Istrie - pohodová turistika

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Chorvatsko
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 9 400 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Napříč jadranskou perlou k moři, do hor a za lanýži (Chorvatsko)

Program zájezdu

1. den

Večerní odjezd kolem 21 hod z Brna. Noční přejezd Rakouska a Slovinska.

2. den

Ranní příjezd pod středověké městečko Motovun vyhlášené vínem a lanýži. Po vychutnání si atmosféry a výhledů na Istarské Toplice přechod do zapadlé vesničky Vižinada. Přejezd do kempu. (6 hod, ↑500 m, ↓450 m)

3. den

Okružní túra z Gračišče malebnou krajinou s dechberoucím výhledem na pohoří Učka. Okolo slínových a vápencových formací nejrozmanitějších tvarů až ke krasovému jezeru s vodopádem Slap (5 hod, ↑400 m, ↓400 m). Odpolední prohlídka městečka Pazin.

4. den

Návštěva historického letoviska Pula s lákadly jako je římský amfiteátr, pevnost a historické centrum s pohlcující atmosférou. Odpolední přejezd do městečka Premantura na poloostrově Kamenjak. Podvečerní procházka podél romantických pláží členitého pobřeží s výhledem na nedaleký maják.

5. den

Panoramatická procházka podél východního pobřeží v okolí střediska Rabac (4-5 hod, ↑400 m, ↓400 m). Kratší varianta - procházka kolem vodopádů a zříceniny Sv. Hadrian (2-3 hod, ↑250 m, ↓250 m). Odpočinek u moře a závěr v některé z místních restaurací. Ve večerních hodinách odjezd do ČR. Noční přejezd Slovinska a Rakouska.

6. den

Příjezd zpět do Brna v ranních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.