Kemp Paklenica - Lux

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Chorvatsko, Dalmácie, Starigrad-Paklenica
Název ubytování Kemp Paklenica - Lux
Typ ubytování Stan
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem za 5 090 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Doprava
Nástupní místa do autobusu: Praha, Kolín, Hr. Králové, Pardubice, Chrudim, V. Mýto, Litomyšl, Moravská Třebová, Svitavy, Letovice, Brno, Břeclav. Doprava klimatizovaným autokarem přes Maďarsko. Vlastní doprava odpočet 800 Kč.

Služby za příplatek
Při zakoupení dvou po sobě následujících pobytů odpočet 1 000 Kč.

Popis stravování

Stravování Vlastní vaření nebo možnost do­koupení polopenze v restauraci Konoba Batela - snídaně částečný bufet, večeře servírovaná - polévka, hlavní chod (výběr ze dvou menu), salát, dezert a voda.

Popis ubytování

Popis ubytováníČtyřhvězdičkový kemp leží ve voňavém borovicovém háji přímo na břehu moře u Národního parku Paklenica, hosté kempu mají k dispozici bohatou škálu doplňkových služeb.PolohaKemp se nachází v borovicovém lesoparku přímo na pobřeží na kraji letoviska, cca 10 minut od centra a malého přístavu a cca 1,5 km od vstupu do národního parku.PlážPláž přímo před kempem je rozmanitá (oblázky – hrubý písek – betonové plotny), za sousedním hotelem Alan pokračuje nejkrásnější část místní pláže. Vstup do vody je pozvolný.VybaveníPěkný bazén s oddělenou dětskou částí, animační programy pro děti, miniklub, večerní minidisko, soutěže, dětské hřiště, cvičení ve vodě, plážový volejbal, stolní tenis, půjčování aut, skútrů, jízdních kol atd. Přímo v areálu kempu najdete restauraci, supermarket, bankomat a gril zdarma. V kempu je k dispozici WiFi zdarma. Parkování na vyhrazeném parkovišti v areálu je zdarma.StravováníVlastní vaření nebo možnost do­koupení polopenze v restauraci Konoba Batela - snídaně částečný bufet, večeře servírovaná - polévka, hlavní chod (výběr ze dvou menu), salát, dezert a voda.Popis stanuProstorné dvou až šestilůžkové stany CK stojí ve stínu stromů v rozsáhlém oploceném areálu přímo na pobřeží. Čtyř až šestilůžkové stany mají dvě samostatné ložnice. Všechny stany mají předsíňku, sluneční střechu nebo slunečník, stolek a židličky, elektrické osvětlení a jsou vybaveny dvouvařičem, základním nádobím, poličkou, kapsářem, spí se na rovných amerických nafukovacích matracích, k dispozici jsou deky a malé polštářky (povlečení a příbory je nutné vzít s sebou vlastní). Každý stan má samostatnou přihrádku ve společných lednicích. Sociální zařízení kempu má vysokou úroveň (sprchy, toalety, dětská umývárna, kabinky pro dámy, umývárna nádobí, prací kout, žehlení).Pro dětiVýborné podmínky pro děti - oplocený areál v zeleni na pobřeží, dětská umývárna, bazén, bohaté dětské animační programy, miniklub, dětské hřiště, pozvolný vstup do vody.AktivityZelené borovicové pobřeží u Národního parku Paklenica nabízí řadu skvělých doplňkových aktivit. Jedinečná příroda národního parku zve k turistickým procházkám do soutěsek Malé a Velké Paklenice, ke sledování horolezeckých výstupů na 400 m vysokých skalních stěnách, k vysokohorské turistice např. k nejvyššímu vrcholku Velebitu (Vaganski Vrch, 1750 m. n. m.), méně náročnou procházkou je sledování naučné stezky pod horami kolem historických kamenných stavení či výstup k jeskyni Manita Peč, zajímavé jsou též Mirily - místa, kde se horalé naposledy loučili se sluncem. Delegát Vám nabídne výlet lodí kaňonem řeky Zrmanja, výlety do dalších národních parků (např. Plitvice, Krka, Kornati) a nebo výlet jeepem přírodou Velebitu se zastávkami na místech natáčení filmů o Vinnetouovi. Přímo v kempu u hotelu Alan můžete navštívit muzeum natáčení 11 dílů série o Vinnetouovi, a to v původních prostorách hotelu, kde byl ubytován filmový štáb. Přímo na pláži najdete zříceninu strážní věže Večka kula.

Popis lokality ubytování

CHORVATSKO

MOŘE A HORY = STARIGRAD-PAKLENICA
POBŘEŽÍ U NÁRODNÍHO PARKU PAKLENICA
NP Paklenica - s hlubokými skalními soutěskami řek Malá a Velká Paklenica, vysokými skalními stěnami a úžasnými stezkami pro sváteční turisty a milovníky hor

PŘÍMO POD VELEBITEM (nejvyšším chorvatským pohořím)
nejvyšší vrchol Vaganski Vrch je pěšky dosažitelný během jediného dne
STARIGRAD-PAKLENICA
Přímořské letovisko Starigrad-Paklenica leží uprostřed Paklenické riviéry. Zelené podhorské letovisko nabízí návštěvníkům křišťálově čisté moře, dlouhé písčito-oblázkové pláže v kombinaci s betonovými deskami a krásné vycházky do horské přírody Paklenického národního parku.

AKTIVNÍ DOVOLENÁ
Přímo z pobřeží během jediného dne můžete absolvovat pěší výšlap např. ke skále „ležící Indián“, zdatnější mohou projít krásný turistický okruh divokým kaňonem Malé a hlubokým kaňonem Velké Paklenice nebo dojít až na Vaganski Vrch (1757 m), po nenáročné naučné stezce se dá projít pod horami kolem starobylých kamenných stavení, kratším strmějším výstupem dojdete do blízké krápníkové jeskyně Manita Peč, na proslulých 400 m vysokých skalních stěnách Aniča Kuk můžete denně pozorovat horolezce z celé Evropy a zajímavou historickou atraktivitou jsou také např. tradiční horské kamenné pomníčky Mirily, nebo blízký poutní kostel Sv. Petra, či pobřežní protiturecká strážní věž Večka Kula.

VINNETOU
Ve Starigradu-Paklenica a blízkém národním parku se natáčely části kultovních filmů Karla Maye o Vinnetouovi (celkem 11 dílů). Po stopách filmařů se můžete dostat např. do muzea natáčení, které bylo v šedesátých letech hotelem, kde filmaři během natáčení bydleli. Při procházce kaňonem řeky Velká Paklenica se můžete zastavit na označených místech, kde se točily jednotlivé filmové záběry. Během Jeep Safari se dostanete na další místa natáčení např. nad malebný kaňon zelené řeky Zrmanja, kde stál tábor Apačů, nebo během výletu lodí poplujete přímo po řece Zrmanje do míst, kde Old Shatterhand v děravé kanoi bojoval o holý život.

NÁRODNÍ PARKY

Během dovolené ve Starigradu-Paklenica můžete v rámci jednodenních výletů navštívit i další národní parky :
PLITVICKÁ JEZERA - unikátní soustava krasových jezer a vodopádů (UNESCO)
KORNATI - celkem 109 vápencových ostrovů a ostrůvků
KRKA - průzračná krasová řeka s řadou úžasných vodopádů a kaskád

Program zájezdu

Aktivity

Zelené borovicové pobřeží u Národního parku Paklenica nabízí řadu skvělých doplňkových aktivit. Jedinečná příroda národního parku zve k turistickým procházkám do soutěsek Malé a Velké Paklenice, ke sledování horolezeckých výstupů na 400 m vysokých skalních stěnách, k vysokohorské turistice např. k nejvyššímu vrcholku Velebitu (Vaganski Vrch, 1750 m. n. m.), méně náročnou procházkou je sledování naučné stezky pod horami kolem historických kamenných stavení či výstup k jeskyni Manita Peč, zajímavé jsou též Mirily - místa, kde se horalé naposledy loučili se sluncem. Delegát Vám nabídne výlet lodí kaňonem řeky Zrmanja, výlety do dalších národních parků (např. Plitvice, Krka, Kornati) a nebo výlet jeepem přírodou Velebitu se zastávkami na místech natáčení filmů o Vinnetouovi. Přímo v kempu u hotelu Alan můžete navštívit muzeum natáčení 11 dílů série o Vinnetouovi, a to v původních prostorách hotelu, kde byl ubytován filmový štáb. Přímo na pláži najdete zříceninu strážní věže Večka kula.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.