Šumava

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Česká republika
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 9 600 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Turistika panenskou přírodou hlubokých hvozdů, plání, ledovcových jezer, slatí, údolí řek a potoků

Program zájezdu

1. den

Předpokládaný odjezd kolem poledne z Brna, přes Jihlavu a Prahu, příjezd na Šumavu do Nových hutí po 17 hod. Ubytování se v penzionu, večeře a seznamovací večírek.

2. den

Přejezd autobusem na Kvildu. Vltavskou cestou k prameni Vltavy a dále na Modravu. Přes Filipovu huť zpět na Kvildu, odpočinek v místním vyhlášeném minipivovaru s pekárnou. Přejezd autobusem zpět na ubytování nebo pěšky přímo z Kvildy (+6 km). (8 hod, ↑500 m, ↓500 m)

3. den

Pěšky z ubytování přes lyžařský areál Nové Hutě k rysímu a jelenímu výběhu. Návštěva vyhlídkové věže u Jezerní slati. Rašeliništi až k Horské Kvildě a odtud na Churáňovský vrch (1119 m) v lyžařském areálu Zadov, návštěva rozhledny a možnost zapůjčení koloběžek. Přes Pláně zpět do Nových Hutí. (8 hod, ↑500 m, ↓500 m)

4. den

Přejezd autobusem na Kašperk, možnost prohlídky hradu nebo sestup do Kašperských Hor, prohlídka města. Odpolední procházka kouzelným údolím řeky Vydry z Čeňkovy pily přes Turnerovu chatu až na Antýgl a k Hradlovému mostu. (8 hod, ↑500 m, ↓250 m)

5. den

Přejezd autobusem do Prášil, výstup kolem Prášilského jezera na vrchol Poledník (1315 m) s rozhlednou, kolem Prášilského potoka zpět do Prášil. Návštěva vlčího výběhu v Srní. (8 hod, ↑500 m, ↓500 m)

6. den

Pěšky z ubytování přes Svinnou Ladu až k Chalupské slati. Návštěva sovích voliér v Borové Ladě. Přejezd autobusem do Boubína, okruh pralesem s možností návštěvy stejnojmenného vrcholu (1362 m) a rozhledny. (9 hod, ↑650 m, ↓800 m)

7. den

Přejezd autobusem přes Špičák do Hojsovy Stráže. Kolem vodopádu Bílá strž přes Černé jezero až na vrchol Špičák (1202 m) s rozhlednou. Kolem Čertova jezera zpět do Špičáku (8 hod, ↑650 m, ↓550 m). Možnost výjezdu historickou jednosedačkovou lanovou dráhou na vrchol Pancíř s rozhlednou (1214 m) a zpět (+1,5 hod).

8. den

Dopolední odjezd, po cestě navštěva města Vimperk (historické centrum, zámek, Šumavský pivovar). Přes Prahu a Jihlavu návrat do Brna ve večerních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.