Zážitkové Filipíny - Země sedmi tisíc ostrovů s tradicí Velikonoc

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Filipíny
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 68 500 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Tropická příroda a nádherné pláže

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky na FILIPÍNY, do hlavního města Manila, v minulosti známé jako Perla orientu. Prohlídka historického Intramuros se zachovalou španělskou koloniální architekturou. Procházka Čínskou čtvrtí hojně posetou restauracemi, zlatnictvími a čínskou medicínou. Katedrála Quiapo. Ochutnávka asijských specialit na místních trzích.

3. den

Přejezd k proslulému jezeru Taal s prazvláštní sopkou stejného jména. Celý masivní úkaz zamotá hlavu nejednomu přírodomilci a to nejen svojí krásou, ale i členitostí. Samo rozlehlé hlavní jezero je výplní gigantického vulkánu, ale tím to nekončí, ve svém středu ukrývá další vzrostlou sopku! Poté, co k ní přeplujeme na loďkách, výstup k sirnému kalderovému jezeru na vrcholku. Pro zájemce možnost pronájmu koně na výstup. Přesun do přístavního městečka Lucena."Plavba na jih na ostrov Marinduque, kde se čas zastavil.

4. - 5. den

Nalezneme poklidný zelený ostrov s vůní filipínského venkova okořeněný španělskou koloniální architekturou. Místo působícím dojmem, že se zde po celé dekády nic nezměnilo, ožívá pouze jednou ročně v průběhu festivalu Marinducké šílenství. Ulicemi procházejí průvody mužů v přestrojení římských vojáků, kteří předstírají půtky a žertují s přihlížejícími. Vše vyvrcholí průvodem masek v čele s"Ježíšem. Kromě slavnosti si užijeme i přírodní krásy ostrova a místní pláže.

6. den

Návrat na hlavní ostrov a celodenní přejezd kolem zelených vulkánů na jih do přímořského Donsolu, místa výskytu největší paryby na světě „butandinga" proslulého žraloka velrybího.

7. den

Plavba lodí za pozorováním žraloků velrybích, někteří z nich mají i přes 10 metrů! Nejsou však žádné důvody k obavám, tito mírumilovní obři se živí stejně jako velryby filtrováním malých mořských živočichů a pohybují se pomalu. Šance se s nimi setkat a zaplavat si je vysoká.

8. den

Přejezd do Legazpi, střediska regionu Bicol proslulého svou pikantní kuchyní a „kráskou" všech vulkánů sopkou Mayon, tyčící se majestátně nad městem. Prohlídka města Legazpi. Kostel Daraga vystavený z vulkanického kamene, ruiny kostela v Cagsavě zalitého lávou, kde dodnes leží pohřbeny ostatky stovek věřících. Fakultativní zážitkový výlet na čtyřkolkách vzhůru po lávových proudech k úpatí věhlasné sopky Mayon.

9. den

Scénický východ slunce z kopce Ligňon. Přelet na světoznámý ostrov Palawan, který byl již několikátým rokem za sebou zvolen v prestižních cestovatelských anketách jako nejkrásnější ostrov světa. Přílet do Puerto Princesa.

10. den

Přesun do malé pobřežní vesničky Sabang, odříznuté od okolního světa pralesem. Dopolední plavba po nejdelší podzemní řece světa sv. Pavla (UNESCO). Koupání na plážích, možností jízdy na zip line nad zálivem či výlet loďkou mangrovovými porosty.

11. den

Cesta zeleným srdcem ostrova do pověstného El Nida. Dominanta pobřeží i se svou bohatou infrastrukturou soustředěnou do malého městečka, odkud je monumentální výhled na členité stěny vápencových ostrovů. Návštěva barů a místních restaurací s čerstvými mořskými plody.

12. den

Celodenní výlet na typických loďkách na Bacuitské ostrůvky, které svou krásou a vápencovými pitoreskními útvary zahanbují i slavnou zátoku Ha Long. Ráj milovníků tropů - průzračná voda, korály a ryby, strmé vápencové skály čnějící z moře, laguny a jeskyně. Nezapomenutelný zážitek.

13. den

Celodenní odpočinek na jedné z idylických plážích. Možnost dalšího průzkumu Bacuitských ostrovů.

14. - 16. den

Přesun na ostrov Coron, klenot zájmu milovníků podmořského světa a vodních aktivit. Podmořský život je tu vskutku pestrý. Na dně zde leží desítky japonských vraků z II. světové války porostlých korály, obklopených hejny ryb a pestrobarevnými mořskými živočichy. Některé jsou pohřbeny hlouběji, jiné prozkoumatelné pouhým šnorchlováním. Možnost potápění i pro necertifikované dobrodruhy, šnorchlovací výlety. Výlet na jezero Barracuda, jehož brakická voda získala věhlas díky své křišťálové čistotě. Průzkum okolních ostrůvků s plážemi evokujících karibskou idylku.

17. den

Přelet do Manily. Nákup posledních suvenýrů.

18. den

Letecký návrat domů.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.