dovolená 50 Balkán

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Chorvatsko, Bosna a Hercegovina
Název ubytování dovolená 50 Balkán
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 16 356 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely **/*** - 7 nocí (minimálně 3 dny u moře) v Chorvatsku nebo v Bosně a Hercegovině.

Pokoje: funkčně vybavené dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky), všechny s koupelnou a ve většině hotelů s TV. Většina pokojů má balkon.

Vybavení: recepce, restaurace a bar, některé hotely s bazénem.

Strava: snídaně a večeře (nejčastěji formou bufetu, méně často servírované, v závislosti na hotelu).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

ProgramZáhřeb - hlavní město Chorvatska ● Split, Trogir, Zadar, Dubrovník - nejkrásnější dalmatská města ● Mostar a Počitelj - města z doby osmanské říše ● zázrak přírody - Plitvická jezera ● Medžugorje - hora Zjevení ● grilování v olivovém háji ● Marija Bistrica - největší mariánská svatyně v Chorvatsku ● integrační večer s živou hudbou

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet do Záhřebu. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu setkání s průvodcem, transfer do hotelu u moře, čas na odpočinek. Uvítací večeře se sklenkou vína, přenocování.

Den 2
Po snídani doporučujeme výlet do Splitu a Trogiru, jedněch z nejkrásnějších dalmatských měst. Ve Splitu, největším městě oblasti, navštívíme staré město, jehož budovy odrážejí bouřlivou historii regionu. Mísí se zde benátské, maďarské a rakouské vlivy. Uvidíme mimo jiné: antický palác císaře Diokleciána, jeden z nejhezčích příkladů římské obranné architektury v Evropě (3. - 4. století). Společně s rozvojem města se bývalá rezidence císaře vnořila do pozdější zástavby a dnes vytváří jedinečnou kombinaci architektonických stylů různých epoch. Po prohlídce města doporučujeme procházku mezi palmami slavnou přímořskou promenádou - Riva. Následně přejedeme do Trogiru, jehož stavby jsou dokonalým příkladem kontinuity města. Rozložení ulic této ostrovní osady pochází z řeckých časů a pozdější vládci je dozdobili jedinečnými veřejnými budovami, obytnými budovami a pevnostmi. Uvidíme mimo jiné: goticko-renesanční radnici z přelomu 14. a 15. století a katedrálu sv. Vavřince ze 13. století. Trogir, jako jedno z nejzachovalejších románsko-gotických měst ve střední Evropě, bylo zapsáno do seznamu UNESCO. Přejezd do hotelu v Medžugorji, večeře a přenocování.

Den 3
Po snídani začneme den návštěvou Medžugorje - poutního místa, kde se v roce 1981 dle svědectví zjevila Panna Marie. Navštívíme svatyni a vyjdeme na horu Zjevení. Následně přejedeme do Mostaru. V Mostaru navštívíme historické centrum středověkého města založeného Turky. Projdeme se Starým mostem - symbolem města (zapsaném na seznamu Světového dědictví UNESCO). Tento most byl postaven v 16. století tureckým sultánem a je jednou z nejznámějších budov na Balkánu. Byl zbořen během války v 90. letech minulého století a přestavěn v posledních letech, nyní opět spojuje obě strany města. Následně navštívíme mešitu Koski Mehmed Paše, turecký dům a čtvrť Stara Caršija (tradiční řemeslné dílny, restaurace s místní kuchyní, mešity, z nichž přicházejí hlasy muezzinů vzývajících k modlitbě). Během cesty zastavíme v krásném Počitelju, které je terasovitě umístěno nad řekou Neretva. Je to jeden z nejlépe dochovaných urbanistických komplexů z doby turecké nadvlády na území Bosny a Hercegoviny. Nad městem se tyčí pozůstatky středověké turecké pevnosti postavené na troskách starověkého římského hradu. Přejezd do hotelu v Neumu, večeře a přenocování. Po večeři vás zveme na integrační večer s živou hudbou (dalmatskou a nejen), občerstvením, vínem a rakijou bez omezení.

Den 4
Po snídani přejezd malebnou pobřežní trasou do Dubrovníku (cestou fantastické výhledy na hory a Jadran), který je na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Během procházky městem, které je obklopené mohutnými hradbami, uvidíme mimo jiné: Františkánský klášter z přelomu 14. a 15. století a Muzeum lékárny. Po prohlídce města doporučujeme panoramatickou plavbu kolem městských hradeb (za příplatek). Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.

Den 5
Po snídani přejedeme do Severní Dalmácie, abychom navštívili Zadar. Prohlídka Zadaru - nejdůležitějšího města regionu. Uvidíme: antické Fórum, rotundu sv. Donata, nejcennější sakrální památku Zadaru - románskou katedrálu sv. Anastázie. Procházka pobřežím, kterým se procházel mimo jiné slavný Alfred Hitchcock. Zaposloucháme se do unikátního zvuku mořských varhan, jedné z největších atrakcí města. Následně přejezd na agroturistickou farmu ležící nedaleko Zadaru. Pozveme vás na grilování v olivovém háji za zvuku dalmatské hudby spojené s ochutnávkou chutných místních produktů a vín. V závislosti na termínu, na podzim čeká skupinu společný sběr oliv a hroznů a na jaře například sběr smilu italského, který byl po staletí využíván v lidové medicíně díky svým léčebným vlastnostem a v poslední době je vzhledem k intenzivním regeneračním vlastnostem velmi oblíben v kosmetickém průmyslu. Společná nezapomenutelná zábava v idylické atmosféře dalmatské farmy. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.

Den 6
Po snídani přejezd do Plitvic a návštěva Národního parku Plitvická jezera. Na ploše porostlé buky, jedlemi, smrky a javory (o délce více než 8 km) se nachází 16 tyrkysových jezer. Jsou terasovitě rozložena a vzájemně propojena 72 vodopády. Oblast parku patří do světového přírodního dědictví a je pod ochranou UNESCO. Následně přejezd do hotelu, večeře a přenocování.
 
Den 7
Přejezd do Záhřebu - hlavního města Chorvatska, kde uvidíme mimo jiné: slavné náměstí bána Jelačiće, katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, kamennou bránu s nádherným obrazem Matky Boží, okouzlující ulici Tkalčićeva, Dolac - největší tržiště ve městě, kde si lze koupit výrobky z celého Chorvatska. Den zakončíme návštěvou největší a nejslavnější mariánské svatyně v Chorvatsku - Mariya Bistrica. Předmětem uctívání v Mariji Bistricí je pozdně gotická dřevěná socha Matky Boží z konce 15. století. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 8
Snídaně, vystěhování z hotelu, transfer na letiště. Odlet do Polska.

Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po městech a muzejních objektech.
- Realizaci tohoto zájezdu lze provést na základě občanského průkazu nebo cestovního pasu (dokumenty by měly být platné min. 3. měsíce po datu návratu)! 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.JinéUPOZORNĚNÍ!!! PRAVIDLA PRO VYUŽITÍ PROGRAMU:
2 osoby ve stejném pokoji: alespoň jedna z nich musí být starší 50 let, věk spolucestujících osob je bez omezení. Ceny pro všechny osoby u stolu. Možnost ubytování 3 osob v jednom pokoji (na přistýlce) na vyžádání.

Poplatek za dítě (do 2 let) cca 290 PLN/týden.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet do/z Chorvatska, transfer do/z hotelu, letištní taxy, ubytování: 7 nocí, stravování: snídaně a večeře, služby zkušeného průvodce, služby zástupce Rainbow během odbavení na letišti v Polsku, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, spropitné pro průvodce a řidiče - cca 125 EUR/os., pobytovou taxu cca 1 EUR/den/os. v závislosti na umístění hotelu, nápoje k jídlu a jiné osobní výdaje. 

Název zájezdu v polském jazyce: Zwiedzanie 50+ Bałkany
Kód zájezdu: ASCZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.