Vánoce a Silvestr na kole v Dominikánské Republice

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Dominikánská republika
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 63 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Karibik je rájem všech dovolenkářů vyhledávajících příjemné tropické klima se spoustou vodních radovánek. Nás cyklisty však překvapí i po jiných stránkách. Stačí se trochu vzdálit od přeplněných plážových resortů a hned objevíme Karibik jiný - autentický, plný života a překrásné přírody. Pláže na ostrově Samaná patří k dosud neobjeveným pokladům, vodopády a křišťálové tůně v tropické džungli jsou příjemným zpestřením k téměř každodennímu koupání v teplém azurovém moři. Kolo nám bude skvělým společníkem při každodenních lenošivých etapách, které nás provedou mezi rybářskými vesničkami, malými ranči, kakaovými či kávovými plantážemi, divokými střípky džungle, hudbou drnčícími kiosky nabízejícími přeslazenou kávu, výtečný karibský rum či až mrazivě chlazené pivo El Presidente. Samozřejmě dojde i na koloniální památky z dob Kryštofa Kolumba, neboť ostrov Hispaniola byl první zastávkou jeho regaty při slavných objevitelských plavbách.Upozornění:Od 15. září se návštěvníci Dominikánské republiky nemusí prokazovat negativním PCR testem při příletu do země. Místo toho se bude na náhodně vybraných testujících provádět rychlý neinvazivní dechový test.Od 15. září do 31. prosince 2020 jsou turisté také chráněni cestovním pojištěním, které jim bude poskytnuto při registraci v hotelu. Toto pojištění hradí výlohy v případě nákazy COVID-19. V případě jakéhokoliv problému budou Vaše výlohy hrazeny dominikánským státem (včetně změny letu, prodloužení pobytu atp.).Informace k návratu ze země aktualizuje české MZV, aktuálně DR na semaforu spadá do zemí červených (stejně jako téměř všechny země mimo EU), tj. po návratu je nutná karanténa/test.V ceně nezahrnuto:přeprava kola letadlem (cca 2x100 EUR) - bude upřesněno po zakoupení letenek, vstupné do národních parků, fakultativní programy (šnorchlování, potápění, canyoning).Letenky:Letecké spojení je plánováno s odletem (příletem) z Mnichova. Transfer Praha-Mnichov-Praha je v ceně zájezdu a bude zajištěn naší CK.Průvodce:Jarda LhotaVelikost skupiny:10–15 účastníků

Popis stravování

snídaně

Popis ubytování

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Program zájezdu

1. den

Letecky Mnichov–Punta Cana; krátký přejezd do hotelu v oblasti Bavaro a nocleh.

2. den

Dopoledne sestavení kol, první koupání v moři a následný transfer do vesničky El Cedro; na kole přes Playa Limón a kolem stejnojmenné laguny do Miches – malé rybářské osady na jižní břehu zátoky Bahía de Samaná (30 km/ ↑ 300 m); pro nadšence možnost výjezdu na vyhlídku Montana Redonda (300 m), odkud se otevírá panoramatický výhled na okolní hory a moře.

3. den

Po asfaltové silnici s minimálním provozem pokračujeme do zapadlého městečka Sabana de la Mar; cestu vlnící se podél moře lemují rýžová políčka, palmové háje a četné vesničky, jejichž barevné comedores a z reproduktorů nepřetržitě hrající hlasitá merengue nás co chvíli nutí k zastavení; dojezd do NP Los Haitises (53 km/ ↑ 400 m).

4. den

Dopoledne je určené na prohlídku NP Los Haitises - ať už na kajaku nebo motorovou lodí projedeme mangrovými háji, budeme pozorovat divoké ptactvo a můžeme se dostat až k jeskyním skrývající staleté taínské malby; pro ty více lenošivé se nabízí dopolední koupání v traventinových jezírkách hotelového komplexu; trajektem přeplujeme záliv Bahía de Samaná, občerstvíme se v přístavním městečku SantaBarbara a poté na kole dojedeme na sever polostrova Samaná na ospalou pláž Playa El Valle (26 km/ ↑ 400 m).

5. den

Malebná cyklistika v tropických kulisách poloostrova Samaná: vodopády Cascada Lulu, zapadlé rybářské vesničky na pobřeží, plážové bary nabízející kulinářské speciality a míchané nápoje; ubytování na dvě noci na samém konci silnice v ospalé vesničce Las Galeras (36 km/ ↑ 650 m).

6. den

Snový volný den v oblasti Las Galeras: bílé pláže a kokosové palmy, plážové bary, fakultativně lodičkou za šnorchlováním nebo potápěním na blízké korálové útesy; možnost cyklistického výletu do zátoky La Boca del Diablo nebo na proslulou pláž Playa Rincón (0–50 km).

7. den

Po pobřežní silnici se vracíme zpět do velrybího města Santa Barbara; cestou možnost koupání v soustavě malých vodopádků u vesnice Los Cacaos nebo fakultativně výlet lodičkou na turisticky proslulý ostrov Cayo Levantado (Bacardi Island); večerní procházka po přímořské promenádě (30 km/ ↑ 500 m).

8. den

Přejíždíme poloostrov Samaná a zvlněnou silničkou mezi kakaovými plantážemi míříme do kosmopolitní přímořské vísky Las Terranas s početnou francouzsko-italskou enklávou; cestou zastávka u padesátidvoumetrového vodopádu El Limón (40 km/ ↑ 750 m).

9. den

Opouštíme přímořskou krajinu a noříme se do zemědělských oblastí v okolí řeky Río Nagua; projíždíme cestičkami mezi rýžovými nebo maniokovými políčky, pozorujeme bílé volavky, buvoly a venkovský život v barevných vesničkách (51 km/ ↑ 550 m).

10. den

Ráno začneme v rušném pobřežním městě Nagua; přejedeme ústí řeky Río Boba a stočíme se do vnitrozemí; krajinou dobře udržovaných farem pěstujících kávu, rýži a kakao, malých pueblos a dobytčích rančů míříme do okouzlujícího přímořského městečka Río San Juan; ubytování na dvě noci (61 km/ ↑ 700 m).

11. den

Volný den v oblasti Río San Juan a Bahía Blanca: na kole na Playa Preciosa a Playa Grande; fakultativně lodičkou do mangrovové rezervace v oblasti hluboké zátoky Laguny Gri-Gri; lenošení na terase omšelého koloniálního hotelu Bahía Blanca (0-25 km).

12. den

Závěrečná cyklistická etapa do přímořského letoviska Sosúa; variantně podél pobřeží nebo zemědělskou kopcovitou krajinou; ubytování na dvě noci (80 km/ ↑ 1300 m).

13. den

Den určený k posledním plážovým radovánkám, výletu do města Puerto Plata (již bez kol) s typickou viktoriánskou architekturou či fakultativně zařazení fenomenálního canyoningu na řece Damajagua – soustavě 27 vodopádů a vodopádků. 

14.–15. den

Letecky Puerto Plata nebo Santo Domingo–Mnichov.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.