Klenoty Baltského moře

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Finsko, Helsinki
Název ubytování Klenoty Baltského moře
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 24 729 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Výhody nabídky 1návštěva jedinečných metropolíVýhody nabídky 2tři země v jednom zájezduVýhody nabídky 3trajekt v ceněProgram zájezdu1. den: Odlet z Prahy do hlavního města Finska - Helsinek, transfer z letiště na ubytování, dle časových možností okružní jízda městem se zastávkami u nejvýznamnějších pamětihodností, ubytování, fakultativně večeře.
2. den: Snídaně, prohlídka historické části města s průvodcem – Senátní náměstí s unikátní neoklasicistní architekturou – Vládní palác, katedrála, která patří mezi nejznámější a nejfotografovanější stavby ve Finsku, hlavní budova největší a nejstarší finské univerzity, Národní knihovna s nejrozsáhlejší vědeckou sbírkou v zemi, nejstarší kamenná stavba v Helsinkách - dům Sederholm se sídlem Městského muzea. Odtud k památníku - kovovým varhanám světoznámého skladatele Sibelia a nejnavštěvovanější turistické atrakci - námořní pevnosti Suomenlinna zapsané na seznam světového dědictví Unesco jako jedinečná památka vojenské architektury, dle časových možností volno k prohlídce, odjezd do přístavu a odplutí do Tallinu, ubytování, fakultativně večeře.
3. den: Snídaně, prohlídka centra Tallinu, bohatého a významného hanzovního města s dochovanými památkami své doby, romantická zákoutí ve spleti malebných uliček a krásné vyhlídky z hradeb– Staré město – Radniční náměstí, radnice, městské hradby … Horní město – Hradní náměstí, pravoslavná katedrála Alexandra Něvského, hrad Toompea, kostel sv. Mikuláše..., odjezd do lázeňského městečka a významného prázdninového letoviska Parnu, ubytování, fakultativně večeře.
4. den: Snídaně, volno k individuálnímu programu v přímořském Parnu k odpočinku, relaxaci, procházce po promenádě či prohlídce pozůstatků městského opevnění – Červená věž, Tallinnská brána či funkcionalistických budov. V poledních hodinách přejezd do největšího pobaltského města a hlavního města Lotyšska - Rigy, cestou zastávka u nejvyhledávanějších cílů v Lotyšsku – hradů Turaida a Sigulda, odjezd do Rigy, ubytování, fakultativně večeře.
5. den:Snídaně, prohlídka historického středověkého centra Rigy – unikátní Dóm, který patří k největším katedrálám v pobaltských zemích, hrad se sídlem prezidenta, Prašná věž, skupinka historických domů Tři bratři, Radniční náměstí s ikonickým domem Černohlavců, kostel sv. Petra, secesní stavby v ulici Alberta a Elizabetes nebo volno k individuálnímu programu - například výletu do nejpopulárnějšího resortu baltského moře Jurmaly, ubytování, fakultativně večeře.
6. den: Po snídani dle aktuálního letového řádu volno s možností nákupů, transfer na letiště a odlet do Prahy.Cena zahrnuje- leteckou dopravu Praha-Helsinki-Riga-Praha včetně tax a příplatků - 5 noclehů v hotelu *** se snídaní, ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím - dopravu autokarem dle programu zájezdu - trajekt Helsinki -Tallin - služby průvodce - pojištění dle zák. č. 159/1999 Sb.InformaceFakultativní služby: - příplatek za jednolůžkový pokoj 4.990 Kč - 5 večeří 2.990 Kč Informace: Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 15 osob.Cena nezahrnuje: - vstupy do památkových objektů - případnou přepravu po městě, do Jurmaly atd.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.