Národní parky Patagonie a Velikonoční ostrov

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Chile, Argentina
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem od 99 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Tato již tradiční a oblíbená cesta klade důraz na poznávání jedinečné patagonské přírody formou rozumně pojaté pěší turistiky. Patagonské národní parky patří k přírodním pokladům naší planety. Uvidíme zasněžené vulkány zrcadlící se v jezerech, zástupy tučňáků i mohutné dvoukilometrové věže Paine. Trasa je postavena tak, že téměř vždy trávíme nejméně dva noclehy na jednom místě a delší přejezdy nahrazujeme místními přelety, abychom co nejlépe využili čas. Nově jsme program přeskládali tak, abychom nejprve absolvovali náročnější patagonskou část a na závěr si mohli vychutnat odpočinek v jezerní oblasti v okolí Pucónu, kde je i výrazně tepleji a dny lze strávit i odpočinkem spojeným s koupáním.Upozornění:Cizinec při vstupu na území Chile povinně vyplňuje formulář chilské Zemědělské a veterinární služby (SAG) a Státní celní služby, v němž mj. odpovídá na otázku, zda do země dováží nějaké rostliny, čerstvé ovoce a zeleninu, maso a masné výrobky, mléko a mléčné výrobky, med a další potraviny. SAG zavedla přísná ochranná opatření s cílem zamezit zavlečení škůdců, chorob hospodářských zvířat a chorob rostlin do země. Na hraničních přechodech včetně mezinárodních letišť při vstupu do Chile rutinně probíhají důkladné prohlídky zavazadel (RTG a manuální kontrola, kontrola speciálně vycvičenými psy). Restrikce na dovoz potravin se nedoporučuje podceňovat; při porušení předpisů se cizinec vystavuje nebezpečí sankcí (vysoké pokuty a odepření vstupu do země).Formulář s informacemi, jak jej vyplnit, bude součástí informačních materiálů, které odbrží každý klient v den odletu na letišti od pracovníka CK Adventura.Více informací na stránkách Ministerstva zahraničních věcí - zde. Klima:Chilské počasí je velmi rozmanité, což je způsobeno jeho geografickou polohou. Na severu Chile je země pouštního charakteru, centrální část připomíná "středomořský" charakter  a v období od května do srpne zde často prší, jih je spíše vlhký a chladný. Letní měsíce trvají od listopadu do května a zimní od června. V období našich zájezdů v regionu vrcholí léto mírného pásu, doprovázené větrem a proměnlivostí počasí. Velikonoční ostrov má po celý rok stabilní počasí.Velikost skupiny:10 - 16Počet účastníků na Velikonoční ostrov 7 – 8.

Popis stravování

V ceně zájezdu Národní parky Patagonie je 9 snídaní: 2x v Punta Arenas 2x v Puerto Natales 2x v hotelu v Puerto Varas 3x v hotelu v Puconu Ostatní stravování z vlastích zdrojů. Na místě je možné nakoupit potraviny, případně využít restaurací.  Do NP Torres del Paine je nutné mít jídlo s sebou (před odjezdem do národního parku se počítá s nákupem), snídaně i večeře lze však zakopit na místě (snídně cca od 20 USD, večeře od 38 USD).  Na Velikonočním ostrově jsou všechny snídaně v ceně. Ostatní stravování z vlastních zdrojů, případně v restauracích. 

Popis ubytování

Vzhledem k regulaci ubytovacích kapacit v oblasti Torres del Paine, která zapříčinila snížení počtu lůžek, může dojít k tomu, že budete 1x ubytováni v horských chatách na 6 lůžkových pokojích a 1x ubytování v kempu ve stanu. Stany i spacáky budou zapůjčeny na místě. V chatě není možné zajistit jedno či dvoulůžkový pokoj.  
Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Program zájezdu

1.–2. den

Letecky Praha – Santiago de Chile; dále vnitrostátní přelet do městečka Punta Arenas. 

3. den

Fuerte Bulnes – výlet k pevnosti na břehu Magalhaesova průlivu, na místo prvního evropského osídlení patagonské oblasti; lodní výlet na Isla Magdalena, ostrov s největší kolonií tučňáků magellanských. Odpolední přejezd do Puerto Natales. 

4.–7. den

Přesun do Torres del Paine  – světově proslulý národní park: katamaránem přes jezero Pehoe, výlet k obřímu ledovci Grey – součásti Velkého jižního ledovce; celodenní túra do Francouzského údolí; túra k vyhlídce na tři slavné monumentální věže tvořící skalní katedrálu vysokou „čistých" 2000 m - celkem 2800 m, pozorování lam, Nordenskjöldova vyhlídka. Návrat do Punta Arenas.

8. - 9. den

NP Alerce Andino – vnitrostátní přelet do Puerto Mont; pěší výlet pralesem starých stromů „alerce" (v překladu modřín) v okolí jezera Chapo.

10. den

Llanquihué – výlet k druhému největšímu chilskému jezeru pod elegantní vulkán Osorno, NP Vicente Pérez Rosales: krátký výlet k vodopádům na řece Petrohué, zastávka u jezera Todos Los Santos.

11. den

Jezerní oblast (divoký kraj se spoustou lesů, říček, vodopádů a zejména velkých ledovcových jezer, v nichž se zrcadlí mnoho převážně činných sopek); výlet v NP Huerquehué (soustava sedmi kaskádovitých jezer s vodopády, unikátní druhohorní araukáriové pralesy), fakultativní návštěva místních vyhlášených termálních lázní.

12. den

Pucón: v případě vhodných podmínek (počasí, seismická aktivita) fakultativní ledovcový výstup na činnou sopku Villarica (2800 m, 90 USD); následně odpočinkový den s možností pěší turistiky v okolí jezera; méně náročné alternativy: koupání, fakultativní možnost projížďky na kole nebo rafting (30 USD), podzemní lávová jeskyně pod Villaricou (70 USD).

13. den

Santiago de Chile – letecký přesun do hlavního města; prohlídka centra (Staré město, palác La Moneda, Muzeum předkolumbovských kultur, Cerro Santa Lucia); závěrečné večerní posezení v zábavní čtvrti Barrio Bellavista.

14.–15. den

Letecky zpět do Prahy, případně pokračování navazujícím programem na Velikonočním ostrově.

Prodloužení

VELIKONOČNÍ OSTROV

14. den

Přelet Santiago de Chile – Rapa Nui, pěší procházka k prvním sochám moai - plošina Ahu Tahai nedaleko hlavního městečka Hanga Roa. Dle času volný program s možnost návštěvy prohlídky městečka; fakultativně zapůjčení kola, koně, skútru nebo objevná cesta k jeskyni Bílých panen - hodinový výlet do "zapovězené" části ostrova k nejmenší moai.

15. den

Velký okruh ostrovem – výlet po plošinách s fascinujícími sochami a seznámení s historií a záhadami ostrova; návštěva kráteru Rano Raraku s přibližně 300 sochami v různém stupni opracování; koupání na pláži Anakena a návštěva Ahu Akiwi, kde se vyráběly "klobouky Pukao".

16. den

Malý okruh ostrovem – výlet do kráteru Oronko a obřadní vesnice; seznámení s kultem Ptačího muže, výhled na ostrovy; procházka po hraně kráteru; odpoledne koupání.

17.–18. den

Santiago de Chile – přelet do hlavního města Chile; prohlídka města. Následující den celodenní výlet do Valparaísa  s návštěvou vinic  a s ochutnávkou skvělých chilských vín v údolí Casablanca; plaza Sotomayor, historické centrum Valparaísa. 

19.–20. den

Letecky zpět do Prahy.



Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.