Istrie na kole

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Chorvatsko
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 9 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pohodová cyklistika k moři, do hor, mezi vinicemi (Chorvatsko)

Program zájezdu

1. den

Večerní odjezd okolo 21 hod z Brna. Noční přejezd Rakouska a Slovinska.

2. den

Ranní příjezd od středověkého městečka Buje, vinařskou stezkou do starobylého městečka Grožnjan: historická tvrz, panoramatické výhledy a lahodné víno. Sjezd do zátoky Luka Mirna (30 km, ↑400 m, ↓500 m). Volitelně dále na vyhlídku Sv. Juraj a do osady Oprtajl s ochutnávkou místní gastronomie, sjezd do zátoky Luka Mirna (+25 km, ↑+150 m, ↓+150 m). Ubytování v kempu.

3. den

Návštěva vyhlášeného přístavního města Pula s neopakovatelnou atmosférou, římským amfiteátrem, pevností a historickým centrem. Přejezd autobusem na poloostrov Kamenjak, nejjižnější cíp Istrie, s pobřežím s desítkami zátok, mysů a romantických pláží. (20 km, ↑300 m, ↓300 m)

4. den

Náročnější etapa z osady Cerovlje zvlněným vnitrozemím. Putování venkovskými usedlostmi Lesišćina a nedotčenou krajinou ke středověkému hradu Boljun s dechberoucími výhledy do okolí a na pohoří Učka (35 km, ↑750 m, ↓750 m). Volitelně dále k historické zřícenině Hum za ochutnávkou vín, lanýžového piva a místních specialit, prohlídka kaskád a vodního mlýnu v Kotli (+15 km, ↑+300 m, ↓+300 m).

5. den

Z osady Potpićan klikatým sevřeným údolím Raška Grada přes malebný přístav Trget do hornického městečka Labin s historickými pozůstatky ve staré části města Stari Grad, sjezd k pobřeží do letoviska Rabac (45 km, ↑600 m, ↓600 m). Odpočinek u moře nebo v některé z místních restaurací. Ve večerních hodinách odjezd do ČR. Noční přejezd Slovinska a Rakouska.

6. den

Příjezd zpět do Brna v ranních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.