohlídka skalního města se Skalním bludištěm, Mouřenínem, Výří bránou, Jezevcem, Mohylou smrti, Cikánkou a Cikánem až na Frýdlantskou vyhlídku (pěšky cca 2,5 km, 1,5 hod). Pro zvídavé pěší prohlídka i sousedních Kočičích skal se Slují českých bratří, Křemílkem, Skrčkem či majestátným Sokolem až ke Kočičímu hradu (pěšky cca 2 km, 1 hod). Návrat do Teplice nad Metují (20 km, ↑300 m, ↓300 m). Kolem 16 hod ukončení programu a odjezd.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.