Istrie na kole

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Chorvatsko
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 9 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pohodová cyklistika kolem moře, do hor i přes historická městečka

Program zájezdu

1. den

Odjezd kolem 11 hod z Brna, denní přejezd Rakouska a Slovinska. Večerní příjezd do kempu, ubytování se v mobilhomech.

2. den

Etapa ze starobylé vesničky Grožnjan s úzkými kamennými uličkami, čtyřmi kostely a tvrzí. Cyklostezkou po zrušené úzkokolejce Parenzana do středověkého městečka Buje, dále po cyklostezkách a silničkách k pobřeží a podél pláží do Novigradu s historickým centrem, zmrzlinami a kavárnami a dále do zátoky Luka Mirna (35 km, ↑250 m, ↓520 m). Ubytování v kempu, koupání v moři nebo aquaparku.

3. den

Návštěva vyhlášeného přístavního města Pula s neopakovatelnou atmosférou, římským koloseem, pevností a historickým centrem. Přejezd autobusem na poloostrov Kamenjak, nejjižnější cíp Istrie. Z Premantury po pobřeží s desítkami zátok, mysů a romantických pláží bez davů turistů až k Safari baru, majáku a skokanskému útesu Velika Kolumbarica. (18 km, ↑250 m, ↓250 m)

4. den

Horským vnitrozemím z osady Cerovlje přes venkovské usedlosti Lesišćina nedotčenou krajinou ke středověkému hradu Boljun s dechberoucími výhledy do okolí a na pohoří Učka do historického Pazinu (35 km, ↑750 m, ↓750 m). Volitelně přídavek k historické zřícenině Hum za ochutnávkou vín, lanýžového piva a místních specialit, prohlídka kaskád a vodního mlýnu v Kotli (+15 km, ↑+300 m, ↓+300 m).

5. den

Z kempu po cyklostezkách podél pobřeží s mnoha opuštěnými plážemi do historické Poreče s klenoty architektury z období Byzance i Benátské republiky. Koupání, zmrzliny, kavárny. Zpět možno kolem krasové jeskyně Baredine (40 km, ↑300 m, ↓300 m, možno zkrátit či prodloužit). Poslední koupání, ve večerních hodinách odjezd do ČR. Noční přejezd Slovinska a Rakouska.

6. den

Příjezd zpět do Brna v ranních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.