Etiopie - Historický sever a etnický jih

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Etiopie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 70 400 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Historické památky severu. Prodloužení o etnicky nejpůvodnější část země.

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky do ETIOPIE. Hlavní město Addis Abeba - podle času příletu nocleh v Addis Abebě v hotelu se snídaní. Po krátké přestávce odlet do města Bahir Dar. Město na Modrém Nilu. Vodopády Tiss Issat. Modrý Nil. Projdeme se po kamenném portugalském mostě nad nekonečnou vodní hladinou. Zajímavé vesničky domorodců.

3. den

Lodě z"papyru nazývané tankwas. Výlet k pramenům Modrého Nilu. Šance na hrochy. Jezero Tana - nejvýše položené jezero Afriky. Lodí ke koptským klášterům Ura Kidane Mehret a Kebran Gabriel. Nocleh v Bahir Dar.

4. den

Přejezd rozmanitou krajinou do císařského Gondaru, centra kultury. Odlišné tváře Gondaru. Komplex šesti hradů. Fasilidův hrad"(UNESCO) -"opevněný kolos, na kterém se kuriózně podepsala portugalská a indická architektura. Vodní lázně a palác. Kostel" Debre Birhan Selassie. Chrám s unikátními freskami ze 17. století. Palác královny Mentuwab, místo, kde strávil několik let i známý britský objevitel pramenů Nilu James Bruce. Nocleh v Gondaru.

5. den

Letecky do Axumu"(UNESCO), nejstaršího města Etiopie. Pod námi scenérie Simienských hor s nejvyšším vrcholem Ras Dashen (4 543 m). Dle Homéra zde bohové hráli šachy se skalními věžemi. Svatý Axum - sídlo legendární královny ze Sáby (UNESCO). Axumské království. Kamenné obelisky - unikátní svědkové minulosti. Prohlídka Axumu. Granitové stély. Hrobky krále Ramha. Koupele královny ze Sáby. Nocleh v Axumu.

6. den

Letecky do Lalibely. Odpolední prohlídka kláštera Nakuto Laab ze 13. století. Kávový obřad s tradiční přípravou kávy, která má kořeny právě v Etiopii. Nocleh v"Lalibele.

7. den

Světový unikát architektury. Chrámový komplex nemající srovnání. Jedenáct skalních chrámů vytesaných ve 12. století. Další z divů světa pod patronátem UNESCO. Vizuálně nejzajímavější kostel Svatého Jiří. Působivá atmosféra církevních obřadů, která pohltí. Budeme mít štěstí na mimořádnou slavnost? Nocleh v"Lalibele.

8. - 9. den

Letecky do Addis Abeby. Poslední nákupy."Večerní odlet. Letecký návrat domů krátké varianty.

9. den

Z Addis Abeby přesun do Arba Minch nazývaného nejhezčím místem Afriky, v okolí 40 minerálních pramenů. Po cestě projedeme územím několika zajímavých etnik. Podle časových možností zastávka v okolních vesnicích nebo na tradičním tržišti. Nádherné scenérie s jezery. Nocleh v Arba Minch.

10. den

Ranní výjezd do hor. Vesnice Chencha, kde žije kmen Dorso. Obří bambusové chýše, pozoruhodné konstrukce evokující včelí úly či sloní hlavy. Zručnost místních dívek a žen, ručně tkané barevné látky. Pro odvážnější jedince - ochutnávka místní pálenky. Jezero Chamo. Nocleh v"Arba Minch.

11. den

Celodenní jízda pozoruhodnou krajinou do hlavního města oblasti Omo, Jinka. Návštěva etnografického muzea. Tento den či při odjezdu kmen Ari. Na jih od Jinky žijí nejpestřejší etnické skupiny. Nocleh ve městě Jinka.

12. den

Cesta přes"NP Mago. Šance na slony, buvoly. Dostaneme se k Mursi, bizarnímu kmeni s odlišnými rituály? Ženy s destičkami ve rtu i v uších, šokující účesy. Drsná atmosféra nahých těl s puškami. Nocleh ve městě Jinka.

13. den

Po snídani odjezd z"Jinka směr Konso (UNESCO). „New York“ - přírodní útvar vytvořený staletou erozí. Průjezd krajinou s"domorodými vesnicemi, jedinečné strmé terasy políček s"tajemnými sochami předků Waga. Návštěva krále Konsů a jeho sídla - pozoruhodná dřevěná opevnění. Návrat do Arba Minch.

14. den

Přesun malebnou krajinou do Ziwai. Nocleh v"Ziwai.

15. den

Ranní atmosféra u jezera Ziwai s rybářským trhem, hejna vodních ptáků (pelikáni, kormoráni, nilské husy, ledňáčci). Návrat do Addis Abeby. Večerní odlet domů.

16. den

Letecký návrat domů.



Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.