Šumava na kole

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Česká republika
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 9 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Cyklistika panenskou přírodou hlubokých hvozdů, plání, ledovcových jezer, slatí, údolí řek a potoků

Program zájezdu

1. den

Předpokládaný odjezd kolem poledne z Brna, přes Jihlavu a Prahu, příjezd na Šumavu do Nových hutí po 17 hod. Ubytování se v penzionu, večeře a seznamovací večírek.

2. den

Průjezd Svinnou Ladou k Chalupské slati a na Knížecí pláně. Přes Bučinu k prameni Vltavy a dále Vltavskou cestou až na Modravu, zasloužilý odpočinek. Pro zájemce možnost zajížďky na Tříjezerní slať a zpět ( +6 km). Přes Filipovu huť na Horskou Kvildu. Nenáročný výšlap na Churáňovský vrch v lyžařském areálu Zadov s možností projetí místního okruh tvořený vlnkami a klopenými zatáčkami, které umožňují udržovat nebo dokonce zvyšovat rychlost. Přes Pláně návrat do Nových Hutí. ( 50 km, ↑800 m, ↓800 m)

3. den

Ranní odjezd do Vimperka (historické centrum, zámek, Šumavský pivovar) a dále Zlatou stezkou podél řeky Volyňky ke Kláštereckému viaduktu. Kolem Alpské vyhlídky do Borové Lady, návštěva sovích voliér. Zastávka na Kvildě (minipivovar s pekárnou), návštěva rysího a jeleního výběhu a Jezerní slatě. ( 50 km, ↑850 m, ↓850 m)

4. den

Turistický program: přejezd autobusem na Kašperk, možnost prohlídky hradu nebo sestup do Kašperských Hor, prohlídka města. Odpolední procházka kouzelným údolím řeky Vydry z Čeňkovy pily přes Turnerovu chatu až na Antýgl a k Hradlovému mostu. (8 hod, ↑500 m, ↓250 m)

5. den

Přejezd autobusem do Prášil, výjezd kolem Prášilského jezera na vrchol Poledník (1315 m) s rozhlednou. Osmikilometrový sjezd k Velkému Boru. Podél plavebního kanálu kolem vrchu Spálený a následně kolem Kostelního vrchu naučnou stezkou. Návštěva vlčího výběhu u Srní. ( 40 km, ↑650 m, ↓650 m)

6. den

Stezkami do Michlovy a Kubovy Hutě. Kubohuťskou cestou do pralesa Boubín, možnost výstupu na stejnojmenný vrchol a rozhlednu (1362 m). Dále přes Horní Vltavice podél Teplé Vltavy a Střední cestou na Knížecí pláně. ( 55 km, ↑900 m, ↓900 m)

7. den

Přejezd autobusem do Špičáku. Odtud zážitkový výjezd historickou jednosedačkovou lanovou dráhou s koly na vrchol Pancíř s rozhlednou (1214 m). Kolem vrcholu Habr (1203 m) přes Můstek (1235 m) a Prenet (1071 m), 8kilometrový sjezd až k vodní nádrži Nýrsko. Přes vodopád Bílá strž k Černému jezeru. Jezerní cestou přes Špičácké sedlo zpět do Špičáku. ( 30 km, ↑650 m, ↓1000 m)

8. den

Dopolední odjezd, po cestě navštěva města Vimperk (historické centrum, zámek, Šumavský pivovar). Přes Prahu a Jihlavu návrat do Brna ve večerních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.