dalmatská eskapáda pro pohodlné

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Chorvatsko, Slovinsko
Název ubytování dalmatská eskapáda pro pohodlné
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 10 024 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Slovinsko (pro zájezd CTY): hotel **/***  1 tranzitní nocleh ve Slovinsku.

Pokoje: dvoulůžkové (možnost přistýlky) s koupelnou a WC.

Strava: snídaně

Hotely **/***  (7 nocí). Ubytování jak během poznávací části, tak i pobytové části se nachází v Chorvatsku nebo v Bosně a Hercegovině. Minimálně 5 nocí na pobřeží Jaderského moře, max. 500 m od moře.

Pokoje: funkčně zařízené dvoulůžkové (možnost přistýlky), všechny s koupelnou a ve většině hotelů s TV. Většina pokojů má balkon.

Vybavení: všechny hotely mají recepci, bar, restauraci, některé mají bazén.

Strava: snídaně a večeře.

Náš názor: Umístění hotelů u moře poskytuje skvělý výchozí bod k výletům, ale také možnost odpočinku po prohlídkách.

Místní kategorie: **/***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

ProgramMalebné Chorvatsko - Split a Dubrovník - na to nezapomenete • Plitvická jezera - 16 jezer, 72 vodopádů • Národní park Krka • večeře v ceně • pobyt u moře - slunce a Jadran!

Den 1
Odjezd z Polska dle řádu. Přejezd přes Česko, Rakousko do Slovinska, ubytování a přenocování. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky.

Den 2
Po snídani, v časných ranních hodinách, přejezd do Lublaně - hlavního města Slovinska (krátká procházka městem). Poté pojedeme do jeskyně Postojna - jedné z největších jeskyní na světě o celkové délce 24 km. Turistická trasa zahrnuje 5 km, z toho 3,7 km je přejezd elektrickým vlakem. Uvidíme komplex jeskyní, skal a podzemních chodeb, několikametrové skalní útvary, třpytící se různými barvami, stalaktity, stalagmity a skalní opony. V jeskyni je konstantní teplota 10° C, a její zvláštností je výskyt Macaráta jeskynního, žijícího pouze ve vodách Dinárského krasu. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.
 
Den 3
Po snídani přejezd do Plitvic a návštěva Národního parku Plitvická jezera. Na ploše porostlé buky, jedlemi, smrky a javory (o délce více než 8 km) se nachází 16 tyrkysových jezer. Jsou terasovitě rozložena a vzájemně propojena 72 vodopády. Oblast parku patří do světového přírodního dědictví a je pod ochranou UNESCO. Následně přejezd do hotelu a ubytování. Volný čas na odpočinek, večeře a přenocování.

Den 4
Po snídani přejezd na prohlídku Splitu a Trogiru. Navštívíme největší město Dalmácie - Split. Uvidíme staré město (UNESCO), jehož budovy odrážejí bouřlivou historii regionu. Mísí se zde benátské, maďarské a rakouské vlivy. Uvidíme mimo jiné: antický palác císaře Diokleciána, jeden z nejhezčích příkladů římské obranné architektury v Evropě (3. - 4. století), katedrálu, mauzoleum císaře a malebný přístav. Společně s rozvojem města se bývalá rezidence císaře vnořila do pozdější zástavby a dnes vytváří jedinečnou kombinaci architektonických stylů různých epoch. Po prohlídce města doporučujeme procházku mezi palmami slavnou přímořskou promenádou - Riva. Následně přejedeme do Trogiru, jehož stavby jsou dokonalým příkladem kontinuity města. Rozložení ulic této ostrovní osady pochází z řeckých časů a pozdější vládci je dozdobili jedinečnými veřejnými budovami, obytnými budovami a pevnostmi. Uvidíme mimo jiné: goticko-renesanční radnici z přelomu 14. a 15. století a katedrálu sv. Vavřince ze 13. století. Trogir, jako jedno z nejzachovalejších románsko-gotických měst ve střední Evropě, bylo zapsáno do seznamu UNESCO. Přejezd do hotelu, večeře a volný čas.

Den 5
Po časné snídani přejedeme malebnou vyhlídkovou trasou na prohlídku perly Jadranu - Dubrovníku (UNESCO). Cestou nádherné výhledy na hory a moře. Je to krásné město se skvělou atmosférou, plné památek a fascinujících uliček. Během procházky městem, které je obklopené mohutnými hradbami, se seznámíme s jeho historií a uvidíme mimo jiné: Františkánský klášter z přelomu 14. a 15. století, katedrálu a Muzeum lékárny. Pro zájemce plavba kolem hradeb Dubrovníku (za příplatek). Přejezd do hotelu, večeře a volný čas.
 
Den 6 - 8
Volný čas na odpočinek, opalování a koupání. Pro zájemce možnost využití fakultativních výletů (v závislosti na umístění hotelu Medjugorje a Mostar, rybí piknik - výlet lodí, Šibenik a Zadar, Korčula). Ceny každého z výletu jsou cca 30-45 EUR/os.
 
Den 9
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Národního parku Krka, který se nachází v oblasti utvářené stejnojmennou řekou. Řeka Krka protékající vápencovým podložím vytvořila nepravidelné koryto. Nejzajímavějším místem je téměř půl kilometru dlouhý úsek, kde řeka protéká 17 kaskádami, širokými téměř 100 m, a překonává výškový rozdíl 45 m. Pozdě odpoledne odjezd do Polska.

Den 10
Příjezd do Polska v odpoledních hodinách. (Katovice cca 13:00)
(Realizace programu zahrnuje přejezd cca 3600 km - počítáno od polské hranice).
 
Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po městech a muzejních objektech.
- Dámy jsou žádány, aby si vzaly šátek na hlavu - ke vstupu do kostela/mešity.
- Realizaci tohoto zájezdu lze provést na základě občanského průkazu nebo cestovního pasu (dokumenty by měly být platné min. 3. měsíce po datu návratu)! 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přejezd komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování viz níže (8 nocí), stravování: snídaně a večeře, turistický program (viz níže), služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců (ve Splitu, Trogiru a Dubrovníku), systém Tour Guide, pobytovou taxu - cca 1 EUR/den/os. (v závislosti na umístění hotelu) a jiné osobní výdaje. Orientační cena vstupného a služeb místních průvodců (včetně systému Tour Guide, bez pobytové taxy) - cca 142 EUR/os. (povinný poplatek placený průvodci na místě). 

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Chorvatska.

Název zájezdu v polském jazyce: Dalmatyńska Eskapada dla wygodnych
Kód zájezdu: CTYJinéNOVINKA - obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide. Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.