Zážitkové Filipíny

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Filipíny
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 56 500 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Ikonické rýžové terasy, Čokoládové kopce a ostrovní exotika

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy.

2. den

Večerní přílet do hlavního města Filipín – Manila na největším ostrově Luzon. Přejezd na ubytování do vsi Santa Juliana k vulkánu Mt. Pinatubo.

3. den

Jízda džípy surrealistickou „měsíční“ krajinou na začátek treku. Túra ke zbytku kráteru sopky Mt. Pinatubo (1486 m) vyplněné tyrkysovým jezerem (950 m). Mt. Pinatubo vybuchlo v roce 1991 nejmohutnější vulkanickou erupcí na světě za posledních 100 let (3,5 hod, ↑400 m, ↓400 m). Odpoledne přejezd do města Baguio v severní části Luzonu, nocleh.

4. den

Po klikatých silnicích členitou horskou krajinou ostrova Luzon. Pěší túra k jeskyni Timbac s tetovanými mumiemi kmene Ibaloi. Z výšky téměř 2600 m úžasné výhledy na filipínské Kordillery se zemědělskými terasami (2,5 hod, ↑400 m, ↓400 m). Dojezd do horské vesnice Sagada, procházka k unikátnímu místnímu pohřebišti – na skalní stěně visící rakve v údolí Echo (1 hod, ↑100 m, ↓100 m). Nocleh v Sagadě 2 noci po sobě.

5. den

Jeskynní dobrodružství v Sagadě vhodné i pro začátečníky – s místním průvodcem průchod z nádherné jeskyně Sumaguing s úžasnými formacemi do pohřební jeskyně Lumiang se stovkou rakví (4 hod). Odpolední trek přes vesnici Fidelisan k vodopádu Bomod-ok. (2,5 hod, ↑400 m, ↓400 m)

6. den

Přesun do místního horského minicentra Banaue. Ikonické vyhlídky na fantastické rýžové terasy, symbol Filipín. Túra mezi rýžovými terasami do okolních vesnic s tradičními obydlími kmene Ifugao na dřevěných kůlech se slámovou střechou (3 hod, ↑200 m, ↓500 m). Nocleh v Banaue.

7. den

Přejezd přes zapadlou ves Bangaan (UNESCO) do Batadu – asi nejkrásnější rýžové terasy na světě. Terasovitý amfiteátr, v jehož centru leží tato pitoreskní ves. Extrémně fotogenická okružní túra po terasách do vesnice a k vodopádu Tapia (4 hod, ↑300 m, ↓500 m). Nocleh v Batadu.

8. den

Celodenní přejezd z Batadu do dvojměstí Clark – Angeles, návštěva centra hříchu, nocleh.

9. den

Ranní přelet z Clarku na ostrov Palawan, do snové destinace El Nido mezi skalnatými ostrovy. Na půjčených kajacích plavba okolo El Nida, kterou si užijí i začátečníci. Přeplutí k ostrovu Cadlao s výrazným vrcholem Cadlao Peak. Pohledy na divoké mogotovité ostrovy. Přistání na rajské pláži s palmami (4 hod, 6 km). Zdatní mohou dopádlovat až do kouzelné laguny Cadlao (+4 hod, +8 km). Nebo na půjčeném kole na pláže kolem El Nida. Nocleh 2 noci po sobě.

10. den

Celodenní lodní tour po nadpozemsky krásném souostroví Bacuit s kuželovitými krasovými tropickými ostrovy, malebnějšími než ve vietnamské zátoce Ha Long. Oběd na nejhezčím ostrově Miniloc. Tyrkysové a azurové laguny se skalnatými špičkami Pinnacles, mořské skalní úžiny, Secret Lagoon a Big Lagoon.

11. den

Dopoledne pláže v El Nidu. Atraktivní plavba středně velkou rychlou lodí z El Nida mezi ostrůvky a úžinami na ostrov Busuanga do města Coron. Procházka přitažlivou vodní vesnicí postavenou na kůlech nad vodou. Nocleh v Coronu 3 noci po sobě.

12. den

Celodenní lodní tour po ostrovech a tropických plážích kolem Coronu. Nejlepší je šnorchlování v překrásné modravé laguně obklopené bělostnými vápencovými skalkami – Twin Lagoon a v jezeře Kayangan. Podvečerní výstup ke kříži na vršku Mt. Tapyas nad městem (160 m) – západ slunce nad zátokami a členitým souostrovím Calamian (1,5 hod, ↑150 m, ↓150 m).

13. den

Odpočinkový den, fakultativní lodní výlet k plážím a šnorchlovacím lokalitám, pro zájemce o potápění možnost celodenního výletu k vrakům lodí z 2. světové války (i jako „fun dive“ – potápění bez licence s osobním instruktorem).

14. den

Přelet z ostrova Busuanga na ostrov Cebu. Prohlídka nejsvětější filipínské baziliky Minore del Santo Niňo a Magellanova kříže. Přeplutí trajektem na ostrov Bohol. Odpolední relaxace na kouzelné pláži Alona Beach na menším ostrově Panglao, nocleh u pláže.

15. den

Tour minibusem po ostrově Bohol. Pozorování endemických filipínských poloopiček – nártounů v rezervaci Tarsier Sanctuary. Světově unikátní Čokoládové kopce – výhled z jednoho z nich na nekonečné moře pravidelných homolí, které vyprahlé a nahnědlé vypadají jako z čokolády. Podvečerní přeplutí trajektem zpět na ostrov Cebu, minibusem do Oslobu, nocleh.

16. den

Oslob. Pro zájemce mimořádný zážitek šnorchlování s gigantickými, zcela neškodnými, vegetariánskými velrybími žraloky. Dle časování letů fakultativní výlet na korálový ostrůvek Sumilon s koupáním či šnochlováním na korálovém útesu. Přesun na letiště do města Cebu, odlet směr Evropa.

17. den

Přílet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.