Etiopie - Nejzajímavější kmeny a památky na severu

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Etiopie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 65 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Etnicky nejpozoruhodnější a nejpůvodnější země černé Afriky.

Program zájezdu

1. den

Letecky do ETIOPIE. Addis Abeba. První seznámení s etiopskou kulturou. "

2. den

Přejezd savanou podél jezer Velké příkopové propadliny Shalla a Abyata. Ráj ornitologů. Etnikum Oromo. Kolem alkalického jezera Langano - jediného v"oblasti příkopové propadliny, kde nehrozí krokodýli. Přes"Shashemane, města s početnou populací jamajských rastafariánů. Nocleh v Awassa.

3. den

Awassa, městečko na březích krásného jezera. Rybí trh s vodními ptáky (marabu, pelikáni, nilské husy, ledňáčci), šance vidět a fotografovat guerézy pláštíkové. Cesta pohádkovou krajinou do Arba Minch.

4. den

Jinka, hlavní město oblasti Omo"– návštěva etnografického muzea. Tento den či při odjezdu kmen Ari. Na jih od Jinky se nacházejí nejpestřejší etnické skupiny.

5. den

NP Mago. Šance na africká zvířata. Dostaneme se k Mursi, bizarnímu kmeni s odlišnými rituály? Ženy s destičkami ve rtu i v uších, šokující zdobení. Drsná atmosféra nahých těl s puškami.

6. den

Kay Afer (Rudá země) a území kmene Bana. Turmi, centrum kmene Hamar.

7. - 8. den

Omo s krokodýly. Omorate - kmen Geleb. Desanečové - pastevci dolního toku řeky Omo, dolní tok řeky Omo je pod patronátem UNESCO. Nomádi s primitivními chýšemi z kůží. Karo - svérázný svět nahých pomalovaných těl. Obří termitiště. Kmen Bana. Ženy oblečené v kůžích, kloboučky z tykví. Turmi - hrdí a krásní Hamarové, ozdoba jihu. Ženy s vlasy potřenými rudou hlinkou a výrazným jizvením těl. Muži s hliněnými účesy zdobenými pštrosími pery. Šance na tradiční slavnosti spojené s přeskakováním krav. "

9. den

Přejezd do Konso"(UNESCO). Západní Konsové soupeřící s pasteveckým kmenem Tsamai. „New York“ - přírodní útvar vytvořený staletou erozí. Dřevěná opevnění. Král Konsů a jeho zajímavé „sídlo“. Strmé terasy jedinečné ve východní Africe. Napínavý průjezd vádí řek. Konso - domorodé vesnice s tajemnými sochami předků Waga. Přejezd do Arba Minch."

10. den

Pohádková krajina okolí jezer Abaya a Chamo. Arba Minch - nejkrásnější Afrika (nejen podle knih), v okolí 40 minerálních pramenů, které daly místu jméno. Chencha. Výjezd džípem vysoko do hor – „africký Nepál“. Kmen Dorso, obří bambusové chýše jedinečné konstrukce evokující včelí úly či sloní hlavy. Zručnost místních dívek a žen dokazují ručně tkané barevné látky.

11. den

Celodenní přejezd do Shashemane.

12. den

Ze"Shashemane pokračování na východ do Dinsho. Fakultativní výlet do rezervace Bale s možností pozorování endemických nyal horských, lesoňů menelikových. Dále do Goba v oblasti NP Bale. Při stoupání do hor šance na první větší zvířata a endemické ptáky. Příjezd a nocleh v Goba (2"600 m).

13. den

Ráno výjezd na náhorní planinu Sanetti Plateau v"pohoří Bale. Jeden z"nejscéničtějších národních parků černého kontinentu. Oblast výskytu nejvzácnější šelmy Afriky, vlčka etiopského. Přejezd náhorní plošiny, pozorování ptáků. Výhledy na druhou nejvyšší horu Etiopie, vznešené prehistorické endemické lobelie. Sjezd do nižších pater parku do oblasti horských lesů. Zastávka v oromské vesnici. Večerní návrat zpět do Goba.

14. den

Přesun do Dinsho. Pokračování přes Shashemane do Ziwai. Pozorování vodního ptactva kolem rybího trhu na břehu jezera.

15. den

Putování za vyvrcholením akce do Addis Abeby.

16. den

Letecký návrat domů (v případě kratší varianty zájezdu).

16. den

Ranní přesun severně od hlavního města do oblasti Debre Lebanos. Odpolední výšlap podél skalního zlomu, úžasné pohledy do rozsáhlých údolí přítoku Nilu. Sukulentní vegetace, šance na dravé ptáky, damany a možná I endemické dželady hnědé. Spánek v jednoduchých chatkách na okraji skalního masívu.

17. den

Cesta do exotického města Bahir Dar, na březích jezera Tana - nejvýše položeného jezera Afriky. Překročení údolí Modrého Nilu, překonáme výškový rozdíl 1"500 m.

18. den

Lodě z"papyru nazývané tankwas. Lodí ke koptským klášterům. Návštěva Betre Mariam. Mystické ostrovy jezera. Prameny Modrého Nilu, šance na hrochy a krokodýly. Vodopády Modrého Nilu Tiss Issat, kde se voda řítí v šíři 400 metrů. Kamenný portugalský most. Nocleh v Bahir Dar. "

19. den

Malebnou krajinou do císařského Gondaru. Odvěké centrum kultury, sídlo habešského císaře. Fasilidův hradní komplex Fasil Ghebbia (UNESCO) místní vodní lázně. Prvky maurské a indické architektury. Kostel Debre Birhan Selassie. Chrámy s unikátními freskami a ikonami. Palác královny Mentuwab.

20. - 22. den

Cesta k chrámovému komplexu Lalibela z 12.století (UNESCO). Jedno z nejposvátnějších míst etiopské křesťanské kultury. Jedenáct monolitických skalních chrámů. „Osmý div světa“. Působivá atmosféra církevních obřadů, která pohltí.

23. - 24. den

Přejezd z Lalibely tzv. „východní cestou” zpět do hlavního města Addis Abeby. Po cestě absolvujeme jeden nocleh v hotelu ve městě Dessie nebo Kombolcha. Letecký návrat z"Addis Abeby domů.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.