Zážitkové Filipíny - Země sedmi tisíc ostrovů s rajskými plážemi

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Filipíny
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 67 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Tropická příroda, nádherné pláže a dobrodružství

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky na FILIPÍNY, do hlavního města Manily, v minulosti známé jako Perla orientu. Prohlídka historické „vesnice za zdmi“ Intramuros se zachovalou španělskou koloniální architekturou. Procházka Čínskou čtvrtí hojně posetou restauracemi, zlatnictvími a čínskou medicínou. Katedrála Quiapo. Ochutnávka asijských specialit na místních trzích.

3. den

Celodenní výlet k vodopádům Magdapio (Pagsanjan). Tropický porost a bujná vegetace na dosah. Vyjížďka na lodích peřejemi nádherného kaňonu lemovaného džunglí.

4. den

Letecky na ostrov Panglao (případně na Bohol v závislosti na leteckém spojení) vyhlášený svými plážemi. Ubytování na pláži Alona, jedné z nejkrásnějších na Visajských ostrovech.

5. den

Ostrov Panglao, zasloužený relax a koupání na pláži Alona. Fakultativně výlet na ostrůvek Balicasag či netopýří jeskyně Hinagdanan, šnorchlování na severu ostrova. Podmořský ráj, šance na mořské želvy.

6. den

Celodenní výlet na ostrov Bohol. Šnorchlování se žraloky obřími (100 % úspěšnost). Výlet na Čokoládové hory, více než 1 300 souměrně tvarovaných kopečků. Místní legenda tvrdí, že jsou to slzy smutného obra. Nezapomenutelný pohled z vyhlídky na okolní krajinu. Návštěva chovného centra nártouna – nejmenšího primáta na světě. Poobědváme na výletní lodi plovoucí po řece Loboc, s živou hudbou. Pro milovníky adrenalinu je určena zipline nad údolím. Hadí a motýlí farma, starý kostel v Baclayon. Nabitý den plný zážitků!

7. den

Přeprava na Palawan, který byl již několikátým rokem za sebou zvolen v prestižních cestovatelských anketách jako nejkrásnější ostrov světa. Nejprve trajektem z Tagbilaran do Cebu a následný přelet do Puerto Princesa. Nocleh v tropickém ráji, v oblasti podzemní řeky Sabang.

8. den

Pobřežní vesnička Sabang odříznutá od okolního světa pralesem. Dopolední plavba po jednom ze sedmi nových přírodních divů světa, podzemní řece sv. Pavla (UNESCO). Koupání na plážích. Zájemci si vychutnají jízdu na zipline nad mořským zálivem či plavbu loďkou mezi mangrovovými porosty.

9. - 10. den

Přejezd do legendárního místa Port Barton. Romantická zastávka, která nabízí výlety na okolní korálové ostrovy.

11. den

Cesta zeleným srdcem ostrova do pověstného El Nida. Dominanta pobřeží i se svou bohatou infrastrukturou soustředěnou do malého městečka, odkud je monumentální výhled na členité stěny vápencových ostrovů. Návštěva barů a místních restaurací s čerstvými mořskými plody.

12. den

Celodenní výlet na typických loďkách na Bacuitské ostrovy, které svou krásou a vápencovými pitoreskními útvary zahanbují i slavnou zátoku Ha Long. Ráj milovníků tropů - průzračná voda, korály a ryby, strmé vápencové skály čnějící z moře, laguny a jeskyně. Nezapomenutelný zážitek.

13. den

Celodenní odpočinek na jedné z idylických plážích. Možnost dalšího průzkumu Bacuitských ostrovů či návštěva pláže Nacpan.

14. den

Lodí na ostrov Coron (Busuanga), klenot zájmu milovníků podmořského světa a vodních aktivit. Podmořský život je zde vskutku pestrý. Vyhlídka na zátoku a blízké ostrovy. Fakultativně výlet loďkou do mangrovového porostu před západem slunce, když jsou zástupci ptačí říše aktivní.

15. den

Lodní výlet na brakické křišťálové jezero Baracuda. Šnorchlování se zastávkou na pláži jednoho z místních ostrůvků.

16. den

Přelet do Manily. Nákup posledních suvenýrů.

17. den

Letecký návrat domů.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.