Karibská kráska

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Dominikánská republika
Název ubytování Karibská kráska
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 39 046 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Ubytování
Hotely odpovídající standardu 3* v posouzení organizátora - v Puerto Plata, Santo Domingo, Bavaro (nebo v okolí/ve městech) během poznávací části (celkem 7 nocí) a ve vybraném hotelu během pobytové části (7 nocí).

Pokoje
Pokoje jsou vybaveny koupelnou s WC, klimatizací, často s TV.

Strava:
Strava během poznávací části: all inclusive (4), snídaně (3) v uvedených dnech, obvykle v hotelových restauracích.
Strava během pobytové části: dle popisu vybraného hotelu. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Popis stravování

Snídaně

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem do/z Dominikánské republiky (přímý let), letištní taxy, turistický program (viz níže), přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, ubytování v hotelech dle programu: 7 nocí, stravování: All Inclusive (4), snídaně (3), transfery: letiště - hotel - letiště, služby polského zástupce během odbavení na letišti ve Varšavě, služby polsky mluvícího průvodce nebo polsky hovořícího zástupce místního kontrahenta. Během poznávací části pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, rezervační poplatky, služby místních průvodců, spropitné (cca 225 USD/os. - platí se povinně na místě), večeře, další jídla, nápoje k jídlu a jiné osobní výdaje. Možnost příplatku večeří během poznávací části (3) v rezervačním systému (nápoje za příplatek).

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Dominikánské republiky.

Název zájezdu v polském jazyce: Karaibska ślicznotka
Kód zájezdu: DARUpozornění k přeletuOdlety
Odlet z Varšavy. Sraz na letišti Okęcie, u stanoviště Rainbow 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Přelet
Komfortní letoun společnosti PLL LOT typu Dreamliner nebo jiné širokotrupé letadlo (přímý let) s možností výběru cestovní třídy. Ve třídě LOT CHARTERS Economy catering zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou). V rámci bezplatného servisu klienti obdrží také neomezené množství minerální vody. Ostatní nealkoholické nápoje, všechny alkoholické nápoje a další nabídky ze Sky menu jsou na palubě letadla za poplatek. Ve třídě LOT CHARTERS Premium a LOT CHARTERS Business je v ceně zahrnuto bohatší menu včetně vybraných alkoholických a nealkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytnou Polské Aerolinky LOT jiné letadlo v podobném standardu (přímý let). 

Standard hotelů v Dominikánské republice
Standard dominikánských hotelů může být odlišný od srovnatelné kategorie evropských hotelů.ProgramDominikánská republika - rajský ostrov ● Puerto Plata - jantarové hlavní město ostrova ● Santo Domingo - pociť smysly hlavní město ● Los Tres Ojos - kouzelný svět jeskyní ● Altos de Chavón - město postavené z korálů ● ostrov Saona - nejkrásnější karibské pláže ● Higuey - dominikánská Čenstochová ● Punta Cana - luxus na dosah ruky ● Samaná a vodopád El Limon - skutečný ráj na zemi ● pobyt v hotelech u moře

Den 1 
Sraz u stanoviště Rainbow 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Dominikánské republiky, do Puerto Plata charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem (přímý let). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu celní a pasové odbavení. Následně transfer do hotelu (All Inclusive) v okolí Puerto Plata, přenocování. 

Den 2
Volný den na opalování nebo na některý z fakultativních výletů (např. vodopády Damajagua, celý seznam výletů předloží delegát na místě). Přenocování v All Inclusive hotelu Puerto Plata.

Den 3
Po snídani a vystěhování přejezd do Puerto Plata, hlavního města „jantarového pobřeží“. Výjezd lanovkou na horu Isabel de Torres - vizitku Puerto Plata (výjezd závisí na počtu zájemců a provozu lanovky). Následně návštěva továrny na výrobu rumu Brugal, kde se seznámíme s tajemstvím výroby oblíbeného nápoje Dominikánců. Poté přejezd do centra a procházka hlavním náměstím starého města, kde stojí katedrála a historické domy v charakteristickém viktoriánském stylu. Přechod k přímořskému bulváru El Malecón a k výběžku, na kterém stojí pevnost sv. Filipa ze 16. století a současný amfiteátr, který je známý díky každoročnímu hudebnímu festivalu Merengue. Následně přejezd zemědělským údolím Cibao ve směru Santiago de los Caballeros. Úrodná půda v této oblasti umožňuje pěstování tabáku, který se pak díky sušení, kvašení a řezání stává aromatickým, ručně baleným doutníkem. Tradice kouření v Dominikánské republice sahá až do doby indiánů Taínů. Navštívíme továrnu na výrobu doutníků La Aurora, která nepřetržitě produkuje nejslavnější dominikánské doutníky více než 100 let. Návštěva galerie a obchodu (návštěva pouze pro dospělé). V tento den ochutnáme také dominikánský rum. Transfer do Santo Domingo. Přenocování v hotelu v okolí Santo Domingo; večeře (fakultativně). (Trasa cca 300 km)

Den 4
Po snídani prohlídka hlavního města republiky Santo Dominga. Během procházky koloniálním starým městem navštívíme mimo jiné: první katedrálu v Novém světě, pozůstatky nejstarší nemocnice, malebné zříceniny františkánského kláštera, první univerzitu v dominikánském klášteře. Následně navštívíme ulici Dam: Fortaleza Ozama - nejstarší vojenský komplex v Novém světě, dům guvernéra Nicolase de Ovanda, Národní panteon (Pantheon Nacional), Casas Reales se slunečními hodinami (většinu objektů si prohlídneme zvenčí). Poté Plaza de España s prohlídkou Alcázar de Colón. Přejezd do východní části hlavního města, kde uvidíme monumentální Faro de Colon s hrobkou Kolumba a navštívíme vápencové jeskyně s několika okouzlujícími jezírky zvanými Los Tres Ojos. Návrat zpět do centra a panoramatický přejezd přímořskou promenádou Malecon, kolem Gate of Mercy (Brány milosrdenství), Věže pocty, Národního panteonu. Poté dojezd k Puerta del Conde a vstup k Oltáři vlasti, kde byli pochováni největší hrdinové Dominikánské republiky. Volný čas na pěší promenádě Calle del Conde, která je barevná, plná různých jídelen a obchodů se suvenýry. Návrat do hotelu v okolí Santo Domingo, přenocování; večeře (fakultativně). (Trasa cca 20 km)

Den 5
Po snídani a vystěhování přejezd do přístavu ve stylovém městě Bayahibe, odkud se vydáme na plavbu katamaránem podél Národního parku Cotubanamá na ostrov Saona, nejznámější atrakci Dominikánské republiky. Díky nejkrásnějším plážím v Karibiku ostrov denně navštíví mnoho turistů. Během cesty koupání v přírodním bazénu a možnost pozorování hvězdic (pod vodou). Na ostrově volný čas na oběd, odpočinek pod palmami, procházku po perlově bílém jemném písku, koupání v azurové vodě. Návrat při rytmech merengue a bachaty. Po plavbě návrat do města Bayahibe. Pro zájemce (za poplatek cca 30 USD) přejezd do městečka Altos de Chavón - postaveného z korálů. Jedná se o rekonstrukci budov ze 16. století, stylizovaných do italské vesnice nacházející se nad hlubokou roklí, vytvořenou řekou Rio Chavón. Mezi dlážděnými uličkami posázenými ibiškem a bugenvileou lze najít kostel, amfiteátr pro více než 5000 lidí, restaurace, galerie a obchody s rukodělnými výrobky. Následně procházka, transfer do hotelu v okolí La Romana, přenocování; večeře (fakultativně). (Trasa cca 270 km)
 
Den 6
Po snídani přejezd ve směru Higuey. Během cesty návštěva vesnické školy a ranče, kde bude ochutnávka tropického ovoce, kakaa a kávy. V Higuey prohlídka baziliky Nuestra Señora de la Altagracia, zvané dominikánskou Čenstochovou. Toto místo navštíví každoročně tisíce poutníků, navštívil ho také papež Jan Pavel II. Přejezd na pláž v okolí Punta Cana - do luxusního a nejznámějšího letoviska v Dominikánské republice. Toto místo přitahuje každoročně miliony turistů díky jedněm z nejkrásnějších pláží na světě, fantastickým korálovým útesům a vodě tyrkysové barvy. Následně pro zájemce fakultativní výlet (za příplatek cca 35 USD) s přejezdem do Boca de Yuma, krátkou plavbou po řece Yuma a návštěvou jeskyní Bernarda. Transfer do hotelu (All Inlcusive) v okolí Bavaro/Punta Cana, přenocování. 

Den 7
Po snídani a vystěhování přejezd do Sabana de La Mar, odkud poplujeme katamaránem do Národního parku Los Haitises. Během plavby po zátoce Samana budeme moci vidět vápencové kužely zarostlé tropickou vegetací - mogoty, kanály mezi mangrovovými lesy vytvářející úžasný dojem, jeskyně s malbami indiánů Taino a desítky exotických ptáků. Doplujeme do přístavu Santa Barbara v Samaně (během plavby jsou zavazadla převáženy na katamaránu). Přejezd autokarem na ranč, odkud pojedeme na koních k vodopádu El Limon. Volný čas na fotografování a koupání pod vodopádem. Návrat na ranč, přestávka na oběd (za poplatek cca 30 USD). Následně transfer do hotelu (All Inclusive) v okolí Puerto Plata/Sosua, přenocování. 

Den 8
Po snídani vystěhování (odhlášení do 10:00 hodin) a transfer na letiště v Puerto Plata. Odlet do Polska. Pro klienty, kteří si rezervovali dodatečně týdenní pobyt - transfer do vybraného hotelu.

Upozornění!
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.