Filipíny - pohodová turistika

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Filipíny
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 67 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Rýžové terasy a sopky ostrova Luzon, tropická exotika ostrova Palawan

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy.

2. den

Večerní přílet do hlavního města Filipín – Manila na největším ostrově Luzon. Přejezd na ubytování do vsi Santa Juliana k vulkánu Mt. Pinatubo.

3. den

Jízda džípy surrealistickou „měsíční“ krajinou na začátek treku. Túra ke zbytku kráteru sopky Mt. Pinatubo (1486 m) vyplněné tyrkysovým jezerem (950 m). Mt. Pinatubo vybuchlo v roce 1991 nejmohutnější vulkanickou erupcí na světě za posledních 100 let (3,5 hod, ↑400 m, ↓400 m). Odpoledne přejezd do města Baguio v severní části Luzonu, nocleh.

4. den

Po klikatých silnicích členitou horskou krajinou ostrova Luzon. Pěší túra k jeskyni Timbac s mumiemi kmene Ibaloi. Z výšky téměř 2600 m úžasné výhledy na filipínské Kordillery se zemědělskými terasami (2,5 hod, ↑400 m, ↓400 m). Dojezd do pravé filipínské horské vsi Kabayan, návštěva místní kostnice. Výjezd pod Mt. Pulag, skromné ubytování před výstupem v horské vísce Babadak ve výšce 2450 m.

5. den

Brzy ráno pokus o výstup na nejvyšší vrchol ostrova Luzon - Mount Pulag (2928 m), po stezce Ambangeg za východem slunce. Travnaté horské hřebeny - úplně jiné Filipíny. Sestup stejnou cestou přes pohádkový prales obrostlý mechem (5 hod, ↑500 m, ↓500 m). Dojezd do horské vesnice Sagada, procházka k unikátnímu místnímu pohřebišti – na skalní stěně visící rakve v údolí Echo (1 hod, ↑100 m, ↓100 m). Nocleh v Sagadě 2 noci po sobě.

6. den

Jeskynní dobrodružná túra v Sagadě – s místním průvodcem průchod z nádherné jeskyně Sumaguing s úžasnými formacemi do pohřební jeskyně Lumiang se stovkou rakví (4 hod). Odpolední trek přes vesnici Fidelisan k vodopádu Bomod-ok (2,5 hod, ↑400 m, ↓400 m).

7. den

Přesun do místního horského minicentra Banaue. Ikonické vyhlídky na fantastické rýžové terasy, symbol Filipín. Túra územím bývalých lovců lebek, mezi rýžovými terasami do okolních vesnic s tradičními obydlími kmene Ifugao na dřevěných kůlech se slámovou střechou (3 hod, ↑200 m, ↓500 m). Nocleh v Banaue.

8. den

Unikátní rýžové terasy obklopující ostrůvek se vsí Bangaan (UNESCO) (1 hod, ↑150 m, ↓150 m). Trek z Batadu k Bangaanu, divočinou nahoru a dolů, přes zapadlou ves Nagkor (4 hod, ↑700 m, ↓700 m). Dojezd zpět do Batadu, nocleh.

9. den

Batad – asi nejkrásnější rýžové terasy na světě. Terasovitý amfiteátr, v jehož centru leží tato pitoreskní ves. Extrémně fotogenická okružní túra po terasách do vesnice a k vodopádu Tapia (4 hod, ↑500 m, ↓400 m). Návrat do Banaue, nocleh.

10. den

Přelet ze severního Luzonu z letiště Cauayan do Manily a dále na ostrov Palawan, do snové destinace El Nido mezi skalnatými ostrovy. Unikátní genius loci. Pláže v El Nidu a plovákové lodě „bangka“. Nocleh 3 noci po sobě.

11. den

Na půjčených kajacích plavba okolo El Nida, kterou si užijí i začátečníci. Přeplutí k ostrovu Cadlao s výrazným vrcholem Cadlao Peak. Pohledy na divoké mogotovité ostrovy. Přistání na rajské pláži s palmami (4 hod, 6 km). Zdatní mohou dopádlovat až do kouzelné laguny Cadlao (+4 hod, +8 km). Nebo celodenní výlet na půjčeném kole na pláže kolem El Nida.

12. den

Celodenní lodní tour po nadpozemsky krásném souostroví Bacuit s kuželovitými krasovými tropickými ostrovy, malebnějšími než ve vietnamské zátoce Ha Long. Oběd na nejhezčím ostrově Miniloc. Tyrkysové a azurové laguny se skalnatými špičkami Pinnacles, mořské skalní úžiny, Secret Lagoon a Big Lagoon.

13. den

Pláže v El Nidu, dopolední odpočinek. Atraktivní plavba středně velkou rychlou lodí z El Nida mezi ostrůvky a úžinami na ostrov Busuanga do města Coron. Procházka přitažlivou vodní vesnicí postavenou na kůlech nad vodou. Nocleh v Coronu 2 noci po sobě.

14. den

Celodenní lodní tour po ostrovech a tropických plážích kolem Coronu. Světovým unikátem je šnorchlování v překrásné modravé laguně obklopené bělostnými vápencovými skalkami – Twin Lagoon a v jezeře Baracuda Lake. Podvečerní výstup ke kříži na vršku Mt. Tapyas nad městem (160 m) – západ slunce nad zátokami a členitým souostrovím Calamian (1,5 hod, ↑150 m, ↓150 m).

15. den

Půldenní odpočinek okolo Coronu, fakultativní lodní výlet k plážím a šnorchlovacím lokalitám. Přelet z ostrova Busuanga zpět do Manily. Večerní nebo ranní odlet z Manily směr Evropa.

16. den

Přílet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.