Relax na plážích Dubrovníku + Rybaření na Lodi + Farma Ústřic a Nejlepší Vína (l

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Chorvatsko
Ubytování 3* hotel v Dubrovníku
Druh zájezdu Pobytové, u moře
Cena za osobu celkem za 25 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Sluncem zalitý Jadran, utajená zákoutí, středomořská kuchyně. Zvolněte, je čas na pohodu… Vyzkoušíte klidné pláže zátok. Dáte si nejlepší chorvatská vína a vynikající ústřice. Naučíte se rybařit a ugrilujete si úlovek na lodi. Ochutnáte tradiční večeři peka i domácí šampaňské. Shlédnete na Dubrovník z lanovky i historických hradeb. Zkuste jižní Dalmácii – odpočinek, jak ho neznáte!

Popis stravování

polopenze

Popis ubytování

ubytování je zajištěno ve dvoulůžkových a třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Dubrovníku. Po příletu se přesuneme na hotel a přivítá vás perla jižní Dalmácie – okouzlující Dubrovník. Odpočinek začíná… Dle letového řádu odletíme z Prahy do Dubrovníku. Po příletu v odpoledních hodinách bude následovat přesun na hotel, ubytování a odpočinek. Pak nás čeká první výtečná večeře, při které si můžeme společně s delegátkou naplánovat zážitky pro náš pobyt. Zbývající část večera pak můžete věnovat oddechu, procházce po pláži nebo jen vychutnávání si místní atmosféry.

2. den

Nerušená pohoda u Jaderského moře je tady. Na výběr máte hned několik pláží. Můžete vyrazit na průzkum okolí a samozřejmě ochutnávat středomořské speciality.  Vítejte v jižní Dalmácii v Dubrovníku – nejvíce prosperujícím a nejelegantnějším městě Chorvatska. Dnešek můžete strávit na jedné z okolních pláží. Na výběr je například proslulá pláž v zátoce Lapad, kde je spousta možností, jak se zabavit ve vodě i na suchu. Pro načerpání energie vám poslouží i nespočet barů a kaváren v okolí.  Další skvělou volbou je oblázková pláž Copacabana na severním pobřeží. K dispozici tady jsou kromě lehátek i maséři a půjčovna kajaků.  Pro gurmány doporučujeme v jedné z místních restaurací okusit tradiční dalmatskou pašticadu neboli hovězí dušené na víně a bylinkách podávané s noky. V jižní Dalmácii se bez pašticady neobejde žádná rodinná oslava. 

3. den

Slunce, drinky a teplé moře. I tento den můžete relaxovat. Se zájemci prozkoumáme historickou část Dubrovníku. Potěšíme znalce seriálu Hra o trůny a užijeme si výhled na město z hory Srd. Pro ty z vás, co se od slunce neodtrhnou, jsou opět v celé své kráse připraveny okolní pláže. Se zájemci se však vydáme do starého města Dubrovníku zapsaného na seznamu UNESCO.  Do historické části města vstoupíme skvostnou Pilskou bránou postavenou v roce 1537. Následně se projdeme po starobylých hradbách, jež patří mezi nejkrásnější hradby světa, a ze kterých vás okouzlí výhled na kompaktní shluk terakotových střech. Fanoušci seriálu Hra o trůny budou mít na hradbách o zábavu postaráno. Mohou se totiž pustit do hledání konkrétních natáčecích míst. V seriálu se například objeví okrouhlá Věž Minčeta, která chrání před útoky vnitrozemskou stranu města.  Nevynecháme ani proslulou Onofriovu fontánu z roku 1438, jež byla součástí rozvodné sítě a přiváděla do města vodu ze studny vzdálené 12 kilometrů od fontány.  Budete mít možnost navštívit architektonicky zajímavé kláštery, jakými jsou například Dominikánský kláštěr nebo Katedrála Nanebevzetí Panny Marie. Zájemcům o historii doporučujeme návštěvu galerie War Photo Limited, kde uvidíte nesmírně působivé fotografie z války v Jugoslávii i z jiných válečných konfliktů.  Návštěva Dubrovníku by nebyla úplná bez výhledu na město. Vyrazíme kabinovou lanovkou, která nás za necelé čtyři minuty vyveze na horu Srd, odkud se nám město nabídne v celé své kráse z výšky 405 metrů. Shlédnete i na nedaleké Elafitské ostrovy, ostrov Lokrum a samozřejmě azurově modré Jaderské moře. 

4. den

Dnes můžete opět směle odpočívat nebo fakultativně vyrazit na plavbu lodí na Elafitské ostrovy. Vyzkoušíte si šnorchlování, koupání v zátokách i rybaření. Úlovky si pak připravíte na grilu přímo na lodi. Již od rána si můžete užívat na jedné z okolních pláží přímo vybízejících k odpočinku. Pro zájemce je fakultativně připravena soukromá výletní plavba na Elafitské ostrovy severozápadně od Dubrovníku.   Od hotelu se dopravíme do přístavu, kde již bude čekat soukromá loď. V průběhu plavby bude několik zastávek na koupání a šnorchlování. Kapitán nás zaveze i do méně známých zátok a skrytých jeskyň. Z paluby lodi si prohlédneme tři největší z Elafitských ostrovů – Koločep, Lopud a Šipan.  Plavba by nebyla úplná bez možnosti rybaření. Zájemci si budou moci zkusit chytit oběd přímo z paluby v Jaderském moři. V případě neúspěchu se o jídlo postará posádka lodi, která vás provede i samotným rybařením. Následně se úlovky připraví na grilu a vy tak ochutnáte různé druhy ryb či mořských plodů.  V závislosti na čase a vašem zájmu bude možnost návštěvy ostrova Šipan, největšího z Elafitských ostrovů a v minulosti oblíbeného místa dubrovnické šlechty.

5. den

Oblázkové pláže, šumění Jadranu nebo gurmánský výlet na poloostrov Pelješac. Čemu dáte přednost? Ochutnávka ústřic a chorvatských vín na místní farmě je zážitkem, který byste neměli vynechat. Plážové lenošení je program číslo jedna. Pokud jste však srdcem i duší gurmán nenecháte si ujít dnešní fakultativní výlet na farmu ústřic a nejlepší chorvatské vinice. A samozřejmě nebude chybět ani čas na koupání a vstřebávání dobrot. Celý den se ponese v duchu pohody se sklenkou vína a dobrého jídla.  Přemístíme se na poloostrov Pelješac, který má nejpoklidnější pobřeží z celého Chorvatska. Pyšní se rozeklanými horami, širokými údolími a idylickými zátočinami vinic. Nejdříve dorazíme do Malostonského zálivu na rodinnou farmu ústřic, kde se od místního rybáře dozvíme, jak ústřice chovat a připravovat. K ústřicím ochutnáme i domácí sýr, pršut a samozřejmě nebude chybět ani domácí šampaňské.  Nasyceni mořskými plody se vydáme na nedaleké a proslulé chorvatské vinice na ochutnávku vína v jedné z malebných vesniček. Místní červené víno Plavac Mali je chuťově velmi výrazné. Čím více je zdejší krajina nevlídnější, tím výraznější chuť hrozny mají. Proto jsou tyto těžce přístupné hrozny sbírané ručně.  Po všech ochutnávkách nebude následovat nic jiného než zasloužený odpočinek. Odebereme se do překrásné zátoky Prapratno s písčitým břehem a čistými klidnými vodami, kde budeme moci vstřebat nejen zážitky z dnešního dne. 

6. den

Poslední oddechový den si užijeme naplno. Sluncem zalité pláže, azurové moře, výtečná kuchyně… Pro gurmány je připravena fakultativní večeře v tradičním stylu na farmě. Podává se proslulá peka. Slunce, pláže a moře. Sladké nicnedělání a oddech na poslední den v Chorvatsku je to pravé ořechové. Celý den můžete strávit na vaší oblíbené pláži, nabízí se i nákup suvenýrů nebo toulky okolím. Užijte si závěrečný den v Dubrovníku ve vaší režii… A pokud už jste jednou v Dalmácii, tak si nenechte ujít tradiční večeři. A právě tradiční večeře bude skvělou tečkou za našimi chorvatskými zážitky. Se zájemci se vypravíme na místní rodinnou farmu, kde společně zjistíme, jak se připravuje typický pokrm peka pečený na otevřeném ohni za pomocí hliněného či železného pekáče a těžkého víka. Tradičně se tímto způsobem pekl v první řadě chléb ale i pečené telecí nebo třeba vynikající chobotnice. Takto pečené maso je šťavnaté, měkké a jde skvěle od kosti. Přílohou k těmto pokrmům jsou brambory, které mají díky vaření v masové šťávě zvláštní aroma. 

7. den

Rozloučíme se s Chorvatskem a přesuneme se z hotelu na letiště, odkud odletíme zpět do ČR dle letového řádu.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu – NOVĚ může mít každý cestující na palubě 2 příruční zavazadla: kabinové zavazadlo o max. rozměrech 56 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm, hmotnost do 8 kg (toto zavazadlo je určeno k přepravě na palubě letadla) + malé osobní zavazadlo (dámskou kabelku nebo laptop) o max. rozměrech 40 (d) x 30 (v) x 15 (h) cm, hmotnost do 3 kg. Zavazadlo v ceně zájezdu – odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg, max. délka jedné strany do 150 cm, součet tří stran do 250 cm (toto bude odbavené do úložného prostoru)

Cestovní pojištění

Srovnání pojištění

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem: Výlet lodí na Elafitské ostrovy s rybařením Dospělý 2150.00 Kč Poloostrov Pelješac s ochutnávkou ústřic a vína Dospělý 1990.00 KčTipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.