víkend v Dubrovníku

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Chorvatsko, Černá Hora
Název ubytování víkend v Dubrovníku
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 13 321 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Dvou/Tříhvězdičkové hotely - 3 noci v Chorvatsku a Černé Hoře.

Pokoje: funkčně vybavené, pro 2 osoby (možnost přistýlky), všechny s koupelnou a ve většině hotelů i s TV. Většina pokojů má balkon.

Vybavení: Recepce, restaurace a bar.

Strava: Dle programu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis stravování

Dle programu

Popis ubytování

ProgramPerla Jadranu - Dubrovník • nejkrásnější města Černé Hory - Kotor, Budva a Boka Kotorská • Cavtat - luxusní jachty • Konavle - staré mlýny 

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet do Dubrovníku pravidelnou linkou. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu setkání s průvodcem. Následně se vydáme na prohlídku Dubrovníku (UNESCO), jednoho z nejkrásnějších měst ve Středomoří, ne bez důvodu zvaného perlou Jadranu. Přístup do města byl po staletí chráněn patronem města sv. Blažejem a mohutnými obrannými zdmi, které jsou dodnes zachovány. Průvodce nás vezme na úžasnou procházku kamennými ulicemi, během které uvidíme mimo jiné: katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, františkánský klášter z přelomu 14. a 15. století, Muzeum lékárny, palác Sponza a Rektorský palác. Dozvíme se také, co měl společného s Dubrovníkem král Richard Lví srdce, Robin Hood nebo hrdinové ze seriálu „Hra o trůny“ a „Hvězdné války“. Pro zájemce plavba kolem hradeb Dubrovníku (za příplatek). Volný čas na samostatnou prohlídku - doporučujeme procházku podél obranných zdí nebo výjezd lanovkou na vyhlídkové místo na kopci Srđ, odkud je nádherný výhled na staré město a Jadran. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování. 

Den 2
Po snídani přejedeme malebnou vyhlídkovou trasou podél Jadranu do Černé Hory, kde uvidíme nejkrásnější města černohorského pobřeží Kotor a Budvu. Nejprve se vydáme na prohlídku Kotoru, jehož historické centrum je zapsáno na seznamu UNESCO. Město se nachází na úpatí masivu Lovćen, jehož strmé svahy hor sestupují přímo do Jadranu. Úchvatné okolí Boky Kotorské připomíná norské fjordy. V programu mimo jiné: katedrála sv. Tripuna, věž s hodinami ze 17. století, kostel sv. Mikuláše (sv. Nikola). Následně návštěva Budvy - nejmodernějšího letoviska Černé Hory. V současné době je nejatraktivnějším a nejmodernějším turistickým letoviskem v Černé Hoře. Procházka krásným starým městem, jehož historie sahá až do starověku. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.

Den 3
Po snídani přejezd do Chorvatska a návštěva nejjižnějšího regionu země - Konavle. Zastavíme v centru Konavli ve městě Ljuta, kde uvidíme prezentaci 400letých mlýnů, staré mlynářské centrum, které zde bylo v provozu několik století až do poloviny 20. století. Uvidíme také lidové kroje regionu, ochutnáme místní rakiji, projdeme se parkem podél starých akvaduktů. Následně přejezd do Cavtatu, bývalé řecké kolonie Epidaurum, volný čas na kávu na nejkrásnější promenádě Cavtatu mezi luxusními jachtami. Přejezd do hotelu, volný čas. Odpoledne doporučujeme strávit prozkoumáním Dubrovníku, od hotelu do historického centra lze dojet místní hromadnou dopravou. Večeře a přenocování.

Den 4
Snídaně, vystěhování z hotelu, transfer na letiště. Odlet do Polska.

Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po městech a muzejních objektech.
- Realizaci tohoto zájezdu lze provést na základě občanského průkazu nebo cestovního pasu (dokumenty by měly být platné min. 3. měsíce po datu návratu)! 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet do/z Chorvatska, transfer do/z hotelu, letištní taxy, ubytování: 3 noci, stravování: snídaně a večeře, služby zkušeného průvodce, služby zástupce Rainbow během odbavení na letišti v Polsku, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, spropitné pro průvodce a řidiče - cca 75 EUR/os., pobytovou taxu cca 1,5 EUR/den/os. v závislosti na umístění hotelu, nápoje k jídlu a jiné osobní výdaje. 

Název zájezdu v polském jazyce: Weekend w Dubrovniku
Kód zájezdu: DBWZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.