Etiopie - Proláklina Danakil a svátek Timkat

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Etiopie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 85 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Křesťanská slavnost Timkat a přírodní unikát Danakilská proláklina.

Program zájezdu

1. den

Letecky do ETIOPIE. Hlavní město Addis Abeba. První seznámení s etiopskou kulturou. Ochutnáme první indžaru? Nocleh v"Addis Abeba.

2. den

Dopolední prohlídka zajímavostí hlavního města. Národní muzeum se slavnou “Lucy” (Australopithecus afarensis). Jedinečná historie Etiopie stará přes 3000 Let. Muzeum etnografie a náboženství v komplexu university, původně palác posledního císaře. Možnost podívat se na Entoto, kde byla Addis Abeba původně založena. Odpoledne vyrazíme směrem na sever k Debre Lebanos. Portugalský most, nádherné scenérie obrovských údolí přítoku Modrého Nilu. Místo, kde and hlavami krouží orli a ve skalách žijí endemické opice dželady. Nocleh v jednoduchých chatkách na hraně rokle. Jednoduchost ubytování vynahradí úžasné výhledy do otevřeného údolí.

3. den

Ráno vyrazíme po stezce podél skalního zlomu, přes starý kamenný most, pod kterým padá v období dešťů vodopád. Sukulentní vegetace, atraktivní výhledy, dravci kroužící po raní obloze. Uvidíme i vzácné dželady? Odpoledne cesta dale na sever a překročení kaňonu Modrého Nilu, klesneme o 1 500 metrů. Příjezd do Kossober.

4. den

Začátek největší náboženské slavnosti Timkat. Lidé se scházejí u kostelů, probíhají modlitby a všeobecné oslavy. Symboly archy úmluvy jsou vynášeny z kostelů na místo hlavních oslav. Najdeme zajímavá místa na fotografování? Šance zúčastnit se průvodu s"archou. Oblast Godjam je místem, kde oslavy probíhají ještě tradičním způsobem a bez davů turistů. Nocleh v"Kossober.

5. den

Svátek Timkat - oslava dne, kdy byl v řece Jordán pokřtěn Ježíš Janem Křtitelem. Neuvěřitelné množství poutníků. Procesí stovek lidí, jezdci na zdobených koních, kněží ve vyšívaných slavnostních rouchách. Dopolední svěcení vody, kterou si lidé odnášejí domů. Celodenní účast na oslavě, která beze změn probíhá už 2 000 let. Vstřebávání slavnostní atmosféry a nečekaných zážitků. Odpoledne vyrazíme na sever k jezeru Tana, nejvýše položenému velkému jezeru v"Africe, na jehož břehu leží hlavní město oblasti Bahir Dar.

6. den

Ranní výlet na jezero Tana. Starobylé kostely, první seznámení s ortodoxní vírou, prameny Modrého Nilu. Odpoledne výlet na Tiss Issat - 400 metrů široké vodopády na Modrém Nilu.

7. den

Dopolední přesun do Gondaru u severního cípu jezera Tana. Odvěké centrum kultury, sídlo habešského císaře. Fasilidův hradní komplex a vodní lázně Fasil Ghebbi. Prvky portugalské a indické architektury. Kusquam a chrám Debre Birhan Selassie. Chrámy s unikátními freskami a ikonami, dech dávných časů. Wolleka - poslední místo Falašů, černých etiopských židů.

8. den

Odjezd směrem k Debark v Simienských horách. Překrásné scenérie ukrývající čtvrtou nejvyšší horu Afriky, přes 4 543 metrů vysoký Ras Dashen. Výlet na nejkrásnější místa Simienských hor. Skupiny endemických paviánů dželad. Budeme-li mít štěstí, překvapí nás i téměř vyhynulý kozorožec walia, endemičtí ptáci a rostliny. Opravdový ráj nejen pro ornitology. Monumentální výhledy ze skalních útesů, divy botanické říše, pravěké lobélie. Nocleh v Debark nebo v kempu v Simienských horách.

9. den

Malebnou krajinou etiopské vrchoviny s úchvatnými výhledy do krajiny do nejsvatějšího místa etiopských křesťanů - Axumu. Překročíme řeku Tekeze - oblast, kde rostou baobaby. Po cestě zastávky na focení, případně návštěva místních obyvatel.

10. den

Dopolední prohlídka Axumu. Tisíce let staré pohřební stély, hrobky králů, královský palác, muzea archeologie i náboženských artefaktů. Komplex Panny Marie ze Sionu s"kaplí ukrývající bájnou archu úmluvy. Místo, kde Etiopie přijala před dvěma tisíci lety křesťanství, bájná Axumská říše. Nocleh v"Axumu.

11. den

Raní přesun do oblasti Gueralta východně od Axumu. Návštěva oblasti Yeha s nejstarší dosud stojící stavbou v Etiopii ze 7. století př.n.l. Dále až k hranici s Eritreou, kde se nachází Debre Damo, klášter ze 4. století. Cesta typickou skalnatou krajinou severní Tigray až do oblasti Gueralta a městečka Hawze, kde nocujeme.

12. den

Z Hawze dále na východ. Cestou prohlídka jednoho či dvou skalních kostelů, kterými je tato oblast proslulá a z nichž některé se datují až do doby prvních křesťanů v Etiopii. Přejezd mezi horami a následný sestup do nejnižší oblasti, skamenělé zbytky korálových útesů, které se tvořily pod mořskou hladinou před miliony let. Nocleh v osadě Ahmed Ela na okraji solných plání Danakilské prolákliny.

13. den

Danakilská proláklina je pro svoje klimatické podmínky přístupná jen několik týdnů v roce. Jedno z míst s nejvyšší průměrnou roční teplotou na zemi. Výprava k sirným pramenům s jedinečnými útvary a zelenožlutými jezírky. Dále k solným horám a ke karavanám velbloudů do místa, kde se těží solné desky. Území kdysi pověstných Afarů. Dnes již známý kmen, jehož území bylo celé zmapováno až po roce 1930. Odpolední přesun do města Mekele, správního centra oblasti Tigray.

14. den

Ranní odjezd z Mekele na jihozápad, nejprve oblasti Tigray a dále přes území etnika Raya, zdejší ženy s typickými účesy a zdobením. Cesta hornatou krajinou typickou pro tuto část severní Etiopie až do jednoho z nejdůležitějších poutních míst země, do bájné Lalibely, chrámového komplexu z 12.století (UNESCO). Měnící se krajinou a územím různých etnik až do vyšších poloh hornaté krajiny kolem města.

15. den

Lalibela, jedno z nejposvátnějších míst etiopské křesťanské kultury. Jedenáct monolitických skalních chrámů. „Osmý div světa“. Působivá atmosféra církevních obřadů, která pohltí. Naakuto Leab, skalní klášter ze 13. století.

16. - 17. den

Cesta směrem na jih zpět do hlavního města. Krajinou hor a širokých údolí, etnika i náboženství se střídají tak, jako se mění typ krajiny. Příležitostně zastávky na focení, tržiště i místní vesnice. Po příjezdu do Addis Abeby noční odlet domů.

18. den

Letecký návrat do vlasti.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.