Chorvatské národní parky na kole

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Chorvatsko
Typ ubytování Vlastní stany
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem od 10 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Skalní města, vodopády, soutěsky a ostrovy Dalmácie

Program zájezdu

1. den

Předpokládaný odjezd kolem 19 hod z Brna (u termínu 6402 i z Prahy kolem 16 hod, u termínu 640 i z Olomouce kolem 17 hod) přes Bratislavu. Noční přejezd Maďarska.

2. den

Ranní příjezd do Chorvatska. Procházka v NP Plitvička jezera - to nejkrásnější, co chorvatská příroda stvořila. Svět modravých jezírek s průzračnou vodou plnou ryb, travertinové kaskády, „Padající vody“ a „Stříbrné jezero“ ze známé Mayovky (4 hod). Přejezd do Starigradu, ubytování v kempu.

3. den

Stoupání ze Starigradu úbočím nad mořem až ke kapli na planině Veliko Rujno pod vrcholem Bojin Kuk, navíc volitelně časově náročnější výstup na vrchol s panoramatickými výhledy. Sjezd zpět dolů do Starigradu. (30 km, ↑900 m, ↓900 m). Alternativně projížďka podél pobřeží k mostu Maslenica, koupání a návštěva kaváren a restaurací. (40 km, ↑300 m, ↓300 m)

4. den

Projížďka v NP Krka: Z městečka Skradin k vodopádům Skradinski buk, přes Lozovac a Vrulje do starobylého přístavního města Šibenik s pevností a katedrálou Sveti Jakov (45 km, ↑400 m, ↓400 m). Koupání u námořní pevnosti Sv. Mikuláše.

5. den

Návštěva v okolí skalního města Dabarski kukovi v pohoří Velebit k moři. Z osady Baške Oštarije sjezd do města Karlobag a dále podél pobřeží do kempu s koupáním a občerstvením cestou. (70 km, ↑200 m, ↓950 m). Alternativně náročnější varianta sjezdu do sedla Dabarska kosa a na chatu Ravni Dabar s možností výstupu na skalnaté vrcholky – „kuky“ (pěšky 4 hod, ↑450 m, ↓450 m), sjezd zpět do údolí. (na kole 35 km, ↑0 - 650 m, ↓650 m)

6. den

Odpočinkový den v NP Kornatské ostrovy: Okružní vyjížďka po pobřeží a plážích i výhledových hřebíncích ostrova Murter se spoustou příležitostí ke koupání (30 km, ↑250 m, ↓250 m). Alternativně celodenní fakultativní plavba lodí v okolí Murteru - světem snad nejkrásnějších ostrovů, ostrůvků a útesů ve Středomoří, koupání.

7. den

Po stopách filmového Vinnetoua. Výhled do kaňonu Zrmanji, který posloužil jako předloha známé Rio Pecos. Výjezd do sedla Vrh Prag (856 m) pod bělostná skaliska a do skalního města Tulove Grede (alias Nugget-tsil) a sjezd zpátky do kempu s koupáním a občerstvením cestou. (50 km, ↑400 m, ↓900 m). Alternativně okružní varianta – z Tulove Grede dále do sedla Libinjska kosa, sjezd zpět k moři a do kempu (50 km, ↑850 m, ↓1000 m).

8. den

Odpočinek u moře anebo pěší či cyklo výlety v okolí. Ze Starigradu po pláži se strážní věží a vesnickým podhůřím zpět (2 hod). Nebo po pobřeží od Seline kolem mysu Pisak a dále kamennými vesničkami v podhůří do Starigradu (4 hod). Či do soutěsky Velká Paklenica nebo Malá Paklenica. Večerní odjezd zpět do ČR.

9. den

Návrat na stejná místa jako při odjezdu (Brno v ranních hodinách).Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.