Plavba po Nilu s pobytem u moře

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Egypt, Plavby po Nilu
Název ubytování Plavba po Nilu s pobytem u moře
Typ ubytování Dle Programu
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem od 42 790 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis lokality ubytování

Popis destinacePlavba po Nilu, podél břehů nilského údolí s bujnou vegetací, obklopeného zlatými dunami, a prohlídka památníků starověkého Egypta, jako jsou například Kom Ombo a Abú Simbel, patří k nejsilnějším turistickým zážitkům. Vzbuďte se do měkkého světla jitřního slunce, načerpejte z něj teplo a ochlaďte se v bazénu na palubě výletní lodi; sledujte rybáře vrhající sítě, farmáře obdělávající pole, let ptáků i vodní buvoly, kteří si na oplátku líně prohlížejí vás. Zarezervujte si plavbu po Nilu a možná poodkryjete další roušku tajemství, které skrývá starověký Egypt.

Chcete-li v Egyptě zažít kratší, ale stále velmi inspirující plavbu, zkuste krátké plavby felukách v Asuánu, Luxoru nebo v Káhiře, nebo to vezměte za jiný konec a vychutnejte si nezapomenutelnou noc na palubě jedné z luxusních restauračních lodí v egyptském hlavním městě.

Luxor, kdysi hlavní město starověkého Egypta, je dnes známý jako „největší muzeum pod širým nebem na celém světě“. Hrobka Tutanchamona v Údolí králů, úžasný výhled na majestátní chrámové komplexy Karnaku a Luxoru při západu slunce, vzrušující i zábavné plavby po Nilu, Luxor je perfektní volbou pro každého, kdo hledá kulturní vyžití. Východní břeh se postupně rozrostl v moderní město, které si zachovalo bujnou zeleň, tradiční bazar i fantastické výhled na Nil. Na Východním břehu stojí hotely, které patří k nejlepším v Egyptě, najdete zde skvělé lázně i golfové hřiště. Na Západním břehu najdete známé pohřebiště a zádušní chrámy: hlavními památkami Západního břehu v Luxoru jsou Údolí králů, Údolí královen, vesnice dělníků a chrám v Medínet Habu. V mytologii starověkého Egypta symbolizoval západ slunce cestu do posmrtného života, proto bylo pohřbívání mrtvých na západním břehu Nilu v souladu s touto symbolikou.

Asuán, který leží 899 kilometrů jižně od Káhiry, je poklidné místo v Nilském údolí, kde je řeka Nil majestátnější než kdekoliv jinde, protéká mezi žulovými skalami a obtéká zelené ostrovy pokryté palmovými háji a tropickými rostlinami. Asuán je považován za absolutně nejoblíbenější zimní turistickou destinaci. Navíc budete překvapeni, až uvidíte, kolik památek a zajímavých lokalit může toto malé město nabídnout. Zvažte plavbu k Chrámu bohyně Eset na ostrově Fílé, prohlídku mauzolea Agy Chána a exkurzi do kláštera svatého Simeona.

Malé městečko Abú Simbel leží 280 kilometrů jižně od Asuánu a pouhých 40 kilometrů severně od hranic se Súdánem. Přestože zde stojí několik hotelů, je Abú Simbel turisty jako prázdninová destinace často přehlíženo. Většina turistů dává přednost návštěvě núbijského města v rámci jednodenního výletu z Káhiry nebo výletní plavby po Nilu či Násirově jezeře. Majestátní chrámy v Abú Simbelu, posazené na vrcholku hory a shlížející na řeku Nil, patří k památkám zapsaným na seznamu světového dědictví UNESCO.

Program zájezdu

2. den

Volný program u moře s odpočinkem. Noc v hotelu v Hurghadě.

3. den

Brzký ranní odjezd z Hurghady do Luxoru, ubytování na lodi před obědem. Noc na lodi.Možnost výletu za příplatek: Návštěva chrámů v Luxoru včetně Karnaku, největšího chrámového komplexu v Egyptě, založený Senusretem I. kolem 1950 př. n. l. a postupně stavěný a rozšiřovaný po dobu asi 1500 let.

4. den

Plavba do Edfu a noc na lodi.Možnost výletu za příplatek: Návštěva západního břehu Nilu. Prohlídka Údolí Králů, které v dobách starověkého Egypta sloužilo jako pohřebiště faraonů a mocných šlechticů a chrámu Hatšepsut.

5. den

Plavba do Asuánu a noc na lodi.Možnost výletu za příplatek: Návštěva Edfu a stejnojmenného chrámu, kde pobývala i samotná Kleopatra, Byl vybudován za vlády Ptolemaiovců. Návštěva chrámu Kom Ombo.

6. den

Den a noc na lodi.Možnost výletu za příplatek: Návštěva chrámu Philae, Nedokončeného Obelisku a přehrady

7. den

Po snídaní vylodění a transfer do Hurghady. Noc v hotelu v Hurghadě.

8. den

Volné dopoledne. Odlet zpět do Prahy.

Poznámka

Ceny výletů za příplatek:Balíček PLUS: všechny výše zmíněné výlety na příplatek - 326USD/osobaZákladní Balíček : chrám v Karnaku, Údolí Králů, chrám Hatšepsut, Memenovy kolosy, chrám Kom Ombo, chrám Philae - 285USD/osobaCeny platí při minimální účastí 2 osob.Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.