Vltavská cyklostezka

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Česká republika
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 8 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Cyklistické putování od pramene Vltavy na Šumavě až po Slapy

Program zájezdu

1. den

Předpokládaný odjezd kolem 13 hod z Brna přes Jihlavu a Prahu do Vyššího Brodu, ubytování na 3 noci.

2. den

Autobusem na Kvildu. Na kole k prameni Vltavy, pod Černou Horou na Knížecí pláně a přes Horní Vltavici, Lenoru, Stožec kolem meandrující říčky do Horní Plané. (70 km, ↑600 m, ↓950 m)

3. den

Kolem vodní nádrže Lipno: Přes Černou v Pošumaví do Vyššího Brodu s cisterciáckým klášterem. (45 km, ↑360 m, ↓500 m)

4. den

Přes pláně kolem Hrudkova do Rožmberka nad Vltavou a dále táhlým stoupáním do Rožmitálu na Šumavě s unikátní křížovou cestou a sjezd zpět k řece a přes Zátoň a Spolí do Českého Krumlova (UNESCO), průjezd historickým centrem a dále přes Zlatou Korunu do Českých Budějovic (70 km, ↑850 m, ↓1050 m). Setkání s autobusem a přejezd do Písku, ubytování na tři noci.

5. den

Autobusem do Českých Budějovic. Kolem zámku Hluboká zapsaného na seznam UNESCO a po pohodlných lesních cestách pod Velkým Medníkem (633 m) sjezd do údolí řeky Otavy do historického města Písek. (60 km, ↑750 m, ↓750 m)

6. den

Kolem řeky Otavy k soutoku s Vltavou: nad kaňonem Otavy přes Varvažov do Zvíkovského podhradí u soutoku Otavy a Vltavy. Dále už opět po Vltavské cyklostezce po pláních a přes vesničky až do Milešova. (60 km, ↑750 m, ↓750 m)

7. den

Z Milešova do Krásné Hory nad Vltavou a dlouhý sjezd do Kamýku nad Vltavou. Zvlněnou krajinou přes Nalžovice, Radič s barokním zámkem a Nahoruby se závěrečným sjezdem do Živohošti (40 km, ↑550 m, ↓700 m). Autobusem přes Prahu zpět do Brna. Návrat do Brna okolo 17 hod.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.