vítejte v Chorvatsku

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Chorvatsko, Slovinsko
Název ubytování vítejte v Chorvatsku
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 11 795 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely *** (7 nocí) se nachází v turistických destinacích, minimálně 5 nocí u moře. Nejčastěji využíváme *** hotel Zagreb v Karlobagu http://www.hotelzagreb.hr/

Pokoje: funkčně zařízené dvoulůžkové (možnost přistýlky), všechny s koupelnou a ve většině hotelů s TV. Některé pokoje mají balkon.

Vybavení: všechny hotely mají k dispozici recepci, bar, restauraci, některé z nich mají bazén

Strava ve dnech 5., 6. - All Inclusive: snídaně (7:00-10:00), obědy (12:00-14:00) a večeře (19:00-21:00) - jsou podávány formou bufetu, nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje během jídla a ve všech barech (10:00-23:00).
Ve zbývajících dnech: snídaně formou bufetu a večeře (výběr ze 2 menu nebo bufet v závislosti na hotelu)

Náš názor: Skvělá poloha hotelu přímo u moře poskytuje vynikající výchozí bod k výletům a zároveň možnost odpočinku po prohlídce.

Místní kategorie: ***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

ProgramLublaň a Bled ve Slovinsku • Plitvická jezera - různé odstíny tyrkysové • krása chorvatských ostrovů - Krk a Pag • malebné městečko Poreč a město s uměleckou duší Rovinj • Zadar a plavba na Kornatské ostrovy • Záhřeb - chorvatská metropole

Den 1
Odjezd z Polska dle řádu. Přejezd přes Česko, Rakousko a Slovinsko. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky.

Den 2
V ranních hodinách příjezd do krásného hlavního města Slovinska - Lublaně. Procházka městem, během níž uvidíme katedrálu sv. Mikuláše, Trojmostí, náměstí France Prešerena. Následně přejedeme do města Bled, které se nachází u stejnojmenného jezera. Bled je jedno z nejznámějších lázeňských měst ve Slovinsku. Horké prameny, smaragdově zelené jezero, kostelík na ostrově a středověký hrad poskytnou nezapomenutelné výhledy. Za hezkého počasí uvidíme nejvyšší vrcholy Slovinska - Triglav a Stol. Bled byl letním sídlem jugoslávské královské rodiny. Pro zájemce plavba lodí na ostrov Bled (za poplatek cca 15 EUR/os.). Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.
 
Den 3
Po snídani přejezd do Plitvic a návštěva Národního parku Plitvická jezera. Na ploše porostlé buky, jedlemi, smrky a javory (o délce více než 8 km) se nachází 16 tyrkysových jezer. Jsou terasovitě rozložena a vzájemně propojena 72 vodopády. Oblast byla formována vodou, která vyhloubila krásné údolí plné prahů, přehrad a dalších fantazijních tvarů. Největší vodopád Veliki Slap padá z výšky 78 m. Oblast parku patří do světového přírodního dědictví a je pod ochranou UNESCO. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 4
Po snídani odjezd do Severní Dalmácie. Prohlídka Zadaru - nejdůležitějšího města regionu. Uvidíme: antické Fórum, rotundu sv. Donata, nejcennější sakrální památku Zadaru - románskou katedrálu sv. Anastázie. Procházka pobřežím, kterým se procházel mimo jiné slavný Alfred Hitchcock. Zaposloucháme se do unikátního zvuku mořských varhan, jedné z největších atrakcí města. Následně se vydáme na nezapomenutelnou plavbu lodí do Národního parku Kornati, souostroví více než 140 ostrovů a ostrůvků, jež je nejčetnějším a nejhustším seskupením ostrovů na Jadranu. Souostroví je vysněným místem pro námořníky, potápěče a milovníky křišťálově čistého moře a pro ty, kteří si cení ticho a klid, protože ostrovy jsou téměř neobývané. Během plavby nás posádka pozve na rybí oběd, zastavíme se také na jednom z ostrovů na koupání. V případě špatného počasí zrealizujeme výlet do Šibeniku. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.

Den 5
Po snídani přejezd na ostrov Pag. Doporučujeme obdivování rozmanité krajiny. Část ostrova je téměř měsíčním obrazem nahých hor, druhá část to jsou krásné pláže (Zrće, Straško nebo Planjka patří k nejatraktivnějším v Jaderském moři), stále zelené olivovníky a pomerančovníky, bobkové stromy, fíky a mnoho aromatických bylin. Aromatické rostliny jsou základem pro krmení ovcí, odtud pochází slavný pažský sýr. Charakteristickým jevem pro ostrov je bádání UFO-logů nad slavným pažským trojúhelníkem. Z geologických studií bylo zjištěno, že kameny uvnitř pažského trojúhelníku  jsou světlejší barvy než kameny mimo trojúhelník, stejně jako pod ultrafialovým světlem vyzařují červené světlo. Přejezd do hlavního města ostrova - města Pag, kde navštívíme zámecký palác, biskupský palác a kostel Nanebevzetí Panny Marie z 15. století. Navštívíme velmi zajímavé Muzeum soli spojené s ukázkou těžby soli. Skvělým suvenýrem z Pagu je krajka, místní výrobky jsou srovnávány s bruselskými. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.

Den 6
Volný den, čas na odpočinek a opalování. Pro zájemce možnost využití fakultativního výletu - za poplatek cca 35 EUR (v závislosti na umístění hotelů např. Rijeka a Opatija, rybí piknik).

Den 7
Po snídani se vydáme (mostem) na prohlídku ostrova Krk, největšího a nejrozvinutějšího ostrova na chorvatském pobřeží. Charakterizuje se rozmanitostí krajiny, od skalních pustin a útesů po zelené, kvetoucí promenády, zátoky ukryté ve skalách a okouzlující malé vesnice. Navštívíme město Krk, jehož historie se datuje do doby ilyrských kmenů. Uvidíme mimo jiné románskou katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a středověký hrad rodiny Frankopanů. Prohlídku zakončíme procházkou městem plným stylových, úzkých uliček. Následně přejedeme do města Vrbnik, které je známé především díky vínu překvapujícímu i opravdové znalce. Pýchou místních vinic je odrůda hroznů, z níž se vyrábí Vrbnička žlahtina. V centru města se nachází mnoho vinných sklepů, ve kterých lze ochutnat tento vzácný nápoj. Jeden z nich navštívíme. 

Den 8 
Po snídani prohlídka malebného města Rovinj, oblíbeného města umělců, nazývaného chorvatským Saint Tropez (katedrála sv. Eufémie, radnice, věž s hodinami). Následně přejezd do Poreče. Během cesty uvidíme Limský kanál - úzký, do pevniny hluboce zařízlý záliv, geomorfologický fenomén, nyní místo chovu mušlí a ústřic. Návštěva města Poreč. Uvidíme mimo jiné Eufrazskou baziliku, jednu z nejkrásnějších raně byzantských budov v Evropě, zapsanou na seznamu UNESCO, barokní kostel sv. Marie, gotické domy na ulici Decumanus. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.

Den 9
Po snídani přejezd do hlavního města Chorvatska - Záhřebu. Během návštěvy starého města (Gornji Grad a Kapitol) uvidíme: katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, budovy parlamentu, kostel sv. Marka, věž Lotrščak, kamennou bránu se zázračným obrazem Matky Boží s dítětem. Po volném čase návrat do Polska přes Slovinsko, Rakousko a Českou republiku. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky.

Den 10
Příjezd do Polska v odpoledních hodinách. (Katovice cca 13:00)
(Realizace programu zahrnuje přejezd cca 3000 km - počítáno od polské hranice).
 
Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po městech a muzejních objektech.
- Realizaci tohoto zájezdu lze provést na základě občanského průkazu nebo cestovního pasu (dokumenty by měly být platné min. 3. měsíce po datu návratu)! 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přejezd komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování viz níže (7 nocí), stravování: snídaně a večeře, turistický program (viz níže), služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: služby místních průvodců, vstupné do navštívených objektů, systém Tour Guide, pobytovou taxu - cca 1,5 EUR/den/os. (v závislosti na umístění hotelu) a jiné osobní výdaje. Orientační cena vstupného (včetně systému Tour Guide, bez pobytové taxy) - cca 110 EUR/os. (povinný poplatek placený průvodci na místě). 

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Chorvatska.

Název zájezdu v polském jazyce: Witajcie w Chorwacji
Kód zájezdu: CTPJinéObsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide. Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.