Čína – Zrušeno

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Čína
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 44 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

(POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Peking - Si-An - Šanghaj - Su-čou - Tongli...Všechny lety budou operovány největším dopravním letadlem světa Airbusem A-380 (letecká společnost Emirates).)

Popis ubytování

Cena zahrnuje:- mezinárodní letenku Praha - Peking a Šanghaj - Praha
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
- dopravu autobusem/vlakem dle programu
- 8x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
- 1x ubytování v nočním vlaku (4 lůžková kupé)
- 9x plnou penzi /snídani, oběd, večeři/
- služby českého a místního průvodce
- vstupné dle programu
- pojištění CK proti úpadkuCena nezahrnuje:- komplexní pojištění = 88,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění storno-poplatku do 50.000,- Kč)
- povinné "spropitné" ve výši 35,- USD
- vízum do Číny = cca 2 700 Kč (od října 2019 dochází ke změně procedury žádosti o vízum; naše CK nově pro klienty připraví veškeré podklady včetně zadání vízového formuláře do on-line systému, z důvodu požadavku na otisk prstu si však žádost na vízovém centrum musí odnést každý účastník sám)Slevy a příplatky- ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 31.1.2020) = -1.000,- Kč
- ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 29.2.2020) = -600,- Kč
- komplexní pojištění = 1.056,- Kč
- 1-lůžkový pokoj = 6.200,- Kč

Program zájezdu

1. den: Odlet

V 15.55 hod. odlet z Prahy přes Dubaj do Číny.

2. den: Peking

Odpoledne přílet do čínské metropole PEKINGU. Transfer na ubytování.

3. den: Letní Palác, Velká Čínská Zeď, Ptačí Hnízdo

Prohlídka LETNÍHO PALÁCE, romantického místa ukrytého v zeleni na břehu jezera Kunming (rekreačního sídla císařského dvora). Největší atrakcí celého areálu o rozloze přes 290 ha je 8 000 jedinečných kreseb v 750 m dlouhém zastřešeném koridoru. Zastávka u VELKÉ ČÍNSKÉ ZDI, která jako obrovský kamenný hrad střežila říši před vetřelci (výstup na hradby). Vycházka malebnou CESTOU DUCHŮ lemovanou mramorovými sochami reálných i bájných zvířat, vojáků a úředníků, kteří měli v posmrtném životě císaře ochraňovat. Zastávka u Národního olympijského stadionu přezdívaného díky specifické konstrukci "PTAČÍ HNÍZDO". Večeře včetně ochutnávky pravé pekingské kachny. Návrat na ubytování.

4. den: Peking

Procházka centrem PEKINGU, jehož srdce tvoří náměstí Nebeského klidu o rozloze 40 ha s mauzoleem Mao Ce-tunga uprostřed. Prohlídka tzv. ZAKÁZANÉHO MĚSTA, bývalého reprezentativního sídla panovníků zapsaného na seznamu UNESCO. Návštěva CHRÁMU NEBES z roku 1420, ve kterém se císař dvakrát ročně modlil za dobrou úrodu. Ochutnávka tradičního čínského čaje v některém z místních obchůdků. Přejezd nočním vlakem do Si-Anu.

5. den: Si-An

Příjezd v ranních hodinách. Prohlídka města SI-AN: buddhistický klášterní komplex VELKÁ PAGODA DIVOKÉ HUSY; městské hradby, které se svou délkou a zachovalostí řadí mezi celosvětové unikáty; muslimská čtvrť s nejstarší mešitou ve vnitřní Číně (zbudovaná v typickém čínském stylu)... Ubytování.

6. den: Terakotová Armáda

Prohlídka jedné z nejvýznamnějších čínských památek, tzv. TERAKOTOVÉ ARMÁDY (více než 8 000 soch vojáků, koní a vojenských povozů k ochraně panovníka v jeho posmrtném životě). Exkurze do dílny na výrobu keramiky. Transfer na ubytování do města Luoyang.

7. den: Longmen, Shaolin

Návštěva působivého jeskynního komplexu LONGMEN (UNESCO), považovaného za nejbohatší sbírku čínského sochařského umění z 5 - 9 stol. Ve více než 2 300 jeskyních se zde nachází přes 100 000 soch a sošek Buddhy, 43 pagod a 3 600 kamenných desek s vyrytými texty nevyčíslitelné hodnoty. Výlet do legendárního kláštera SHAOLIN proslaveného mýtickým a téměř neuvěřitelným uměním místních bojovníků. Účast na nepřekonatelné show bojového umění KUNG-FU. Ubytování v Čeng-čou.

8. den: Su-Čou

Přejezd rychlovlakem (cca 5 hod. jízdy) do starobylého SU-ČOU přezdívaného díky důmyslnému systému vodních kanálů "Benátky orientu". Výlet lodí po kanálech umožňující nahlédnout do běžného života místních obyvatel. Ubytování.

9. den: Tongli

Prohlídka úchvatné Zahrady mistra rybářských sítí. Exkurze do továrny na výrobu a zpracování hedvábí. Návštěva malebného vodního města TONGLI nazývaného "Muzeum čínské historie" s typickými kamennými mosty a nezapomenutelnou atmosférou. Ubytování v Šanghaji.

10. den: Šanghaj

Prohlídka ŠANGHAJE považované za "Paříž východu": nábřeží Bund, malebné korzo na břehu řeky Huangpu, které je památkovou rezervací honosných budov evropského stylu z počátku minulého století; Nankingská třída (nejznámější obchodní tepna města); muzeum umění; fakultativně plavba lodí po řece (kontrast staré a hypermoderní zástavby města v oblasti Pudong). Návrat na ubytování.

11. den: Šanghaj

Dokončení návštěvy ŠANGHAJE (Chrám Jadeitového Buddhy, zahrada Jü Jüan, exteriér taoistického Chrámu patrona města, fakultativně dech beroucí vyhlídka z mrakodrapu Světového finančního centra - 492 m...). Transfer na letiště.

12. den: Přílet

Přílet přes Dubaj do Prahy ve 13.00 hod.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.