Egypt, Izrael a Jordánsko

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Egypt, Taba
Název ubytování Egypt, Izrael a Jordánsko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 25 209 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Výhody nabídky 1Kulturní, historické a přírodní dědictví Egypta a Jordánska Výhody nabídky 2Koupání v Mrtvém moři Výhody nabídky 3Návštěva Petry a Arabské pouštěVýhody nabídky 4Jeruzalém - město 3 náboženství Výhody nabídky 5Profesionální česky mluvící průvodceProgram zájezduDen 1: Odlet z Prahy do Taby, transfer do hotelu. Ubytování, volný čas, večeře.
Den 2: Ranní přejezd egyptsko-izraelské hranice a odjezd k Mrtvému moři. Mrtvé moře přitahuje zájem návštěvníků už po tisíce let. Na tomto místě se ukrýval Král David, bylo to jedno z prvních léčebných míst na světě a zdroj mnoha produktů používaných v různých oblastech od mumifikace v Egyptě až po hnojiva. Výjezd lanovkou do Masady, to je starověká pevnost na vrcholu skalního útesu. Pevnost byla postavena Herodem Velikým v 1. století př. n. l., během první židovské války se Masada stala posledním místem odporu židovských povstalců proti Římanům. Odjezd do Betléma. Ubytování a večeře v hotelu. Fakultativně za příplatek: "Noční Jeruzalém"
Den 3: Po snídani prohlídka Betléma - místa narození Krista včetně návštěvy Baziliky Narození Páně, následně návštěva Jeruzaléma, posvátného města tří náboženství - Olivová hora s nejstarším židovským doposud používaným hřbitovem na světě, nejposvátnější křesťanské místo na zemi - Chrám Božího hrobu, nejposvátnější místo judaismu Zeď nářků, Via Dolorosa aneb Křížová cesta, místo Poslední večeře Páně - Hora Sion, návštěva vyhlášených trhů ve Starém městě. Návrat do hotelu, večeře.
Den 4: Odjezd do Tel Avivu, panoramatická prohlídka města, dále prohlídka přístavu Caesarea, jehož největší doba slávy byla za vlády Heroda Velikého. Zachovaly se zde zříceniny starobylých budov, včetně ohromného amfiteátru, kde se dodnes konají představení, a také  krásný akvadukt ze 2. st ležící u Středozemního moře. Dále prohlídka přístavu Akko, jednoho z nejstarších mořských přístavů na světě. Návštěva Citadely a procházka po starém městě. Přejezd do Haify, prohlídka kláštera Stella Maris a Eliášovy jeskyně. Následně Nazaret - prohlídka památek: kostel sv. Josefa a bazilika Zvěstování Panny Marie - největší křesťanská bazilika na Blízkém východě. Ubytování v hotelu v blízkosti Galilejského jezera, večeře.
Den 5: Po snídani odjezd do Jordánska přes hraniční přechod Sheikh Hussein Bridge. Návštěva města Jerash (Gerasa), „Pompejí Východu“, jednoho z nejzachovalejších měst Římské říše. Přejezd do hlavního města Jordánska - Ammanu spojený s jeho návštěvou – římské divadlo, muzeum a citadela s výhledem na město. Ubytování a večeře v hotelu.
Den 6: přejezd tři tisíce let starou „královskou cestou“, která je nyní jednou z hlavních silnic v Jordánsku. Prohlídka Madaby s kostelem sv. Jiří, kde se nachází nejstarší dochovaná byzantská mozaika - Mapa z Madaby složená téměř se dvou milionů kamínků. Přejezd do Petry a prohlídka tohoto starodávného nabatejského města vytesaného do skal, zapsaného na seznam světového dědictví UNESCO. Město původně vzniklo jako pohřebiště v dokonale krytém místě, kde se setkávají tři údolí. Nejznámější dominantou Petry je budova Pokladnice, která se nachází hned po východu ze soutěsky Sík. Nejvíce hlavních památek se nachází do jednoho kilometru od Pokladnice - hrobky, amfiteátr, Hadriánova brána či pozůstatky byzantského kostela s velkým množství skvěle dochovaných fresek. Ubytování a večeře v hotelu.
Den 7: Odjezd do přírodní rezervace Wadi Rum. Geograficky je součástí Arabské pouště s nejruději zabarveným pískem na světě. Fakultativně za příplatek: Jeep safari 4x4 během kterého můžete obdivovat obrovské okrové skalní hory, krásně tvarované atmosférickými podmínkami.
Přejezd do Akaby, volný čas. Přejezd trajektem nebo autokarem přes Izrael do Taby. Ubytování v hotelu, večeře.
Den 8: Individuální program. Transfer na letiště. Odlet do Prahy. FakultativněNoční Jeruzalém - cca 35 USDPlavba po Galilejském moři - cca 30 USDJeep Safari v poušti Wadi Rum 4x4 - cca 45 USD Příplatek za jednolůžkový pokoj: 4.490KčCena zahrnuje7 ubytování v hotelu *** v pokojí s příslušenstvím dle programu
7 polopenzí dle progamu
Leteckou přepravu Praha – Taba – Praha včetně tax a poplatků
Transfery dle programČesky mluvící průvodceInformacePovinné poplatky splatné na místě u průvodce: vstupy do památek, místní průvodci, hraniční poplatky, vstupní a výstupní taxy: 262 USDTipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.