Na lodi a na kole nebo relax po ostrovech Dalmácie

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Chorvatsko, Dalmácie
Název ubytování Aloha
Typ ubytování Kajuty
Druh zájezdu Plavby
Cena za osobu celkem za 19 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Plavba motorovou lodí ALOHA je jedinečnou příležitostí k poznávání krásných chorvatských ostrovů i pobřeží. Kombinace aktivního odpočinku - cykloturistika na ostrovech a plavba se sluněním na lodi, koupání a potápění v průzračné vodě odlehlých zátok, to je ten pravý odpočinek. V noci je loď zakotvena v tiché a bezpečné zátoce nebo v přístavech, které naopak poskytují stovky příležitostí pro rozptýlení a zábavu, či posezení v typické dalmatské konobě při poháru vína nebo rakije a tradiční kuchyně. Plavba přináší každý den něco nového.

Popis stravování

Skladba snídaně a večeře (zesílená polopenze) vychází vstříc požadavku cyklistů, pokud máte zájem i o obědy, není problém rozšířit stravu na plnou penzi, popř. saláty atd. (nutno objednat vždy den předem). Skladbu jídelníčku lze upravit pro vegetariány - prosím nahlaste laskavě před odjezdem! Snídaně: máslo, džem, med, káva, čaj, vajíčka, sýr, salám, paštika, chléb, pečivo, müsli Oběd/večeře: předkrm, hlavní jídlo - čerstvé ryby (min 2x týdně), maso (hovězí, vepřové, drůbež), přílohy - brambory (vařené, opékané, hranolky), rýže, vařená zelenina, salát, ovoce, moučník. Po dohodě lze doobjednat další jídla – obědy, saláty atd.

Popis ubytování

Parametry lodi:Délka 31 m, šířka 6 m, 8/2lůžkových kajut v podpalubí, 3/2lůžkové kajuty na palubě a 2/2 + 2/3lůžkové kajuty na horní palubě. Celkem 15 kajut – sprcha, WC, umyvadlo, zrcadlo, skříň, okno, klimatizace, lůžkoviny, 3x ručník na osobu, elektrická zásuvka. Klimatizovaný salón s barem pro 32 osob (točené pivo KARLOVAČKO, široký výběr nealko/alko nápojů, výrobník ledu), TV SAT, Hi-Fi rádio, CD, free WiFi na lodi. Možnost posezení na přední palubě (lehátka) a na zadní paluba, která je krytá proti větru a dešti.

Popis lokality ubytování

ZÁKLADNÍ TRASAOstrov BRAČ - Milna, Bol\nBrač je 3. největším a zároveň nejvýše položeným chorvatským ostrovem. Je známý svým sněhobílým „bračským mramorem“, který krášlí fasády např. Bílého domu ve Washingtonu a mnoha dalších důležitých budov na světě. Milna: Malá osada na západním břehu ostrova Brač, kde rytmus každodenního života udává stále ještě dalmatinský tradiční styl. Zajímavé památky: budovy palácového typu kolem přístavní zátoky. Bol: Bol (1 300 obyv), nejstarší osada na jižním pobřeží ostrova. Pláž Zlatni rat (Zlatý roh) – 500 m dlouhý zelený výběžek, lemovaný zlatavou pláží. Zajímavé památky: poustevna Blaca ze 16. století, s mnišskými celami, hvězdárnou a drahocennými starými knihami. Nedaleko od přístavu leží poloostrov Glavica, kde stojí dominikánský klášter z 15. století\nOstrov HVAR - Jelsa, Hvar, St. GradHvar je směsice tyrkysově modrých zátok, olivových hájů, vinohradů, zeleného piniového lesa a omamné vůně rozmarýnu a levandule. Slunce svítí na Hvaru v ročním průměru 2 724 hodin. Jelsa a Vrboska: Rybářské osady umístěné ve chráněných lesnatých zátokách. Zajímavé památky: Náměstí v Jelse - staré měšťanské domy a barokní kostel Sv. Ivana. Stary Grad: Město, přístav, velké a oblíbené letovisko (1 906 obyv.), v okolí převážně borové lesy, svahy plné levandule, velké vinařské závody. Město Hvar: Nejpůsobivějším dojmem působí při celkovém záběru od moře. Sídlo biskupství. Zajímavé památky: 700 let staré hradby, pevnost Španjol z 16. století, pevnost Napoleon, katedrála sv. Štěpána, mnoho kostelů, klášterů a paláců. Paklenski otoci: nedaleko město Hvar, hustě zalesněné ostrovy oblíbené kvůli pěkným plážím na koupání na jižní straně.\nOstrov VIS - VisZa jasného počasí lze vidět na italské pobřeží s horou Monte Gargano. Pěstuje se zde vinná réva, bílé hrozny (zvanými vugava) a mnoho druhů zeleniny. Strategicky výhodná poloha. Česká vila na Visu ve Viské zátoce sv. Jiří. Město Vis: Severní strana ostrova kolem chráněné zátoky Viški zaljev. Zajímavé památky: Dům Baterija della Madonna (muzeum), zřícenina pevnosti.\nOstrov BIŠEVO - Modrá jeskyněModrá jeskyně – pokud je klidné moře, je možné vplutí na malé loďce, průzračně modrá voda - opravdu velký zážitek.\nOstrov ŠOLTA - StomorskaJeden z nejméně dotčených ostrovů. Centrem je obec Grohote, největší a nejstarší osada. Stomorska: Původní rybářská vesnice v dalším závětrném cípu Šolty. Zajímavé památky: barokní mariánský kostel Gospa u borima z 18. stol., vedle něj hřbitůvek s fragmenty antických sarkofágů.

Program zájezdu

Den 1

odjezd z ČR

Den 2

příjezd do KRILA JESENICE

Den 3

ostrov BRAČ (Milna)

Den 4

ostrov BRAČ (Bol)

Den 5

ostrov HVAR (Jelsa, Hvar, Stari Grad)

Den 6

ostrov VIS (Vis)

Den 7

ostrov BIŠEVO (Modrá jeskyně)

Den 8

ostrov ŠOLTA (Rogač, Stomorska)

Den 9

příjezd do KRILA JESENICE (vylodění) a odjezd busem do OMIŠE

Den 10

příjezd do ČRTipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.