Helsinky a Tallin

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Estonsko, Evropa, Estonsko
Ubytování Tallin hotel pznávací
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 23 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Informace o zájezdu:Tallinn je unikátní, nejevropštěji vyhlížející město Pobaltí, kde se snoubí stará architektura s novou. Horní staré město je jedinečné kompaktností středověkého stylu. Zcela za vámi zůstane hektická současnost, pokud vstoupíte do ticha dlážděných uliček, tajuplných schodišť a kuriózních starousedlíků. Překvapení vás tu čekají na každém rohu. Helsinki leží na skutečné kulturní křižovatce Východu a Západu, což se bezprostředně odráží na tváři zeleného a živého hlavního města Finska.Minimální počet účastníků:8 osob.

Popis lokality ubytování

Základní informace o destinaci:Estonsko je jedna ze tří pobaltských zemí, která je dodnes turisty téměř nepoznaná. Díky tomu těm několika málo cestovatelům, kteří sem zamíří, nabízí dovolenou bez davů turistů a přecpaných turistických atrakcí, krásnou přírodu v čele s malebným baltským pobřežím a také skvostné hlavní město Tallinn s úžasným historickým jádrem, které je zapsáno na seznam UNESCO. Návštěvu Estonska doporučujeme spojit i se sousední Litvou a Lotyšskem. Od nejsevernější části Estonska je to k jižním hranicím Litvy jen 650 km a při jedné expedici si tak rovnou odškrtnete tři evropské země. Máte-li dostatek času, trajekty se lze dostat i do zemí Skandinávského poloostrova a procestovat tak během jedné cesty můžete skutečně pořádný kus Evropy.

Program zájezdu

Program zájezdu:

1. den přílet do Helsinek První den odpoledne přílet do Helsinek. Ubytování v hotelu 3* v centru města na 1 noc se snídaní. 2. den Helsinky Po snídani 3 hodinová prohlídka Helsinek. Helsinky jsou jedinečným přímořským městem, které je tvořeno množstvím zálivů, členitým pobřežím a spoustou malých ostrůvků. Založeny byly v roce 1550 při ústí řeky Vantaa, nejsou tudíž nijak starobylé, ale vaše srdce si dokážou získat spoustou jiných předností. Centrum města dnes tvoří rozlehlé náměstí Senaatintori, které obklopují majestátní budovy z 19. století. Bylo postaveno po vzoru Petrohradu a jeho hlavní dominantou je neoklasicistní katedrála Tuomiokirkko. Před katedrálou stojí socha Alexandra II., který uznal finštinu jako úřední jazyk. Pokud se rozhodnete katedrálu navštívit, připravte se na výstup po cca 60 vysokých schodech. Odměnou za námahu vám pak bude nádherný výhled na celé město. Naproti v ulici můžete navštívit koncertní halu Finlandia talo. Nedaleko katedrály nechala pravoslavná církev vystavět červený chrám Zesnutí Panny Marie. Odpoledne nebo navečer poté trajektem do Tallinu (cca. 3 hodinová plavba). Ubytování v Tallinu v hotelu 3* na 2 noci se snídaní. 3. den Tallinn Estonsko Dopoledne 3 hodinová prohlídka Tallinu. Staré město (Vanalinn) je téměř ze dvou třetin zachováno v původní podobě hanzovního města a zachovala se i velká část původního opevnění. Ve starém městě jsou významné kostely Niguliste kirik, Püha Vaimu kirik, Oleviste kirik a klášter Dominikánů. Městu vévodí mohutná gotická radnice, dále jsou významné hanzovní budovy Gildy Sv. Olafa a Velké Gildy. Radniční lékárna (Raeapteek) v Tallinnu funguje nepřetržitě od roku 1415 a je nejdéle fungující lékárnou v Evropě. Na hradním vrchu Toompea stojí Malý hrad (Väike linnus), který je obklopen celou opevněnou čtvrtí tzv. Velkého hradu (Suur linnus). Hrady zahrnují kromě mohutného opevnění také řadu církevních i obytných budov. Dominantou hradu je gotická katedrála Panny Marie, na okraji kopce je jako symbol ruské moci také pravoslavný kostel Alexandra Něvského z 19. století. 4. den Tallin a odlet Po snídani volné dopoledne, kolem poledne transfer na letiště a odlet přes Helsinki do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.