Národní parky a přírodní krásy Chorvatska

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Chorvatsko, Dalmácie - Splitská oblast, Split
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 12 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Tento zájezd do Chorvatska propojuje koupání na plážích s poznáváním jedinečných přírodních krás národních parků Chorvatska. V Chorvatsku budete mít možnost vykoupat se pod úchvatnými vodopády řeky Krky, projít se soutěskou Paklenica nebo zavzpomínat na slavného Vinnetoua v NP Plitvická jezera. Chorvatsko ale také nabízí významné historické monumenty ve starobylých městech Zadar, Šibenik, Split a Trogir. Chorvatsko je ale mezi českými turisty samozřejmě nejvíce proslavené díky svému nádhernému moři a pohodové relaxaci na plážích Jadranu.

Popis dopravy:
Nástupní místa v jednotlivých termínech: 17.6. - 26.6. - z Prahy, Pardubic, Hradce Králové a z Brna;
1.7.-10.7. - z Prahy, Plzně, Příbrami, Písku, Českých Budějovic;
8.7.-17.7. - z Prahy, Pardubic, Hradce Králové a z Brna;
26.8.-4.9. - z Prahy, Plzně, Příbrami, Písku a Českých Budějovic;
2.9.-11.9. - z Prahy, Pardubic, Hradce Králové a z Brna

Popis stravování

Stravování je zajištěno formou polopenze. Snídaně formou bufetu (bílé pečivo, marmeláda, máslo, salám, sýr, cornflakes, někdy paštika, nutela, jogurt, káva, čaj, ovocná šťáva), večeře menu - výběr z 2-3 jídel (první den jednotné), většinou několik chodů - polévka, salát k hlavnímu jídlu, dezert nebo ovoce. Nápoje u večeře nejsou zahrnuté v ceně.

Popis ubytování

CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit penzion za jiný penzion nebo apartmány (v takovém případě mohou být snídaně a večeře podávány v nedaleké restauraci v dané rekreační oblasti).
Ubytování je ve většině termínů zajištěno v hotelu Orion ve Vodicích. Hotel se skládá ze tří budov. Ubytování je ve 2lůžkových pokojích s možností přistýlky se sprchou a WC. Výjimečně jsou některé pokoje v hotelu Orion 3 - 4 lůžkové se dvěma samostatnými ložnicemi, řešené formou apartmánů s nevybavenou kuchyňkou. Pokud je na některých pokojích lednice (cena cca 21 €/pobyt), CK ji nemůže garantovat, nebo kuchyňka, jejich používání je zpoplatněno, další ceny případně sdělí průvodce na místě po příjezdu do Vodic. Pokoje jsou vybavené klimatizací, ovladač k vyzvednutí na recepci hotelu (v sezóně může být zpoplatněno).

Program zájezdu

1. den

(pá): Odjezd z Prahy v podvečerních hodinách.

2. den

(so): Návštěva národního parku PAKLENICA v pohoří VELEBIT. Procházka divokou přírodou kaňonem Velké Paklenice. Příjezd na ubytování.

3. den

(ne): Pobyt u moře. Pro zájemce fakultativně v podvečer návštěva města ZADAR s prohlídkou historického centra.

4. den

(po): Výlet do národního parku SLAPOVI KRKY s proslulými vodopády, kaskádami, jezírky. Možnost výletu lodí na ostrůvek VISOVAC, který leží uprostřed stejnojmenného jezera obklopen překrásnou přírodou. Na ostrůvku se nachází starobylý františkánský klášter z r. 1445, kde se mimo jiné nachází i jeden ze tří exemplářů skvostně ilustrovaných Ezopových bajek na světě z 15. stol. Dále vodopád SKRADINSKI BUK, zde řeka vytváří terasovité kaskády a na úseku 400 m padá do hloubky 45 metrů (možnost koupání).

5. den

(út): ŠIBENIK (UNESCO) - město s historickým centrem. Odpoledne pobyt u moře.

6. den

(st): Výlet do známých letovisek: SPLIT (UNESCO) - staré město, významná muzea, Diokleciánův palác, příjemný městský park, noblesní pobřežní promenáda s kavárnami. TROGIR (UNESCO) - městečko se zachovalým středověkým jádrem, které oplývá množstvím kulturně historických zajímavostí, z nichž nejzajímavější je románská katedrála.

7. den

(čt): Pobyt u moře. Pro zájemce možnost fakultativního lodního výletu do NP KORNATI, který poskytuje nezapomenutelné přírodní scenérie.

8. den

(pá): Pobyt u moře.

9. den

(so): Návštěva známého národního parku PLITVICKÁ JEZERA (UNESCO) s jezírky, vodopády, kaskádami, jejichž romantická nádhera nás přenáší do časů našeho dětství do slavných indiánek o Vinnetouovi.

10. den

(ne): Příjezd do Prahy v ranních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.