Zapadlé kouty Jizerských hor

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Česká republika
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 7 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Je začátek podzimu a vy se procházíte smíšenými lesy Jizerek. Listí se zbarvuje do červeno-žluta a pozdní slunce vás hřeje do zad. Sedíte na skalní vyhlídce vysoko v horách a kocháte se výhledy do údolí, kde se již kouří z komínů chalup a Sudety se choulí do klidu a pohody. Dojíte svačinu, sestoupíte do údolí a večer završíte v zázemí podhorských Lázní Libverda.
To není iluze, to jsou Jizerky. Hory, pod kterými jsem se narodil a kterými vás velmi rád provedu. Pokud máte chuť, tak neváhejte a pojeďte s námi na pohodovou podzimní turistiku do zapadlých koutů Jizerských hor. 
Zdraví Mgr. Tomáš Hubka, autor zájezdu

Program zájezdu

1. den - příjezd a ubytování

Příjezd a ubytování v Lázních Libverda. Podvečerní uvítací pohár na Obřím sudu.

2. den - etapa č. 1: z Libverdy přes chatu Hubertku k poutnímu kostelu v H...

Putování Jizerkami začneme přímo na lázeňské kolonádě v Libverdě, odkud budeme pokračovat přímo proti nejvyšší hoře Jizerských hor Smrku (1 124 m n. m). Smrk si však necháme na jindy. ???? Odbočíme do vesnice Bílý Potok a mezi horskými chalupami a po břehu řeky Smědé dojdeme až do Hejnic k poutnímu kostelu. Po duchovním odpočinku, každý dle chuti, už jen přes kopeček zpět do lázní.  Trasa je dlouhá přibližně 10 km; pohodová cesta s mírným stoupáním a klesáním.

3. den - etapa č. 2: Smědava – Frýdlantské cimbuří – Helnice – Libverda

Horská chata Smědava je v Jizerkách věhlasné místo a je též začátkem mnoha parádních turistických tras. My se odtud vydáme kolem hory Jizery 1 122 m n. m. na skalní vyhlídku Frýdlantské cimbuří. Zde si vychutnáme výhledy do údolí, teplé podzimní slunce v zádech a třeba i něco na zub pod jizerskými skalními velikány – prostě totální jizerská romantika. ???? Pak seběhneme do údolí a z Hejnic opět přes kopeček do lázní. ????     Trasa je dlouhá přibližně 12 km; pohodová, avšak s ohledem na delší sestup trochu náročnější etapa; autobus.

4. den - etapa č. 3: Protržená přehrada

18. září 1916 došlo k protržení přehrady na Bílé Desné. Toto místo má dodnes úžasný genius loci. Od přehrady půjdeme přes jizerské louky dále do Dolního Maxova a přes rozhlednu Slovanka zakončíme dnešní den v Janově nad Nisou. Trasa je dlouhá přibližně 12 km; pohodová, technicky nenáročná etapa; autobus.

5. den - etapa č. 4: Stog Izerski – Smrk – Libverda

Z polské strany vyjedeme kabinkovou lanovkou na Stog Izerski. Pak přes přírodní hraniční přechod dobijeme nejvyšší horu Jizerek – Smrk 1 124 m n. m. Pokocháme se výhledy z rozhledny a kolem Kočičích kamenů a chaty Hubertky opět doputujeme na lázeňskou kolonádu. Trasa je dlouhá přibližně 12 km; pohodová technicky nenáročná etapa; autobus.

6. den - Do Pekla a zpět a pak už jen odjezd ????

Nadšenci si mohou zpestřit i poslední den krátkým závěrečným výletem do vesničky Peklo, a tak se rozloučit s tímto božským krajem. Odjezd do Prahy v brzkých odpoledních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.